Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo XC90 - wymiana fabrycznego radia na inne

Andrzej Ł 21 Kwi 2017 12:32
  • #1 21 Kwi 2017 12:32
    Andrzej Ł
    Poziom 21  

Usuwam fabryczny system audio z ww. auta rocznik 2004.
    Klient dostał zestaw złączek do swiatłowodów , ramkę do konsoli oraz wzmacniacz antenowy. Na filmikach angielskojęzycznych z YT to zostawiają wszystko wpięte , wyświetlacz zostawiają schowany w konsoli.Otrzymanym zestawem można rzekomo odłączyć wszystkie komponenty połączone światłowodem, czyli panel radia , napęd cd, wzmacniacz , tuner z anteną w dachu.
    Odkryłem ze wyświetlacza nie da się wypiąć bo jest jakimś węzłem CAN (zielone i białe kabelki) -po wypięciu nie działa CZ,oświetlenie kabiny i wyskakuję błąd poduszki.
    Kabelki są na przelocie w wyświetlaczu 1 do 1. Teraz pytania do znawców tematu:
    1. Czy jeżeli zapewnię ciągłość tej linii CAN to mogę wyeliminować wyświetlacz ?
    2. Czy obwód światłowodów zamyka się tylko na tych komponentach audio (jeżeli wyeliminuję wyświetlacz to można sobie darować mostkowanie światłowodów ) ?
    3.Jeżeli wyświetlacz musi zostać ,a wnioskuję że on jest masterem, to nie wystarczy tylko zrobienie pętli światłowodu z jego wyjścia na wejście (krótka pętla).
    Tuner antenowy wymontowałem i po przeanalizowaniu wejść anten zrobiłem przelotkę z sumatorem / zwrotnicą która podłączam do uniwersalnego wzmacniacza antenowego ,przy antenie a z tamtąd położyłem koncentryk aż do radia.
    Uważam że będzie to elegantsze i bardziej profesjonalne rozwiązanie zamiast klejenia anteny na szybę jak w filmikach z YT.
    Proszę o pomoc znawców tematu