Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Automat mhouse dwuskrzydłowy centrala CL2 nie zamyka jedno skrzydło.

qwerty112 01 Maj 2017 11:28 447 3
  • #1 01 Maj 2017 11:28
    qwerty112
    Poziom 10  

Witam, mam problem z bramą, na jednym skrzydle nie zmienia się kierunek obrotów siłownika. Wygląda to w ten sposób, że brama się otworzy, a przy zamykaniu jedno skrzydło się zamknie a na drugie zostaje podane napięcie z taka samą biegunowością jak do otwierania i skrzydło pozostaje już otwarte. Przy programowaniu bramy a więc rozprzęganiu ustawieniu w połowie zakresu pracy zasprzęgleniu i rozpoczęciu testu. Objaw jest taki sam, skrzydło otworzy się i już nie zamknie, a na mierniku widzę, że podawane jest napięcie z biegunowością do otwierania. Brama pracuje od ok 6-7 lat. Nie znalazłem na forum podobnego problemu. Będę wdzięczny za podpowiedź co może być przyczyną. Płyta wygląda ok, bez zawilgoceń czy widocznych śladów usterki.

Moderowany przez Marek J.:

Poprawiłem tytuł aby był zgodny z regulaminem i adekwatny do treści. Proszę o tym pamiętać na przyszłość...
    3.1.15. Nie pytaj od razu na forum, jeśli samemu nic wcześniej nie sprawdziłeś lub nie podjąłeś próby samodzielnej diagnozy. Pamiętaj, że porady są udzielane w sposób zdalny przy braku fizycznego dostępu do urządzenia, problem musi być bardzo dobrze opisany i zrozumiany przez użytkowników, a tytuł powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki.

• #2 03 Maj 2017 00:22
    Marek J.
    Moderator Automatyka Bram

Widzę, że chyba nikt nie ma ochoty pomóc w automatyce z supermarketu i nawet się nie dziwię...
    Wiesz co to miernik i widać, że potrafisz się nim posługiwać... W tej centrali są 4 przekaźniki "ulepione" małymi żółtymi rączkami naszych dalekowschodnich przyjaciół prawdopodobnie z firmy TIANBO... Sprawdź je i ewentualnie wymień. Nie podpowiem Ci który/e przekaźnik/i obsługuje/ą drugie skrzydło i zmianę polaryzacji bo po prostu nie wiem (sprawdź po ścieżkach), ale jest wielce prawdopodobne, że to jego/ich wina...

• #3 04 Maj 2017 18:18
    qwerty112
    Poziom 10  

Dziękuję, że chociaż Kolega się zainteresował. Poradzić sobie z miernikiem to jedno a z dość skomplikowaną elektronika, bez schematu, to zupełnie co innego. Przekaźników TIANBO o których piszesz jest 5 sztuk, ale wydaje mi sie, że te ostatnie które sterują kierunkami obrotów w siłownikach to są 2 sztuki OMRON-G2RL, u góry płytki na zdjęciu z nich jest od razu wyjście na wtyki do siłowników. Zastanawiam się co może być problemem. Przekaźnik nie jest "sklejony" ponieważ siłownik 2, startuje i zatrzymuje się (niestety w jednym kierunku). Nie wiem jaką role spełniają 5 przekaźników TIANBO, pewnie w nich jest problem, ale obawiam się, że bez schematu, dla amatora jest to nie do ustalenia z którym jest problem.

• #4 05 Maj 2017 00:18
    Marek J.
    Moderator Automatyka Bram

Niestety nie poratuję Cię schematem... Musisz sam "po ścieżkach" i za pomocą miernika (mierząc na sucho i w czasie pracy ) dojść który jest od czego... Podpowiem, że aby zmienić kierunek trzeba zmienić polaryzację z + na - , i któryś z przekaźników jest za to odpowiedzialny. Jeden (od prawidłowo działającego skrzydła) będzie przełączał normalnie, zaś drugi nie. Poza tym sprawdź przegrzane elementy i luty które widać na płytce.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME