Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prędkość działania pętli w Arduino

DejmDaniel 17 Kwi 2017 20:55 516 4
  • #1 17 Kwi 2017 20:55
    DejmDaniel
    Poziom 4  

Witam, zauważyłem w swoim arduino jeden problem, który nie wiem jak rozwiązać. Napisałem prosty programik w którym jeden warunek ma sie wykonywać bez przerwy. Dołożyłem dwa przyciski, które po wciśnięciu zapalają diodę 1 lub 2. Z tego co zauważyłem (na serial porcie) to gdy wciskam jeden przycisk to wykonuje się warunek i jedna dioda świeci, gdy dwa wcisne to obie świecą, ale już nie tak jasno jak powinny świecić. Zapewne to dlatego, że skoro wykonują sie 3 warunki naraz to ogólna pętla zwalnia 3 krotnie bo musi wykonać 3 if'y po kolei. I tu moje pytanie, czy da się zrobić tak by świeciły maksymalnie jak powinny? Później mam zamiar podłączyć tam silniki więc nie moge mieć takich opóźnień. Załączam poglądowy kod:

Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

• #3 17 Kwi 2017 22:31
    DejmDaniel
    Poziom 4  

Poczytałem trochę o tym ale nie wiem jak zrobić by diody gasły po puszczeniu przycisku. Mam jeszcze 2 pytania.
    1. Czy funkcja w przerwaniu wykonuje się tylko raz czy jest w pętli?
    2. Czy mógłby mi ktoś poprawić mój kod tak by posiadał przerwania tak aby gdy wcisne jeden przycisk to pali sie diada 1(przez tyle czasu ile ją trzymam) i tak samo z drugą. Byłbym bardzo wdzięczny bo lepiej mi jest uczyć się z przykładów.

• #5 18 Kwi 2017 22:46
    DejmDaniel
    Poziom 4  

Udało mi się dodać przerwania. pin 2 działa poprawnie ale pin 3 już nie, sprawdziłem czy arduino nie jest uszkodzone i nie jest. Skoro dla pinu 2 i 3 jest tak samo to czemu pin 3 nie działa poprawnie?

Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME