Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kiedy nie możesz wydrukować schematu...

gulson 17 Kwi 2017 13:59 13362 28
  • #2 17 Kwi 2017 14:41
    prosiak_wej
    Poziom 26  

Koniecznie 4K, żeby było szczegółowo. :)
    Swoją drogą 20" a nawet 17" wystarczy, chociaż dobry wydruk jest i tak niebo lepszy. Pod warunkiem, że PDF jest wektorowy, a nie ze skanu 72 DPI...

• #4 17 Kwi 2017 20:06
    Kraniec_Internetów
    Poziom 35  

Zielony pasek po lewej...

• #5 17 Kwi 2017 20:17
    prosiak_wej
    Poziom 26  

Oj tam, gdyby taki ekran był za darmo, albo 'za flaszkę' to już bym nie patrzał na paski :D

W pracowni mam dwa ekrany Dell 20" z pięknymi wejściami analogowymi (Composite i S-Video) oraz Iyamę 17" pod komputerem - każdy ma jakiś odcisk, plamkę, rysę... W jednym Dellu matryca dociśnięta gąbkami, bo potrafiły się pojawiać pasy o szerokości 4cm. Ale do pracy i za grosze to w zupełności nie przeszkadza.

• #6 17 Kwi 2017 20:52
    Jacekser
    Poziom 16  

Mnie wystarczą od kilku lat 2 laptopy-15,4" i 12".Czasem mnie tylko denerwuje że muszę przewijać między konkretnymi stronami pdf-a bo tam są potrzebne dane.Piszę o darmowym Adreader.Może można ucastomizować tylko nie wiem jak.

• #7 17 Kwi 2017 21:17
    konti
    Poziom 27  

Cieszę się jak widzę, że nie tylko ja mam taki bałagan na stole :D

• #8 17 Kwi 2017 21:46
    loskamilos111
    Poziom 9  

konti napisał:
    Cieszę się jak widzę, że nie tylko ja mam taki bałagan na stole :D

Bo jak się ma porządek, to niczego nie można znaleźć :D Lepiej żeby klienci czegoś takiego nie widzieli, ale grunt, żeby praca szła sprawnie.

• #9 17 Kwi 2017 21:57
    pawel01
    Poziom 24  

Taki ekran dobra rzecz. Ale lepszy jest schemat drukowany bo podczas sprawdzania zawsze można sobie zaznaczyć że to już było sprawdzane. Jeżeli chodzi o porządek na stole to u mnie podobnie jak coś robie. Bo jak posprzątam to potem szukam wszystkiego i czas na tym tracę.

• #10 17 Kwi 2017 22:59
    p.obelix
    Specjalista urządzeń chłodniczych

To może projektor załatwi sprawę :)

• #11 18 Kwi 2017 00:56
    prosiak_wej
    Poziom 26  

p.obelix napisał:
    To może projektor załatwi sprawę :)

FullHD na tablicę suchościeralną i "włala" - można sobie zaznaczać :)

• #13 18 Kwi 2017 08:20
    cooltygrysek
    Warunkowo odblokowany

Widzę że ktoś mój stary patent podwalił z tablica i projektorem :-) Nie jest to dobry pomysł gdyż kwestią w projektorach są lampy z ograniczonym czasem życia, a te kosztują. Jednak duże schematy wole wydrukować na ploterze, troszkę to też kosztowne ale wieszam sobie na podświetlanej starej matrycy LCD 105 calowej powieszonej na ścianie i gitara. Szkoda że tego LCD nie dało się uratować bo byłby fajny ekran do PDFów ze schematami.

• #14 18 Kwi 2017 09:06
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

Tak ale taki tv ze skazą kupi za grosze a jak jest fullHd to zmieści kilka tranzystorów na obrazie.

• #15 18 Kwi 2017 13:14
    inventco.eu

Poziom 28  

Eeeee, ja mam FullHD TV z monitorem (TV nie działa, bo nigdy anteny nie było),
    ale schematy na ekranie 32" ogląda się super :D
    Nie zastąpi to wersji drukowanej, ale do tego mam starego HP2000 pod stołem...
    Różne testy robiłem przez lata i doszedłem; do szybkiego podglądu ten TV, jak podłubać - to papier :D

• #16 18 Kwi 2017 15:18
    Jarosx9
    Poziom 35  

Mnie tam trochę ten system nie pasuje do takiego nowoczesnego i twórczego podejścia.

• #17 18 Kwi 2017 20:19
    TechEkspert
    Redaktor

Przy takiej konfiguracji warsztatowej przydałoby się sterowanie gestami przybliżanie/przesuwanie schematu a wybór schematu/elementu głosowo,
    gdyż sterowanie dotykowe w warunkach warsztatowych wypada słabo, myszka kablowa zostaje przyciśnięta zawartością stołu a bezprzewodowa zgubiona gdzieś wśród wszystkiego co leży na biurku o wygospodarowaniu kawałka miejsca na ruchy myszki nie wspomnę :)

• #18 18 Kwi 2017 20:24
    CMS
    Moderator

loskamilos111 napisał:
    Bo jak się ma porządek, to niczego nie można znaleźć :D Lepiej żeby klienci czegoś takiego nie widzieli, ale grunt, żeby praca szła sprawnie.

Prawda jest taka, że porządek może "ogarnąć" każdy idiota, ale tylko geniusz ogarnie chaos :)

Muszę się przyznać, że często mam taki "stan" na biurku,, a wielokrotnie zdarza się, że mam wymieszane na stole "organy z kilu pacjentów" :). A winni są głównie klienci, bo przecież nie będę czekał aż się taki łaskawie namyśli, czy wydać te parę złotych na naprawę, czy dołożyć parę tysięcy i kupić nowy sprzęt. Bo to czasem dość długo trwa... Ale to już osobna historia...

• #20 19 Kwi 2017 07:50
    cooltygrysek
    Warunkowo odblokowany

CMS napisał:
    tylko geniusz ogarnie chaos :)

Musze przyznać że święte słowa :-) Sam mam taki chaos w domu a nawet w robocie że wszyscy technicy omijają moje królestwo z daleka co daje mi poczucie izolacji, nikt mi się nie szwenda za plecami, nie luka przez ramię :-) Jak już ktoś odważny podejdzie z jakimś problemem to po prostu zgarniam klamoty na bok i robi się miejsce. Stół mam dość duży 4x1.60 m.

• #21 19 Kwi 2017 12:58
    drobok
    Poziom 22  

Apropo rzutników, zaznaczania itd. Lepił ktoś folie suchościeralną (taką przeźroczystą) na matrycę ?
    Co do nieładu, tam jest tylko 1warstwa - więc ja tam takowego nie widzę :P

• #22 19 Kwi 2017 16:54
    CMS
    Moderator

drobok napisał:
    Lepił ktoś folie suchościeralną (taką przeźroczystą) na matrycę ?

Ciekawy pomysł, ale chyba bezpieczniej by wyło dać kawałek szkła, lub pleksiglasu z taką folią.

• #23 19 Kwi 2017 17:59
    prosiak_wej
    Poziom 26  

CMS napisał:
    drobok napisał:
    Lepił ktoś folie suchościeralną (taką przeźroczystą) na matrycę ?

Ciekawy pomysł, ale chyba bezpieczniej by wyło dać kawałek szkła, lub pleksiglasu z taką folią.

Dobry pomysł. Dodatkowy ekran jak za czasów filtrów na CRT. Również aspekt praktyczny - poleci śrubokręt na ekran, to zarysuje sie tylko folia na szkle czy plexi.

• #24 19 Kwi 2017 20:02
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

Dzisiaj się zmobilizowałem i do jednego z tv ze śmieci zmajstrowałem zasilacz na transformatorze sieciowym i zasilaczu do przenośnego CD.
    Chyba jedyny LCD 32 calowy tv na świecie na zasilaczu liniowym.

• #25 19 Kwi 2017 22:07
    cooltygrysek
    Warunkowo odblokowany

Nie jeden bo ja mam drugi od kilku lat i też na liniowym zasilaczu :-) Tyle że specjalnie zaprojektowanym pod ten cel.

• #26 19 Kwi 2017 22:47
    dondu
    Moderator Mikrokontrolery Projektowanie

Mam monitor iiyama 4K 40" i stres za każdym razem, gdy operuję koło niego jakimiś narzędziami. Dolna część matrycy zaczyna się 6 cm od blatu biurka.
    Wielokrotnie miałem zamówić pleksi i dorobić haczyki do jej zawieszenia, ale ciągle odkładam to na następny raz :)

Ale funkcjonalność przy projektowaniu i warsztacie jest ogromna.

• #27 19 Kwi 2017 23:07
    cooltygrysek
    Warunkowo odblokowany

Tak aż pewnego razu będzie koci wrzask ... Odpukać . Ale sam miałem taką akcję tyle że kondek pokaźnych rozmiarów i niestety wagi wystrzelił z falownika podczas testów wprost w matrycę monitora 22 calowego a przeleciał ponad 7 metrów od stanowiska testowego. Oj nie powiem był wrzask i nie tylko :-) Czas żeby zaczęli robić matryce ze szkła pancernego nie wspominając już o smartfonach a tych rozbiłem kilkanaście.

• #28 20 Kwi 2017 00:16
    prosiak_wej
    Poziom 26  

Oj, znam ból.

Sytuacja miała miejsce kilka lat temu. Nad biurkiem wisi nowiutki Dell u2410, 24", 1920x1200, IPS. Kosztował tyle co obecnie niedrogi TV 40" 4k. Nad biurkiem wąska półeczka (20cm), a na niej model jachtu. Godzina 18:32 z minutami, wróciłem do domu z pracy i widzę, że jacht stoi jakoś inaczej, jedna wanta zerwana. Okazało się, że kot (a to diabelskie zwierzę!) sobie skakał po biurku i półce, zrzucił kilka przedmiotów. Szybki rzut oka na wyłączony monitor - matryca wygląda na całą. Włączam, wyświetlam białe tło i... znajduję rysę wielkości pół piksela. Nosz kur##! Monitor zaledwie kilka dni w domu i już kuku na matrycy. Obecnie już nawet nie pamiętam, gdzie ta rysa jest, ale co mi wtedy ciśnienie skoczyło, to... co dwa miesiące oddaję jednostkę krwi, żeby wyrównać :D

Monitor baja, jasny jak diabli! Do normalnego korzystania 20% jasności. Ale czasem zdarza się włączyć z przyciemnioną środkową częścią ekranu. Po kilku minutach świetlówki się rozgrzeją i dalej świeci równo.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme