Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stolik - przystawka do drukowania kopert do maszyny offsetowej Ryobi.

Krzysztof Kamienski 06 Maj 2017 06:44 5823 3
  • Przy okazji ,,porządków w komputerze", wstawiam na Forum moje małe, proste ,,dziełko" :idea: Jest to stolik - przystawka do drukarskiej maszyny offsetowej typu Ryobi 350, sześciokolorowej, a służy on do ,,wyprowadzania" nadrukowanych kopert i pracuje zamiast stałego stolu - podnośnika. Na oryginale nieruchomego stołu koperty, z racji grubości i małych wymiarów nie układały sie poprawnie.
    Podstawa stolika to gotowy element - podstawa szpitalnego stolika do podawania lekow z regulacją wysokości. Stół roboczy to dwie płyty sklejki ≠10 mm sklejone i sprasowane ze sobą. Napęd - silnik 24 VDC / 50 W zasilany poprzez prostownik- mostek z transformatora toroidalnego i regulatora fazowego na triaku po stronie pierwotnej. w zasadzie regulacja od zera do 90% obrotów znamionowych silnika. Przekładnia na pasku zębatym - odzysk z jakiejś starej maszyny. Pasy przenośnikowe - zgrzewane jako pasy bez konca ze specjalnego materiału - taśmy przenośnikowej do maszyn drukarskich. Rolki - wytoczone przeze mnie z rolek do bram przesuwnych. Łożyska z oprawami gotowe - produkt sklepowy. Taśmy napinane rolkami nienapędzanymi. Podczas pracy stolika tzw. ,,lift of delivery" czyli ,,winda stołu" maszyny jest wyłączona, a oryginalny stół wyjęty z maszyny.
    Nie sądzę, by na Forum znalazło sie wielu ,,Drukarzy" :D do oceny przydatności tego urzadzenia, a może ? Niestety, w/g mnie z estetyka też ,,troche na bakier" :cry: z racji trudności materiałowych. Drobna sprawa a cieszy Operatorów maszyny. Przy okazji bytności w tej Drukarni zrobię film z działania ,,stoliczka". Osłona paska jest też obecne zamontowana (siatka stalowa), a i dodałem rząd kół tekstolitowych Φ 150 mm na dźwigni dla lepszego docisku kopert, no i oczywiście koszyk odbiorczy zamontowali sobie sami Operatorzy.

Stolik - przystawka do drukowania kopert do maszyny offsetowej Ryobi. Stolik - przystawka do drukowania kopert do maszyny offsetowej Ryobi. Stolik - przystawka do drukowania kopert do maszyny offsetowej Ryobi. Stolik - przystawka do drukowania kopert do maszyny offsetowej Ryobi.

Fajne!
  • #2 06 Maj 2017 10:29
    Press
    Poziom 22  

Całkiem sprytne rozwiązanie, tylko właśnie jakaś tacka odbiorcza z oporem ustawianym na magnesie konieczna. Coś takiego jak w falcerkach czy liniach szyjących.

• #3 06 Maj 2017 18:26
    janekm20
    Poziom 2  

Tutaj jest tylko wykładanie. Widziałem oryginał - przystawka na wykładanie i na nakładanie, obie przystawki mają regulację prędkości ( połączone elektrycznie). Przystawka na nakładaniu podawała koperty robiąc mały stosik ( podawanie od dołu). Ten zestaw umożliwiał dokładanie kopert w trakcie druku, pomocne przy kopertach miękkich. Tak na marginesie drukowałem koperty na GTO52 - po takiej jeździe wymiana gum i podkładów

• #4 06 Maj 2017 19:51
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 41  

Press napisał:
    Całkiem sprytne rozwiązanie, tylko właśnie jakaś tacka odbiorcza z oporem ustawianym na magnesie konieczna. Coś takiego jak w falcerkach czy liniach szyjących.
    Tak, wiem, jednak Operatorzy postawili na koszyk, nie na spietrzanie plytką .
    janekm20 napisał:
    Tutaj jest tylko wykładanie. Widziałem oryginał - przystawka na wykładanie i na nakładanie, obie przystawki mają regulację prędkości ( połączone elektrycznie).
    Znam to i to w najnowoczesniejszej wersji z podcisnieniowym pobieraniem jako wyposazenie Heidelberg -Speedmaster.
    janekm20 napisał:
    Tak na marginesie drukowałem koperty na GTO52 - po takiej jeździe wymiana gum i podkładów
    oraz blankietow..... Tu już u mnie w Surinamie, wszystkie GTO zakonczyły żywot. Albo Jego Wysokość Speedmaster :D , albo Fuji - Shinohara 52, albo Ryobi. Dziekuję za zainteresowanie. Maszynkę - stolik zrobilem na zamówienie Drukarni, po tym jak jej Szef się dowiedział u Japonczyków ile kosztuje taka przystawka, dedykowana do tej maszyny. :D A'propos -
    Koledzy, jeżeli macie problemy z maszynami z zakresu poligrafii - zawsze postaram się pomóc. Co do meritum tematu, chodzi mi o ocenę estetyki wykonania, w kraju, gdzie nie ma np. frezarki CNC do metalu z prawdziwego zdarzenia.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME