Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Znasz się na zastosowaniach danych satelitarnych?

gulson 13 Kwi 2017 13:08
 • Znasz się na zastosowaniach danych satelitarnych?
  Podejmij wyzwanie: dołącz do najlepszego w Europie akceleratora projektów technologii satelitarnych i rozwiąż problemy dużych firm branży transportowej!

  Organizowany przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną program Space3ac Intermodal Transportation wesprze 20 pracujących z technologiami satelitarnymi firm, które w procesie akceleracji opracują rozwiązania dla dużych instytucji operujących w sektorze transportowym – trójmiejskich portów, Instytutu Morskiego, czy firmy spedycyjnej C.Hartwig Gdynia. Akcelerator udzieli wspieranym firmom wsparcia doradczego i eksperckiego oraz finansowego w wysokości nawet 200 tysięcy PLN na jeden projekt.

  Jak to działa?

  Space3ac to trwający trzy miesiące stacjonarny program akceleracyjny dla firm pracujących z technologiami sektora kosmicznego obszaru downstream – czyli telekomunikacją, nawigacją satelitarną i Obserwacją Ziemi. Misją akceleratora jest rozwiązanie problemów dużych podmiotów branżowych poprzez dostarczenie im rozwiązań przygotowanych przez specjalistyczne i innowacyjne startupy. Oprócz wsparcia finansowego, akcelerator zapewnia pracującym w jego ramach startupom wsparcie merytoryczne na najwyższym poziomie, angażując międzynarodowej klasy mentorów biznesowych oraz technologicznych. Dodatkowo, organizatorzy akceleratora zapewniają miejsce do pracy i dostęp do zaawansowanej infrastruktury, a także kontakt z potencjalnymi inwestorami.

  Do akceleratora można się zgłosić do końca kwietnia poprzez stronę www.space3.ac , na której również więcej informacji o programie.
  Zapraszamy także na nasz fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/space3ac/
  Będzie nam miło, jeśli polubią Państwo nasz fanpage i tym samym - pomogą rozpropagować akcelerator.


  Wyzwania
  Partnerzy Space3ac - Duże Przedsiębiorstwa - poszukują rozwiązań odpowiadających na ich konkretne potrzeby i zdefiniowali je w formie wyzwań. Przetestują wygenerowane w trakcie akceleracji wczesne wersje rozwiązań i będą zainteresowani wdrożeniem ich wersji ostatecznych.

  - Inteligentny System Zarządzania Ruchem na terenie Portu Gdańsk.
  - System czujników/detektorów pomiaru hałasu, zapylenia i emisji odorów w newralgicznych punktach Portu wraz z systemem przesyłu danych
  - Wizualizacja przestrzeni Portu wraz z Systemem Informacji Przestrzennej
  - Wizualizacja terenów inwestycyjnych z uwzględnieniem mediów naziemnych i podziemnych oraz informacji geologicznych
  - Satelitarny monitoring poziomu wody Morza Bałtyckiego
  - Ocena stanu zanieczyszczenia powietrza i wody na terenie Morza Bałtyckiego wzdłuż ciągów komunikacyjnych w oparciu o dane satelitarne
  - Elektroniczny system zarządzania laboratorium środowiskowym – od poboru próbki do badań do wydania sprawozdania
  - Zapewnienie trackingu kontenerów z towarami klientów od początku ich łańcucha logistycznego aż do formalnego dostarczenia, bez względu na rodzaj środka transportu i sposobu przeładunku
  - Zapewnienie kontroli bezpieczeństwa, kontroli operacyjnej oraz dokumentowej, nad flotą samochodową i naczepową pracującą w kierunku skandynawskim tak aby obejmowała cały proces transportowy – transport drogowy, morski oraz operacje przeładunkowe w portach

  Dla kogo?

  Akcelerator przeznaczony jest przede wszystkim dla Mikro i Małych Przedsiębiorstw (w tym laureaci konkursów Galileo Masters, Copernicus Masters i hackatonów) z projektami na etapach rozwoju przedsięwzięcia TRL +3 specjalizujące się w technologiach GNSS, Obserwacjach Ziemi, Telekomunikacji, Zintegrowanych aplikacjach i ICT space.

  Autorzy Wyzwań:
  Zarząd Portu Morskiego w Gdyni S.A., Zarząd Portu Morskiego w Gdańsku S.A., Instytut Morski w Gdańsku, C.Hartwig Gdynia S.A.

  Partnerzy Programu:
  Polska Agencja Kosmiczna POLSA. Krajowy Klaster Kluczowy ICT Interizon, Fundacja infoShare, Centrum Transferu Technologii Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Okręgowe Przedsiębiorstwo Geodezyjno-Kartograficzne OPEGIEKA Sp. z o.o., Kosmonauta.net, European Satellite Navigation Competition, Startup Weekend Space Gdańsk, Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego. Black Pearls VC, Business Angel Seed Fund.,Platinum Seed Incubator, SpaceTec Partners

  Udział w akceleratorze jest bezpłatny.
  Program akceleracyjny jest organizowany przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną i finansowany w ramach Programu Scale Up Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
  www.strefa.gda.pl

  Znasz się na zastosowaniach danych satelitarnych?

 • #2 19 Kwi 2017 23:06
  And!
  Admin grupy Projektowanie

  Bardzo pozytywnie że takie inicjatywy dzieją się w Polsce,
  informacja kierowana do osób które już "siedzą w temacie",
  technologia satelitarna może kojarzyć się z czymś niedostępnym wręcz "kosmicznym"
  być może byłaby szansa na cykl materiałów o technologiach satelitarnych co mogłoby wspomagać rozwój osób zainteresowanych technologią satelitarną, takie osoby być może w przyszłości będą swoją karierę wiązały właśnie z obszarem technologii satelitarnych.