Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bezprzewodowy wyświetlacz temperatury C.O.

dktr 18 Kwi 2017 23:45 6252 2
  • Bezprzewodowy wyświetlacz temperatury C.O.
    W wolnej chwili zmontowałem dla taty proste urządzenie które wyświetla na przemian temperaturę "na piecu" i na zewnątrz na dużym czytelnym wyświetlaczu LED. Temperaturę pobiera sobie z bazy pomiarów . Do samej bazy dane wrzuca podobne urządzenie też zbudowane na ESP8266 zamontowane w kotłowni i wygląda to tak:

Układ zbudowany jest na ESP8266 i module wyświetlacza na układzie TM1637 i układzie ładowania TP4066. Zasilane jest 3 ogniwami 18650 i w takiej konfiguracji działa ponad tydzień. Stan urządzenia - poziom baterii, sygnał wifi i to co wyświetla podawane jest na żywo w bazie po najechaniu kursorem.

Urządzenie ma też buzzer który ma swoje "api" i można nim pikać dowolnie, np gdy przekroczona jest jakaś wartość i to wszystko ustawia się w bazie pomiarów dla każdego czujnika z osobna w takim okienku:

Aktualnie ustawiony alarm gdy temperatura w kotłowni przekroczy 30°C (a zdarza się to czasem jak tata nie domknie pieca i włączy się nadmuch) - Na wyświetlaczu miga 30°P i buzzer wydaje krótkie dźwięki. Jest też alarm przekroczenia 75°C na "piecu".
    Esp programowane w ArduinoIDE. Baza pomiarów opisana trochę w tym wątku .

Wiem że nie jest to jakiś ambitny projekt, sklepany z gotowców ale może kogoś zainspiruje aby ułatwić życie np rodzinie która mieszka na wsi i musi palić w piecu.

Obudowa to kartonik oklejony czerwoną taśmą, z tyłu port miniusb do ładowania/zasilania. Aktualnie urządzenie stoi sobie obok TV i jest podłączone pod nieużywany port USB dekodera.

Fajne!
  • #2 19 Kwi 2017 06:31
    Duch__
    Poziom 31  

Czy kolega ma ustawione jakies blokowanie adresu IP? Pytam bo na adresie domowym nie moge sie dostac na twoja stronę, a poprzez łącze mobilne jak najbardziej.

• #3 02 Maj 2017 13:51
    wroteczek
    Poziom 11  

Świetny projekt dokładnie czegoś takiego szukałem. Mam pompe ciepla i do tego dodatkowo kominek z plaszczem wodnym wpiety rownolegle a moj tato nie slyszy na prawe ucho i jak osiagnie temperature 90 stopni to piszczy ale on nie slyszy. Dodatkowo ten duzy fajny czerwony czytelny wyswietlacz....

Szybka odpowiedź lub zadaj pytanie
Dziękuję Ci. Ta wiadomość oczekuje na moderatora.
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME