Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Arduino IDE, wyłączenie skrótu alt+s

BuildEver 18 Kwi 2017 15:34 357 5
  • #1 18 Kwi 2017 15:34
    BuildEver
    Poziom 7  

Witam forum,
    w IDE od Arduino, chciałbym pisać literę "ś" bez aktywacji weryfikacji programu. Da się to w ogóle zrobić?

• #2 19 Kwi 2017 14:54
    PiotrDzz
    Poziom 9  

Nie wiem czy to ma znaczenie ale jaką masz wersję IDE ? U mnie weryfikacja jest pod CTRL+R, pod "s" z ALTem nie mam żadnego skrótu w całym IDE, moja wersja to 1.7.11.

• #3 20 Kwi 2017 19:13
    BuildEver
    Poziom 7  

Moja wersja to 1.8.0

• #4 21 Kwi 2017 12:45
    PiotrDzz
    Poziom 9  

Coś znalazłem, ale nie wiem czy to zadziała i chyba nie jest proste do zrobienia:

Kod: text
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Może też ten temat pomoże.

Dodano po 1 [minuty]:

Ostatecznie możesz zainstalować starszą wersję, ale nie wiem czy to dobry pomysł gdyż aktualizacje poprawiają błędy, dodają obsługę nowych rzeczy itp.

• #5 21 Kwi 2017 23:36
    BuildEver
    Poziom 7  

Dziękuję za twoją odpowiedź. Jak kiedyś będę mieć czas to pogrzebię w tym.

• #6 23 Kwi 2017 22:52
    emarcus
    Poziom 34  

BuildEver napisał:

Jak kiedyś będę mieć czas to pogrzebię w tym.

Z równym skutkiem możesz grzebac palcem w nosie.....
    Tego nie ustawia się w Arduino, ani też nie jest opcją tego środowiska.
    Jest to wewnętrzna globalna właściwośc systemu Windows - 'Keyboard shortcut'
    Mając otwarte Arduino (lub jakikolwiek inny program zawierający menu) , nawet bez żadnego sketcha lub jego fragmentu, obserwuj menu naciskając 'Alt'. W każdym tytule z menu, ukaże się podkreślenie pod jedną literą. Naciskając ta literę uruchamiasz/otwierasz tą funkcję menu.
    Akurat twój skrót klawiatury (programisty-pl) pokrywa się z globalnym w Windows, który ma wyższy priority, więc otrzymujesz to co masz.
    Musiałbyś wyłączyc windowsowy klawiaturowy skrót do tej litery (disable keybord shortcut), albo zmienic ten skrót (Alt+s) na inną literę, co nie jest takie banalne.

e marcus