Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NICE MC424 i podłączenie fotokomórek Nice BlueBUS

gizmex 24 Kwi 2017 22:07 414 8
  • #1 24 Kwi 2017 22:07
    gizmex
    Poziom 15  

Witam

Czy ktoś mógłby mi pomóc dokończyć montaż, wszystko już działa, ustawione zaprogramowane tylko z fotokomórkami mam problem.

Po podłączeniu miga 3 szybkie błyski i sekundowa przerwa czyli - urządzenie nie zostało rozpoznane przez centralę sterującą.

Z góry dziękuję za pomoc.

• #3 24 Kwi 2017 22:36
    Marek J.
    Moderator Automatyka Bram

Tak jak pisał przedmówca...
    Masz fotokomórki MOFB, a powinieneś mieć MOF lub BF lub inne "normalne" fotokomórki (innych firm)...
    Sam kompletowałeś zestaw, czy ktoś "mądry inaczej" pomagał?

• #4 24 Kwi 2017 23:23
    gizmex
    Poziom 15  

Sam kompletowałem - niestety, nie spodziewałem się, że fotokomórki mogą nie pasować - to prosta konstrukcja. Kupowałem piloty, odbiornik u jednego dostawcy i tylko takie fotokomórki miał.

Proszę o poradę kupować NICE czy "normalne" np AG574 za 30zl - macie jakieś doświadczenia ?

• Pomocny post
    #5 25 Kwi 2017 00:04
    Marek J.

AG574 też będą działały...
    Masz do wyboru różnice w marce, cenie i (być może) jakości, chociaż i jedne i drugie potrafią działać długo, jak i się uszkodzić...
    Jeżeli wybierzesz MOF Nice, nie będziesz musiał zmieniać obudów i wiercić nowych otworów. Przekładasz same wkładki.

• #6 25 Kwi 2017 03:02
    gizmex
    Poziom 15  

Zamówiłem AG574, otwory zrobię w obudowie więc nowych wiercić dziur w murze nie będę. Czy mógłbym prosić o sugestie co do podłączenia AG574 do MC424 ?

Z góry dziękuję.

P.S
    Jakby ktoś potrzebował MOFB to mam na zbyciu.

• #7 25 Kwi 2017 21:41
    grzechotnik
    Poziom 22  

Moja sugestia jest taka abyś podłączył je zgodnie z instrukcją.

Moderowany przez Marek J.:

Hola, Hola...!
    To forum jest po to aby pomagać, szczególnie tym którzy chcą sami do czegoś dojść wykonując coś dla własnych potrzeb bądź satysfakcji. Skoro gizmex podłączył i "odpalił" zestaw, to znaczy że nie jest całkiem "zielony" i takim należy się pomoc (a przynajmniej pokierowanie w stronę prawidłowego podłączenia) jak "psu zupa".
    Takie komentarze proszę zachować np do działu Serwisanci...
    3.1.9. Nie ironizuj i nie bądź złośliwy w stosunku do drugiej strony dyskusji. Uszanuj odmienne zdanie oraz inne opinie na forum.
    3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

• Pomocny post
    #8 25 Kwi 2017 23:25
    Marek J.

grzechotnik napisał:

Czyli po Polsku:
    -podłączasz tak samo jakbyś podłączał oryginalne fotokomórki Nice MOF lub BF wg instrukcji do MC424..
    W AG nie masz w odbiorniku zacisku NO który jest w Nice, ale tego zacisku się i tak nie podłącza.

• #9 25 Kwi 2017 23:33
    gizmex
    Poziom 15  

Marek J. napisał:
    grzechotnik napisał:

Czyli po Polsku:
    -podłączasz tak samo jakbyś podłączał oryginalne fotokomórki Nice MOF lub BF wg instrukcji do MC424..
    W AG nie masz w odbiorniku zacisku NO który jest w Nice, ale tego zacisku się i tak nie podłącza.

Prosto i na temat. Dziękuję za pomoc i wytłumaczenie.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME