Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Błąd "avrdude: ser_open(): can't open device"

Caro1234 16 Kwi 2017 09:36 927 33
  • #31 16 Kwi 2017 09:36
    kamdz
    Poziom 12  

Usbasp jest jedno;-) jest open source i jest dostępny schemat... Ja mam usbasp za 30 zł i też nie współpracuje z arduino ide... Wg mnie ten kod błędu wskazuje na to, że arduino jest spalone... Można jeszcze podłączyć usbasp przez wtyk isp i tak programować;-) masz tam taką opcję eksport skompilowanego programu i potem programujesz przez sina prog:-)

• #32 16 Kwi 2017 11:04
    Caro1234
    Poziom 3  

Próbowałem tak, ale nigdzie nie mogę znaleźć pliku *.hex.
    Co mogło wpłynąć na spalenie Arduino, jeśli normalnie działało, a ja je potem po prostu zaprogramowałem z innego programu?

• #33 16 Kwi 2017 12:43
    kamdz
    Poziom 12  

Na pewno jest gdzieś plik hex... No cóż nie wiem może to poprostu przypadek... U mnie oryginalne arduino padło między 2 programowaniami... Z minuty na minutę...

• #34 17 Kwi 2017 21:21
    Caro1234
    Poziom 3  

Kończę temat.
    UDAŁO SIĘ!!! :lol:
    Gdy wcześniej próbowałem wgrać sam bootloader to nie działało. Możliwe, że to po prostu nie był ten plik lub w ogóle to nie był bootloader. W każdym bądź razie spróbowałem znaleźć plik z rozszerzeniem .hex by wgrywać skompilowane już programy do Arduino Uno z poziomu SinaProg (Arduino IDE tworzy plik z rozszerzeniem .ino). Znalazłem w internecie poradnik jak znaleźć plik .hex do projektu i w tym samym folderze znalazłem dwa takie pliki. Jeden z, a drugi bez bootloadera. Po wgraniu tego z bootloaderem pliku spróbowałem zaprogramować przez interfejs UART i się udało.
    Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME