Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pierwszy odsluch:) Prosze sie nie smiac:P

chaka 27 Lip 2005 00:46 4784 9
  • Potrzeba matka wynalazku a trzeba bylo naglosnic maly koncercik wiec tak oto sie zrodzil. O glosniku wiadomo tyle ze jest niemiecki, ma 12" ladnie gra, pasmo ponad 4khz i na ucho ma bardzo duzy spl. Jako ze wymienialem w nim resor bo stary byl zdeformowany glosnik wyszeld bardzo miekki wiec wolalem dac mniejsza obudowe zeby uzyskac wieksza wytrzymalosc kosztem basu ktory w wypadku monitora nie jest bardzo potrzebny.
    Pake robilem na oko i wyszlo okolo 35-40L. Za wysokie odpowiada glosnik ktorego magiczna cena szesciu zlotych uwiodla mnie - konstrukcja budzetowa (wiecej szczegolow tego glosnika nie trzeba chyba podawac). Całosć napedza wbudowany wzmak ok 50W na smieszym scalaczku (k)opa 549 a to dlatego ze jest prosty w aplikacji, mocny i co najwazniejsze tani.. bardzo tani:) Na panelu jest wejscie, regulacja glosnosci, jakies gniazdo.... bla bla bla(wiadc na zdjeciach) i moj pierwszy rewelacyjny samodzielnie zaprojektowany wskaznik na 2 diodach led Signal i Clip ktory z pewnoscia nie przyda sie na scenie bo znajac zycie bede siedzial ze zlej strony.

Calosc mnie wyszla bardzo tanio jako ze wiekszosc czesci mialem. Monitor po wielu symulacjach malej, ciasnej sceny ze statywem mikrofonu zbudowanym z europalet(nim pochwale sie kiedy indziej) wyszedl pochylony pod dosyc malym katem ale w praktyce bedzie ok.. .mam nadzieje. Co do osluchu mojego odsluchu:) to brzmi nawet fajnie, co dziwne jest nawet ladny basik (nie spodziewalem sie go:P ) super srednica i syfiasta gora(wiadomo) ale najfajniejsze sa natezenia jakie produkuje bo w pokoju 20mkw poprostu leb urywa - i o to chodzi. Nie smiejcie sie z niego za bardzo:p bo to budzetowa i bardzo szybka konstrukacja a jak kiedys bedzie wiecej czasu i funduszy to powstanie cos lepszego a ten pojdzie na allegro czy innego ebaya.

Fajne!
  • #2 27 Lip 2005 01:13
    /|\Atari
    Poziom 27  

Mnie, jak na budżetówke, się podoba, a tymbardziej, że piszesz, iż to twoja pierwsza konstrukcja tego typu.

• #3 27 Lip 2005 08:15
    Jasie-k
    Poziom 19  

Wyszedł bardzo elegancko i nie masz się czego wstydzić. Głośniczek basowy jakiś znajomy nawet czy to aby nie RFT? Z tego co widze to jest aktywny i to również dobry pomysł bo większość mixerów ma wyjscie sygnału na coś takiego. Mógbyś się jeszcze pochwalić końcówką ale to szczegół. Nie wiem do czego chcesz go stosować ale głośniki mogłyby być pod większym kątem.
    Pozdrawiam

• #4 27 Lip 2005 08:25
    mariuszporęba
    Poziom 19  

bardzo porządnie wykonany monitor. Jednak zgadzam się z kolegą wyrzej, ze głośnik powinien być ustawiony pod większym kątem. Jak na pierwszy raz to wyszlo super!!

pozdrawiam

ps. rówinież interesuje mnie końcówka mocy:)

ORTOGRAFIA - >Kwaczor<

• #5 27 Lip 2005 10:25
    chaka
    VIP Zasłużony dla elektroda

Koncowka mocy to standardowa aplikacja scalaka OPA 549 o ktorym jest osobny temat na forum wiec nie bede sie rozpisywal. Kat nachylenia glosnika jest ok bo bedzie stal blisko wokalisty.

• #6 13 Wrz 2005 00:43
    chaka

Dodam tylko ze pieknie wyszlifowana blaszka na panel zaczela rdzewiec... a na pierwszym koncercie ktos nadepnal na jacka (a nie byl to byle jaki jacek bo Jacek Neutrik:) ) i wylamal tym samym piekne gniazdo w ktorym ów jacek goscil... Tak to jest jak sie oszczedza....

Post pod postem bo forum przemowilo do mnie (nie)ludzkim glosem ze wiadomosc jest zbyt stara by mozna blylo ja edytowac.

• #7 13 Wrz 2005 10:20
    Vault Dweller
    Poziom 29  

Właśnie zauważyłem też, że tam Neutrik przesiaduje :). Wczoraj miałem okazję bardzo "ciepło" podejść do tych wtyków. Wiesz co? Załóż tam XLRa i zrób wejście symetryczne, więcej wytrzyma. Estrada to nie studio, gdzie kable są względnie nieruszane ;) i wymagania mechaniczne nie są takie istotne.

• #8 13 Wrz 2005 18:26
    chaka

TO nie jest glupi pomysl z xlr'em ale w mikserze mam wyjscia niesymetryczne i niechcialbym ich przerabiac bo cala reszte mam na jacki a na dodatkowe gniazdo nie ma miejsca. Moznaby zrobic di boxa ale to trzeba i kable przerabiac.. moze kiedys:)

• #9 13 Wrz 2005 22:12
    CJ_Basseer
    Poziom 24  

Hehe no nawet fajne:) Ale na odsłuch to chyba troche bardziej mogles go pochylic...
    Co do tego pizaka to hehe mialem kiedyś cuś takiego hehe to nie ma wysokich tonow:P

• #10 13 Wrz 2005 22:24
    chaka

Ehhhh.. CZytaj uwaznie to znajdzesz ze monitor jest specjalnie tak malo pochylony bo naglasniam malutkie koncerty w pubach gdzie nie ma wielkiej sceny i wokalista ma odsluch tuz pod nogami wiec kat jest ok:) Te wysokie brzmia jak za 6zl ale na dniach wymienie go na gdwk, albo dam obydwa i zrobie przelacznik.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME