Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor 43"-50" Full HD do 3000zł dla rodziców

dywanoid 21 Kwi 2017 20:33 522 4
  • #1 21 Kwi 2017 20:33
    dywanoid
    Poziom 3  

Witam!
    Szukam telewizora dla rodziców, ponieważ obecny TV wyzionął ducha. Zależy mi na tym, aby obraz(Full HD głównie, 4K może być) był płynny nawet w dynamicznych scenach, kolory były żywe i kontrast był wysoki (wiem, że trochę ogólniki). Nie zależy mi na smart TV ze względu na mały komputer, który będzie podpięty pod HDMI. Telewizor w przedziale 43"-50". Przeszukałem sporo internetu, ale nie mogę znaleźć niczego odpowiedniego ze względu na fakt, że dużo modeli, które by odpowiadały nie są już dostępne albo tylko z ekspozycji, a zależy na nowym.
    To co udało mi się znaleźć to:

-PANASONIC TX-50DS630E
    -Samsung UE49KU6400
    -Philips 49PUS6401

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ~17m^2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? Około 2-3m (
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-3
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? W zależności czy przy stole pod kątem około 30-45 stopni czy na wprost na kanapie).
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać.
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Od zachodu. Telewizor plecami do słońca. Latem rolety zewnętrzne tworzą ciemność.
    7. Jaki masz obecnie telewizor? 43" Panasonic. Stary, 6 letni model wysiadł.
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Nie zależy mi na 4K, istotne jest natomiast Full HD. Odświeżanie powinno być 60Hz lub większe. Główne wymagania to płynny obraz o dobrych kolorach. Nie potrzeba zaawansowanych opcji typu SMART ;)
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Full HD przez HDMI.
    10 .Jakie urządzenia? Dekoder, komputer.
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-5
    12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Zdarza się, że jakieś programy informacyjne lecą przez dłuższy czas.
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, seriale, wiadomości, rzadko sport.
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Mały komputer jest podłączony do telewizora, więc nie ma parcia na SMART TV.
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 0, nie ma tam konsoli
    16. Preferencje co do marki? Wolałbym bardziej znane marki.
    17. Preferencje co do wielkości? 43"-50" (Większe odpadają ze względu na brak miejsca.
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Częściej będzie oglądany w ciemnościach.
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Maksymalna kwota to 3000zł.
    21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Bardzo rzadko (raz na około 10 lat)
    22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? W telewizorze wcale.

Liczę na pomoc, bo nigdy nie poszukiwałem telewizora :/
    Pozdrawiam :)

• Pomocny post
    #2 21 Kwi 2017 20:45
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Jeśli kupujesz rzadziej niż średnia Europejska ( 7-8 lat) to nie powinieneś wybierać modeli innych niż 4K i 100 Hz lub 4K z dobrym videoprocesingiem:
    - Philip 49PUS6561 za 2999 zł
    - Sony43X8309 za 2799 zł
    - Philips 43PUS6561 za 2650 zł
    - TCL 50 S7806 za 2550 zł

- Thomson 43UC65406 za 2499 zł
    - TCL 49P6046 za 2399 zł
    http://www.hdtv.com.pl/forum/tcl/131559-tcl-w...ie-bylo-w-tej-klasie-cenowej.html#post1355661

• #3 21 Kwi 2017 21:47
    dywanoid
    Poziom 3  

Mimo tego długiego czasu między wymianami po przemyśleniach nie chcę się skupiać na 4K. Czy jakoś niedługo przestanie być oferowany sygnał Full HD w zwykłej TV kablowej? Czy lepszym rozwiązaniem nie będzie kupienie droższego, lepszego TV z Full HD niż taniego 4K? Bo sam juz teraz nie wiem. Moi rodzice między Full HD a 4K nie widzieliby różnicy, bo za mało się różnią z większej odległości dla ich oczu - stąd moje skupienie na FHD. Czy przegapiłem jakiś ważny aspekt? A 100Hz+ faktycznie by się przydało. Czy jesteś w stanie zaproponować jakieś telewizory z mocnym FHD chociażby dla rozezania? :)
    Dzięki z góry za pomoc, trochę zielony jestem w temacie TV, ale się staram :)

• Pomocny post
    #4 21 Kwi 2017 22:12
    Ludwik XVI
    Poziom 28  

Zdecydowanie Panasonic 50DS630e.
    Najlepszy FHD ubieglego roku. Lepsza jakosc oferowal tylko OLED FHD LG 910v.

Samsung KU6400 to tez dobre TV ale juz 60Hz, wiec plynnosc o klasę gorsza. W zamian 4k ktorego Twoi rodzice i tak nie beda ogladac, bo brak sygnalu.

W kablowce 4K sie pojawi pewnie za kilka lat. Na razie brak dekoderow. Podobnie w platformach satelitarnych.

• #5 22 Kwi 2017 17:39
    dywanoid
    Poziom 3  

Przespałem się z tym wyborem i jednak decydujęsię na tego Panasonica. 4K nie jest potrzebne, a w razie potrzeby myślę, że kiedyś znajdzie się coś lepszego jak już technologia osiądzie ;)
    Dzięki za pomoc!

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme