Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana paska rozrządu-ciekawostka.

Mad Max 20 Kwi 2017 09:12 1497 17
  • #1 20 Kwi 2017 09:12
    Mad Max
    Poziom 23  

Oglądałem niedawno jakiś program TV, goście naprawiają samochody nieświadomym właścicielom, których nie stać na naprawę czy też z innych powodów - nieważne. Naprawiali Nissana Skyline bodajże. Podczas wymiany paska rozrządu użyli bardzo ciekawego sposobu. Otóż, nie używając żadnych blokad, nie bawiąc się w ustawianie na znaki przecięli wzdłuż stary pasek rozrządu. Następnie, po zdjęciu jednej połowy przeciętego paska nasunęli do połowy nowy pasek, przecięli pozostałą połowę paska, wsunęli do końca nowy pasek i po sprawie. Co Koledzy myślą o takiej wymianie? Przestawić się nic nie miało prawa, pasek założony tak samo, jak był założony stary...

• #2 20 Kwi 2017 09:52
    oktawian89
    Poziom 19  

A skąd wiesz jak był założony stary ? To, że silnik chodził nic nie znaczy.

• #3 20 Kwi 2017 10:00
    adam7009
    Poziom 37  

jak chodził z 5lat i zrobił ze 100 tyś na tym pasku to chyba był dobrze założony co?

• #4 20 Kwi 2017 10:14
    KarizmoGSM

Poziom 24  

Nie widzę przeszkód, szczerze nawet fajny patent, o ile straty był dobrze ustawiony a kilkanaście razy poprawiałem, szczególnie w 1.6 16V Fiatach Stilo Brava Doblo

• #5 20 Kwi 2017 10:54
    oktawian89
    Poziom 19  

Zapewne chodzi o program z uk prowadzący jest czarny i biały :D Chyba to nawet widziałem.

W sumie po programie gwarancji chyba nie ma, więc co im szkodziło :D

a sam pasek mógł być o jeden ząbek przestawiony od początku itp. itd.

Więc jak ktoś chce mieć zrobione dobrze i spać spokojnie to nie polecam.

• #6 20 Kwi 2017 11:11
    szymitsu21

Poziom 31  

oktawian89 napisał:
    a sam pasek mógł być o jeden ząbek przestawiony od początku itp. itd.

Więc jak ktoś chce mieć zrobione dobrze i spać spokojnie to nie polecam.

Dokładnie,
    mało tego co za różnica czy założysz w ten sposób czy na korektor?
    Kolejna sprawa sposób sprawdzi się tylko w wybranych markach bo jak masz pływające koło to choć byś bardzo chciał to nic nie zrobisz, a takich silników jest dużo albo nawet już teraz przewaga.

• #7 20 Kwi 2017 12:23
    carrot
    Moderator Samochody

Zdziwiłbyś się ile razy wymieniałem rozrząd w silniku, w którym ktoś wcześniej to robił metodą "na marker" i o ile był przestawiony, o czym przekonałem się dopiero po założeniu blokad.
    Druga sprawa, to zawsze wymieniam komplet (pompa, rolki, napinacz), nigdy nie wymieniam samego paska. Jak w takiej sytuacji zostawić sobie stary pasek (fragment) jako punkt odniesienia ?

• #8 20 Kwi 2017 12:25
    mejco
    Poziom 9  

Wszystko fajnie a co z wymiana rolek prowadzących, napinacza, pompy wody .... to jest taki patent jak ktoś chce sprzedać auto i wciskać że kompletny rozrząd wymieniony. Albo jak już wcześniej wymieniał komplet zrobił szybko duży przebieg wskazany przez producenta paska i wymienił sam pasek bo był pewien reszty części......ale z doświadczenia wiem że po wymianie samego paska często zaczynają wyć pompa albo rolki.
    Generalnie jak już wymieniasz rozrząd to tylko komplet i na markowych częściach ....ale to tylko moje zdanie ..

• #9 20 Kwi 2017 12:32
    KarizmoGSM

Poziom 24  

Ludzie czego wy pier... przecież wszyscy o tym wiedzą że nie jest to zgodne z sztuką bo się powinno jeszcze rolki posprawdzać.
    Sposób jest ok szczególnie jak się nie ma blokad, niczym nie zablokujesz to ci się rozjedzie a tak masz wszystko na miejscu, sztywno, wystarczy wcześniej na znaki sobie ustawić. Tak samo nie naparzycie z tego zupy.

Blokady to sobie możecie w buty wsadzić bo jeszcze trzeba się umieć nimi posługiwać, przerabiałem to kilka razy i poprawiałem po innych i to AUTORYZOWANYCH STACJACH ASO FIAT !

Założę się że kilku z was dał bym blokady a i tak musiał bym poprawiać !

• #10 20 Kwi 2017 12:47
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Niektórzy robią po taniości. Wymienia sam pasek i to jeszcze jeden z tańszych. I samochód na sprzedaż i pisze, że niedawno wymieniony rozrząd. Jeszcze długo u nas tak będzie. W dużej mierze kpl. wymiana rozrządu w starszych samochodach nie jest droga. Ceny rosną przy Vkach, Bokserach i mocno zabudowanych jednostkach. W przypadku jak musimy wyjmować silnik, to cena jest wysoka i wtedy chyba tylko idiota zdecyduje się na sam pasek / łańcuch.
    Uważam, że taka czynność jak wymiana rozrządu powinna być wykonana porządnie i zgodnie ze sztuką.

• #11 20 Kwi 2017 15:41
    adam7009
    Poziom 37  

nie raz te rolki i pompy wody z pierwszego montażu przetrzymają te nowe.

• #12 22 Kwi 2017 08:20
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

adam7009 napisał:
    nie raz te rolki i pompy wody z pierwszego montażu przetrzymają te nowe.

To już od Ciebie zależy co kupujesz.

Po drugie każdy samochód ma opisaną procedurę wymiany rozrządu i tak należy postępować.
    Jedne mają znaki inne blokady jeszcze inne mają koła zębate i przy każdym jest inaczej.
    Wsiowi macherzy zazwyczaj nie mają blokad i biorą wszystko co im się napatoczy potem sa efekty wizualno akustyczne.

• #13 22 Kwi 2017 08:27
    adam7009
    Poziom 37  

nie zawsze mamy na to wpływ,wydaje się być firmowe a jest ???

• #15 22 Kwi 2017 11:26
    kortyleski
    Poziom 39  

Od zawsze składałem rozrządy z części. Pasek Continental, pompa zazwyczaj hepu. Rolki różnie, skf, ina. Nigdy nie miałem problemów.

• #16 22 Kwi 2017 13:53
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

kortyleski napisał:
    Od zawsze składałem rozrządy z części. Pasek Continental, pompa zazwyczaj hepu. Rolki różnie, skf, ina. Nigdy nie miałem problemów

Ale nie piszemy o firmowych częściach , tylko nonamy , harty i inne zabawki.

• #17 22 Kwi 2017 20:20
    asore
    Poziom 5  

Strumien swiadomosc... napisał:
    harty
    nie masz pojęcia o czym piszesz

Moderowany przez T5:

3.1.2-3.1.3. Nie używaj wielu kont na forum. Takie działanie powoduje zdezorientowanie użytkowników oraz niewłaściwe prezentowanie statystyk.

• #18 22 Kwi 2017 20:22
    szymitsu21

Poziom 31  

asore napisał:
    Strumien swiadomosc... napisał:
    harty
    nie masz pojęcia o czym piszesz

Polecasz Harty? maksgiry, kamoki, meteli i inne części z wysokiej półki?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME