Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV 4K 55'' z HDR do 4500zł

danon198901 05 Maj 2017 22:17 1026 7
  • #1 05 Maj 2017 22:17
    danon198901
    Poziom 11  

Witam serdecznie,

planuję zakup telewizora 4k 55'' z HDR. TV będzie służył głównie do oglądania filmów oraz pod gry na PS4 Pro. Gram w zasadzie sporadycznie, tak samo sporadycznie oglądam filmy, ale nad TV zastanawiałem się od dłuższego czasu i chciałbym kupić coś na długi czas co mi posłuży.
    Najważniejszym atutem tv jest dla mnie jakość wyświetlanego obrazu, natomiast lepsze głośniki/zakrzywienie/ambilight to tylko dodatkowe atuty (niepowiem, bo opcja zakrzywienia ekranu bardzo mi się podoba). Na telewizor maksymalnie chciałbym wydać 4500zł, oczywiście zminimalizowanie tych kosztów do powiedzmy 4000zł było by mile widziane, bo na siłę nie chcę przepłacać do jakichś bezużytecznych dla mnie bajerów. Jeśli jednak stanął bym przed wyborem zakupu TV za 4000zł, a dołożeniem nawet 700zł (czyli kupieniem czegoś ponad budżet) do dużo lepszej opcji, to nie wahał bym się i brał droższy (oczywiście zakładając, że za te 7 stówek zyskam wiele, a więc wzroście współczynnik jakość/cena). Reasumując, jestem zwykłym zjadaczem chleba, który oczekuje wyśmienitego obrazu, ale bez większej przesady (jakieś minimalnie lepsze parametry, których ludzie oko nie dostrzeże to mnie nie interesują ;)).
    W zasadzie przeglądając sklepy i czytając pobieżnie opinie wybrałem kilka interesujących mnie pozycji, a mianowicie:
    - Philips 55PUS6561
    - Samsung UE55KU6670S
    - Sony KD-55XD7005
    - Sony KD-55XD8005
    - LG 55UH661V
    - Samsung UE55KS7500S
    - Samsung UE55KU6000W
    - Samsung UE55KU6100W
    - Samsung UE55KU6450S
    - Samsung UE55KU6640

Jaki z tych TV byłby najlepszy? A może kilka jest wartych uwagi? A może jednak jest jakiś TV spoza listy, który powinien być przeze mnie uwzględniony?

Pozdrawiam

• #3 06 Maj 2017 18:59
    danon198901
    Poziom 11  

A co możecie powiedzieć o Philips 55PUS7101? Poczytałem bardzo dużo zachwalanych opinii na jego temat, ale niektóre z nich niestety nie są pochlebne (kiepski efekt HDR). Z jednej strony chcę coś porządnego, z drugiej strony Samsung kupę kasy więcej kosztuje, jeśli efekt nie jest widoczny gołym okiem dla zwykłego zjadacza chleba, to nie widzę sensu przepłacania. I jak to jest z tymi Samsungami, bo naczytałem się opinii, że niby rozklejają się obudowy i same matryce są bardzo nietrwałe?

• #4 06 Maj 2017 19:21
    Mirek Z.
    Moderator

danon198901 napisał:
    dużo zachwalanych opinii na jego temat
    Te z reguły piszą reklamujący tą firmę. Choć oczywiście niektóre modele dla określonych celów można polecić (stąd te pytania w ogłoszeniu, które pominąłeś: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2274667.html ).
    danon198901 napisał:
    naczytałem się opinii, że niby rozklejają się obudowy i same matryce są bardzo nietrwałe?
    W niektórych modelach Samsungów podobno to się zdarza - trzeba więc słuchać dobrych rad, w których modelach się to nie trafia. Matryce robią inne firmy, ale producent odpowiada za to, co zamontował. :)
    Akurat wiele tematów na forum (w działach serwisowych i innych) dotyczy napraw/wyrzucania Philipsów właśnie, szczególnie starszych modeli.
    W sumie przy zakupach sprzętu zawsze warto dbać o gwarancję, choćby i przedłużoną. Bo z naprawami bywa różnie.

• #5 06 Maj 2017 19:39
    danon198901
    Poziom 11  

Czyli pewnie jak nie kupię to się nie przekonam :P

Co do pytań:
    1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? W chwili obecnej nie ma mnie w mieszkaniu, ale strzelam, że ok 16-20m2. Z tym, że planuję przeprowadzkę.
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? Zależy gdzie ustawię - może to być 1,5m, a może to być 3m.
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Na wprost do ekranu (ale tak jak wspomniałem, mam możliwości innego ustawienia, no i przeprowadzka za 4 miesiące)
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Nie posiadam
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Piękny obraz (no i HDR, żebym wykorzystał potencjał PS4 Pro)
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Brak
    10 .Jakie urządzenia? Dysk zewnętrzny/pendrive, PS4
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? Ciężko stwierdzić. Min 30min, Max 4h.
    12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Nie posiadam telewizji cyfrowej.
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy (wszelkiej maści)
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Raczej nie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Tak. Ok 1h dziennie
    16. Preferencje co do marki? Brak
    17. Preferencje co do wielkości? 55''
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Badziewna jakość wykonania w stosunku do ceny (chyba plaga dzisiejszych czasów jeśli chodzi o jakikolwiek sprzęt)
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Raczej wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 4-5tys
    21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? To mój pierwszy, chciałbym go trzymać jak najdłużej, a nie wymieniać co chwilę jak wyjdzie jakiś nowy "brajer" (lub co gorsza jak padnie zaraz po gwarancji)
    22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Nie

• #6 07 Maj 2017 09:55
    Ludwik XVI
    Poziom 29  

Na matrycy IPS efektu HDR nie zobaczysz. Telewizor przyjmie sygnal ale nie bedzie potrfil go dobrze wyswietlic. Po prostu te matryce maja za niski poziom jasnosci.

• #7 08 Maj 2017 21:03
    Jarek_23
    Poziom 4  

Sam zmagam się z problemem nowego telewizora, a założenia mam podobne.
    Już miałem pisać nowego posta, ale wasze odpowiedzi mi wystarczą. Niby człowiek pracował na serwisie, ale obecnie tak wiele się zmienia, że lepiej zasięgnąć porad doświadczonych kolegów.

Dziękuję.

• #8 12 Maj 2017 19:18
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Masz w klasie extra modele:
    - Philips 55PUS6561 za 3699 zł
    - Philips 55pUS7101 za 4199 zł
    - Samsung 55MU7002 za 5199 zł
    - Sony 55XD8505 za 4799 zł
    - LG 55UH8507 za 4999 zł
    - TCL 65P 60 za 4999 zł
    - Thomson 65UC 64 za 4999 zł
    - Hitachi 65HK6 za 5199 zł
    - Hitachi 65HZt663 za 2599 zł
    - TCL 65S7906 za 4799 zł

Moderowany przez Mirek Z.:

Nie wiadomo, do kogo ten post i co konkretnie ma polecać w zależności od??

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme