Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Arduino UNO i analogowy selektor wejść

Kari2007 02 Maj 2017 16:03 354 2
  • #1 02 Maj 2017 16:03
    Kari2007
    Poziom 14  

Witam

Staram się wykorzystać selektor wejść z starego wzmacniacza Kenwood, który jest zbudowany na analogowych przełącznikach NJU7313AL. Problem polega na trudności z komunikacją z tym układem tak by poprawnie nim sterować. W załączniku przesyłam datasheet tego układu i prosty program który napisałem, który nie działa.

Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

• #2 03 Maj 2017 06:43
    rb401
    Poziom 27  

Kari2007 napisał:
    prosty program który napisałem, który nie działa.

I nie powinien działać. Użycie SPI jest tu akurat bez sensu (np. masz tu 14 bitów i wymagany na końcu impuls przepisujący na linii ST). Protokół tej kości to nie jest żadne SPI, a jeśli nawet próbować jakiś trików z SPI, to i tak będzie to niepotrzebne przekomplikowanie prostej sprawy.

O wiele łatwiej jest zrobić to zwykłymi digitalWrite na trzech liniach z wstawionymi odpowiednimi delay_us tak aby sekwencja odpowiadała temu obrazkowi z DS.

Czyli przykładowo, przepisujesz kolejny (zaczynając od najstarszego) bit danych słowa sterującego na pin DATA, czekasz czas A, ustawiasz "1" na CK, czekasz czas A, ustawiasz "0" na CK.
    I już jeden bit poszedł, tak że powtarzasz to identycznie wszystko 14 razy (tylko oczywiście do przepisania na DATA bierzesz kolejny bit słowa które nadajesz). Jak wyślesz te 14 bitów, to czekasz czas A i ustawiasz i zerujesz linię ST przestrzegając ten czas C. I koniec, poszło.

• #3 19 Maj 2017 20:15
    Kari2007
    Poziom 14  

Porada kolegi pomogła. Jak by ktoś miał podobny problem to wklejam przykładowy program, który zadziałał.

Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Szybka odpowiedź lub zadaj pytanie
Dziękuję Ci. Ta wiadomość oczekuje na moderatora.
 Szukaj w ofercie
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME