Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bezprzewodowy wyświetlacz temperatury C.O.

dktr 18 Kwi 2017 23:45 6513 2
  • Bezprzewodowy wyświetlacz temperatury C.O.
    W wolnej chwili zmontowałem dla taty proste urządzenie które wyświetla na przemian temperaturę "na piecu" i na zewnątrz na dużym czytelnym wyświetlaczu LED. Temperaturę pobiera sobie z bazy pomiarów . Do samej bazy dane wrzuca podobne urządzenie też zbudowane na ESP8266 zamontowane w kotłowni i wygląda to tak:

Układ zbudowany jest na ESP8266 i module wyświetlacza na układzie TM1637 i układzie ładowania TP4066. Zasilane jest 3 ogniwami 18650 i w takiej konfiguracji działa ponad tydzień. Stan urządzenia - poziom baterii, sygnał wifi i to co wyświetla podawane jest na żywo w bazie po najechaniu kursorem.

Urządzenie ma też buzzer który ma swoje "api" i można nim pikać dowolnie, np gdy przekroczona jest jakaś wartość i to wszystko ustawia się w bazie pomiarów dla każdego czujnika z osobna w takim okienku:

Aktualnie ustawiony alarm gdy temperatura w kotłowni przekroczy 30°C (a zdarza się to czasem jak tata nie domknie pieca i włączy się nadmuch) - Na wyświetlaczu miga 30°P i buzzer wydaje krótkie dźwięki. Jest też alarm przekroczenia 75°C na "piecu".
    Esp programowane w ArduinoIDE. Baza pomiarów opisana trochę w tym wątku .

Wiem że nie jest to jakiś ambitny projekt, sklepany z gotowców ale może kogoś zainspiruje aby ułatwić życie np rodzinie która mieszka na wsi i musi palić w piecu.

Obudowa to kartonik oklejony czerwoną taśmą, z tyłu port miniusb do ładowania/zasilania. Aktualnie urządzenie stoi sobie obok TV i jest podłączone pod nieużywany port USB dekodera.

Fajne!
  • #2 19 Kwi 2017 06:31
    Duch__
    Poziom 31  

Czy kolega ma ustawione jakies blokowanie adresu IP? Pytam bo na adresie domowym nie moge sie dostac na twoja stronę, a poprzez łącze mobilne jak najbardziej.

• #3 02 Maj 2017 13:51
    wroteczek
    Poziom 11  

Świetny projekt dokładnie czegoś takiego szukałem. Mam pompe ciepla i do tego dodatkowo kominek z plaszczem wodnym wpiety rownolegle a moj tato nie slyszy na prawe ucho i jak osiagnie temperature 90 stopni to piszczy ale on nie slyszy. Dodatkowo ten duzy fajny czerwony czytelny wyswietlacz....

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME