Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wszystko o lotnictwie .

balonika3 05 Kwi 2017 22:35 933 7
  • #1 05 Kwi 2017 22:35
    balonika3
    Poziom 36  

Witam.
    Dziwię się, że do tego czasu na to nie wpadłem. Otóż są takie rzeczy, które fascynują mnie od dziecka. Pobudzają moją fantazję i wydają się być wręcz jakimś cudem techniki. Tym cudem jest kolej oraz lotnictwo. No mam na tym punkcie bzika, jest to dla mnie coś niesamowitego - nie tylko sama istota, jak lokomotywy, czy samoloty, ale cała infrastruktura, nazewnictwo. Taki odrębny świat kolejarzy, czy pilotów. Ale także cała ta działająca i budząca respekt technika. No trudno mi to opisać, ale jest to jakieś magiczne, inne niż choćby technika motoryzacyjna. Do czego zmierzam - jest na forum temat o pociągach . Pochłonąłem go, jak najlepszą powieść. Gdyby tak powstał podobny temat o lotnictwie. Każdym - cywilnym, wojskowym, samolotach, śmigłowcach - słowem wszystko. Tak od kuchni, bez teoretyków (takich, jak ja), tylko od osób, które tego dotknęły. Nie zadaję więc żadnego konkretnego pytania. Po prostu liczę na spontaniczny rozwój tematu. Wiecie, to piszcie.

• #3 06 Kwi 2017 09:43
    sanfran
    Poziom 32  

Jak najbardziej popieram poprzednika. Tam masz fachowców od latania, kontroli lotów, mechaników, pracowników handlingu oraz zwykłych pasażerów przeróżnych statków powietrznych. Wszystko co chcesz wiedzieć możesz się zapytać. Szczególnie polecam "Forum Prostych Pytań": http://lotnictwo.net.pl/3-tematy_ogolne/13-lo...4-forum_prostych_pytan_fpp_lotnictwo_cywilne/
    Tam możesz się zapytać o wszystko, albo możesz się dopytać w temacie już istniejącym.

• #4 07 Kwi 2017 01:20
    HD-VIDEO
    Poziom 34  

+ książka:
    Z. Polak, A.Rypulak - Awionika, przyrządy i systemy pokładowe

• #6 07 Kwi 2017 11:04
    Tommy82
    Poziom 39  

Nad Bałtykiem w latach 80 latały SR-71 i wcale nie były niewykrywalne. Czasem dawały echo czasem nie były natomiast szybkie.
    Do tego:
    https://www.flightradar24.com/
    Do tego watki o odbiorze z adsb w oparciu np o rtl sdr oraz nasłuchu pasma lotniczego na elektrodzie.

• #7 07 Kwi 2017 11:08
    mlewan
    Poziom 20  

Tommy82 napisał:
    Nad Bałtykiem w latach 80 latały SR-71 i wcale nie były niewykrywalne.

Bo SR-71 nie są niewykrywalne. Przeznaczenie tego samolotu to rozpoznanie w locie z wysoką prędkością i na dużej wysokości, a przez to brak możliwościowi przeciwdziałania artylerii plot.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme