Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa piaskarki - problem z gwintami

cycu2020 11 Kwi 2017 19:55 705 3
  • #1 11 Kwi 2017 19:55
    cycu2020
    Poziom 6  

Witam. Zabieram się bo budowy własnej piaskarki i mam pewien problem. W zbiorniku który posiadam mam gotowe fabryczne gwinty, tylko że te gwinty są trochę drobniejsze od tych jakie są na kształtkach hydraulicznych 1/2 cala. Niby się wkręcają te hydrauliczne ale nie wiem czy to będzie dobrze trzymało ciśnienie. Stąd moje pytanie czym to najlepiej uszczelnić? Taśmą teflonową czy popularnymi "pakułami", a może wkręcić i zaspawać? Czy może są takie redukcje? Ta opcja ze spawaniem wchodzi tylko w ostateczności bo chciałbym żeby można było w razie czego rozkręcić konstrukcję.
    Na zdjęciu widać te gwinty, górny to kształtka hydrauliczna 1/2 cala a na dole jest taki króciec który był wkręcony oryginalnie do tego zbiornika.

Budowa piaskarki - problem z gwintami

• #2 11 Kwi 2017 20:22
    onepiotr
    Poziom 23  

Pomoże ci grzebień do gwintów. Przyrząd za grosze a dowiesz się czy takie gwinty są osiągalne :)

• #3 17 Kwi 2017 16:37
    janek1815
    Poziom 38  

Nie wiem jaki to gwint ale typowy stosowany w pneumatyce. Złączka z gwintem calowym to do wodociągu jest ze stożka. Gwintu w pneumatyce są proste i do uszczelnienia stosuje się uszczelki miedziane.

• #4 18 Kwi 2017 20:36
    szon
    Poziom 17  

Parametry gwintu to średnica i skok. Jeżeli masz suwmiarkę to możesz to określić. Zmierz po prostu średnicę a skok gwintu określisz mierząc od wierzchołka pierwszego zwoju i powiedzmy piątego dzielisz przez 5 i masz skok.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme