Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór spreżarki do warsztatu -

niiko 04 Maj 2017 15:52 408 1
  • #1 04 Maj 2017 15:52
    niiko
    Poziom 1  

Witam
    Zastanawiam się na wyborem sprężarki do warsztatu poniżej urządzenia mnie interesują:
    kompresor sprężarka GKW 400l 5,5kw

lub

WAN ES 400l 3 kw

Sprzętu chcę używać do kluczy pneumatycznych, malowania oraz piaskowania zacisków hamulcowych

Moje pytania:
    Czy któryś z kompresorów poradzi sobie z piaskowaniem?? (wiem że do tego potrzeba dużej wydajności powietrza i pewnie zaraz wszyscy będą pisać że do piaskowania to tylko śrubowe ;) )

Jeżeli żaden się nie nadaje do piaskowania to którą opcje wybrać chodzi mi głównie o ekonomiczność czyli jeden ma silnik 3 kw a drugi 5,5 kw
    gdyż wiadomo 5,5 kw będzie brał wiekszą ilość prądu lecz szybciej nabije mi ten duży zbiornik.

Czy ktoś miał tutaj do czynienia z tymi kompresorami GKW jak wygląda dostępność części zamiennych ??

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

• Pomocny post
    #2 04 Maj 2017 18:37
    Cobrat
    Poziom 16  

Piaskowanie jest najbardziej "powietrzożerne" ze wszystkich czynności jakie chcesz wykonywać, ale to zapewne wiesz. W tej kwestii nie jest najważniejsza objętość zbiornika, tylko rzeczywista wydajność na wyjściu samej sprężarki. Te małe piaskarki syfonowe (bo pewnie taką dysponujesz) teoretycznie potrzebują 300 - 700 l/min, ale czym więcej tym lepiej, wiadomo. Tym parametrem się sugeruj. Małymi mocami nie załatwisz piaskowania. Sam borykam się z podobnym problemem, ale z racji pogody rzuciłem to na razie. Osobiście przymierzam się do zakupu samej sprężarki i przeróbki swojego kompresora. W Starachowicach jest firma sprzedająca same sprężarki, ale nie chcę robić jakiejś reklamy, tym bardziej, że sam jeszcze nie sprawdziłem tego ;). W każdym razie dają na to coś 2 lata gwarancji, pieniądze nie jakieś kosmiczne. W razie czego nie będzie szkoda wywalić tego.
    A co do tych WAN'ów, GKW to nie jest jakiś nowy sprzęt, części najtańsze też nie są. Kolega WAN'a rzucił w garażu (bo zaworki drogie), kupił właśnie takiego chinola, postawił na zbiornik, robotę robi, zadowolony, użytkuje również w warsztacie.
    Ale jeśli masz wybierać między tamtymi dwoma, więcej plusów będzie miał GKW.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme