Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podstawowy TV do max. 1200zł ok. 32"?

Sognu 01 Maj 2017 20:53 570 1
  • #1 01 Maj 2017 20:53
    Sognu
    Poziom 5  

Witam, szukam TV, podstawowy, tani okazja/promocja/powystawowy... ok. 32".

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20 m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 1 - 3,5 m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost, kąty raczej nie są ważne
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju ? Z lewej, ale raczej nie ma znaczenia
    7. Jaki masz obecnie telewizor ? CRT 20"
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? FullHD, dużo opcji regulacji dźwięku wbudowanego w głośnikach TV, możliwość nagrywania programów na USB, PVR, dużo ustawień, szybki.
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: USB/HDMI.
    10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Okazjonalnie laptop 1920x1080 FHD, USB.
    11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? Ok 2-6h
    12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? - Nie
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? - Film, serial, rozrywka, dokument, muzyczny.
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? - Nie.
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Nie.
    16. Preferencje co do marki? Brak.
    17. Preferencje co do wielkości? 25-35"
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? - Mała czcionka
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? - Wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 900-1200zł. Najtaniej, na promocji, wyprzedaży, powystawowy.
    21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? - Raz na kilkanaście lat.
    22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? - W TV obejrzałbym sobie seriale z IPLA czy filmy z YouTube.

Ogólnie szukam jakiegoś taniego TV na okazji z promocji/wystawy itp. +- 32" FHD. Cena do 900zł/1200zł, zależy od "okazji". Tak jak pisałem zależy mi na ustawieniach dźwięku (Samsungi zazwyczaj mają tego trochę, ale nie w każdym jest odblokowane wszystko). Nagrywaniu z TV na Pendrive PVR etc. (typowe dla obecnych standardów TXT, EPG, PiP), w miarę szybki. Potrzebuje TV na dłuższy czas, mój ma już prawie 20lat i czasem z daleka w okularach już nie mogę przeczytać EPG. Co do Smart TV to nie wiem czy jest sens WiFi YouTube co najwyżej bym oglądał i IPLA, a nie chce, żeby po 2 latach nie było aktualizacji i taki Smart TV do niczego się nie nada. Czytałem pozytywne i negatywne opinie. Na ogół babcia ma Samsunga 32", taki najtańszy (nie dużo ustawień w menu dostępnych HD Ready) i spodobało mi się to, nie licząc obrazu, który dla 32" dla mnie w FHD byłby chyba lepszy... Ale ponoć opinii jest sporo, że HD Ready wystarcza. A że cena gra rolę to nie chcę też przepłacać za UHD, 3D, Smart TV. Marek jest mnóstwo i nie ma to raczej dla mnie większego znaczenia a Samsung jest "droższy", chyba, że się okazyjnie trafi jakiś.

Ktoś coś doradzi?

Pozdrawiam.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme