Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszczelnienie puszki instalacyjnej - czym i jak?

Gajoss1974 07 Maj 2017 21:01 417 14
  • #1 07 Maj 2017 21:01
    Gajoss1974
    Poziom 6  

Proszę o pomoc.
    Potrzebuję zrobić podłączenie kilku lamp ogrodowych. Niestety ich konstrukcja uniemożliwia wykonanie połączenia wewnątrz lampy (lampa ma wyprowadzony hermetycznie przewód zakończony zwykłą wtyczką - świetne rozwiązanie do ogrodu, prawda? 8-O , wobec czego musi ono być na zewnątrz.

I teraz wymyśliłem to tak: każde "podejście" do lampy i "odejście" do następnej zrobię w puszce IP65 (albo podobnej), połączenie złączkami wago.
    Jako, ze puszki będą w ziemi, chcę je zalać - no właśnie - czym?

Ze względów kosztowych odpada HiGel 3M ;)
    Jako to zrobić - dobrze i tanio?
    Dziękuję

• #2 07 Maj 2017 21:04
    karolark
    Poziom 39  

A nie prościej załozyć dobry hermetyk z dławikami?

• #3 07 Maj 2017 21:12
    Gajoss1974
    Poziom 6  

karolark napisał:
    A nie prościej załozyć dobry hermetyk z dławikami?

wiesz, nie jestem mocny w żargonie ;) ale jeśli "hermetyk" to puszka hermetyczna - to co znaczy "dobry", bo - jak pisałem - puszka będzie zakopana w ziemi, może byc okresowo zalewana wodą, może nawet zamarznąć.... czy będzie wystarczająco hermetyczna?

• #5 07 Maj 2017 21:17
    retrofood
    Moderator- Elektryka Instalacje i Sieci

Gajoss1974 napisał:
    Proszę o pomoc.
    Potrzebuję zrobić podłączenie kilku lamp ogrodowych. Niestety ich konstrukcja uniemożliwia wykonanie połączenia wewnątrz lampy (lampa ma wyprowadzony hermetycznie przewód zakończony zwykłą wtyczką - świetne rozwiązanie do ogrodu, prawda? 8-O , wobec czego musi ono być na zewnątrz.

Nic nie musi. Zmuszał Cię ktoś do nabycia lamp nie nadających się do Twoich celów i zamierzeń? I co teraz, musisz łamać przepisy i my mamy Ci w tym pomagać? Na światło w ogrodzie stać, ale na bezpieczne i trwałe rozwiązanie instalacji już nie?
    Naprawdę, nie potrafię tego zrozumieć...
    Gniazdek ogrodowych jest bez liku. Ale nie, trzeba się pchać w to, co przyszło do głowy... ręce opadają.
    Link

• #6 07 Maj 2017 21:23
    Gajoss1974
    Poziom 6  

retrofood napisał:
    Gajoss1974 napisał:
    Proszę o pomoc.

Nic nie musi. Zmuszał Cię ktoś do nabycia lamp nie nadających się do Twoich celów i zamierzeń? I co teraz, musisz łamać przepisy i my mamy Ci w tym pomagać? Na światło w ogrodzie stać, ale na bezpieczne i trwałe rozwiązanie instalacji już nie?
    Naprawdę, nie potrafię tego zrozumieć...

Uuuu a tego napadu to ja nie rozumiem.
    Po pierwsze - lampa ogrodowa to lampa ogrodowa - przeznaczona na zewnatrz. Jedynie sposób jej zasilenia wydaje się być nie przemyślany,
    Po drugie - w którym momencie łamię przepisy - i jakie?
    Po trzecie - co jest niebezpiecznego i nietrwałego w połączeniu kabli w puszce hermetycznej zalanej żelem czy czymś co jest do tego przeznaczone - o co właśnie pytam w poście?

• Pomocny post
    #7 07 Maj 2017 21:26
    karolark
    Poziom 39  

Jaki napad?
    Kolega robi to od dooopy strony - a teraz ekonomia zobacz ile kosztuje dobra puszka IP68 plus praca :D

• #8 07 Maj 2017 21:31
    retrofood

Gajoss1974 napisał:

Po pierwsze - lampa ogrodowa to lampa ogrodowa - przeznaczona na zewnatrz. Jedynie sposób jej zasilenia wydaje się być nie przemyślany,
    Po drugie - w którym momencie łamię przepisy - i jakie?
    Po trzecie - co jest niebezpiecznego i nietrwałego w połączeniu kabli w puszce hermetycznej zalanej żelem czy czymś co jest do tego przeznaczone - o co właśnie pytam w poście?

1. Nie przemyślany sposób zasilania przez kogo? Producenta? Nie, przez nabywcę. Bo to on wybrał to, co jest dla innych zastosowań i jest jak najbardziej właściwie zasilane.
    2. Rozgałęzień elektrycznych nie robi się pod ziemią, mają one być dostępne do sprawdzenia i kontroli. Nie istnieje więc "coś", co jest do tego celu przeznaczone.
    3. Co jest niebezpieczne i nietrwałe? - pytanie dyletanta.

Kolego, są dziesiątki sposobów i pomysłów na to, aby połączenia kabli wykonywać nad ziemią, upiększając przy tym ogród, więc nie odkrywaj Ameryki. Ona już dawno została odkryta.
    A link podałem Ci w poprzednim poście.

• #9 07 Maj 2017 21:42
    Gajoss1974
    Poziom 6  

Kolego Moderatorze,

od osoby z taka funkcją oczekiwałem, pewnie nie tylko ja, rzeczowej i kulturalnej odpowiedzi na moje pytanie - tak, masz rację - dyletanta, który szuka rozwiązania, pyta i błądzi - w końcu dla takich także stworzono to forum, nie tylko dla Wszystkowiedzących.

Nawet, jeśli ta odpowiedź byłaby zdecydowanie negatywna.

A Ty sobie pojeździłeś. Ulało Ci się. Bardzo nieprofesjonalnie.

Za pozostałe odpowiedzi dziękuję.
    Można zamknąć.

• Pomocny post
    #10 07 Maj 2017 21:48
    shulc
    Poziom 22  

Gajoss1974 napisał:
    (lampa ma wyprowadzony hermetycznie przewód zakończony zwykłą wtyczką

zwróć uwagę jeszcze na to ze lampa ma przewód i chcesz zakopać go w ziemi.
    Do ziemi tylko kabel.

• #11 07 Maj 2017 21:50
    maziar1000
    Poziom 11  

Uszczelnienie puszki instalacyjnej - czym i jak?
    Mógłbyś użyć takich złączek, producent twierdzi że są IP67. Używają ich do świecącej kostki brukowej i połączenia robią pod kostką w piasku. Tylko nw czy są one tylko do 30V czy na 230V też.

• #12 07 Maj 2017 21:57
    Gajoss1974
    Poziom 6  

shulc napisał:
    Gajoss1974 napisał:

Do ziemi tylko kabel.

A, to fakt, na to nie zwróciłem uwagi (zwiodło mnie to, bo ten fabryczny przewód też jest czarny).
    Chyba jednak odpuszczę - poszukam innych lamp :)

• #13 07 Maj 2017 21:59
    karolark
    Poziom 39  

Gajoss1974 napisał:
    shulc napisał:
    Gajoss1974 napisał:

Do ziemi tylko kabel.

A, to fakt, na to nie zwróciłem uwagi (zwiodło mnie to, bo ten fabryczny przewód też jest czarny).
    Chyba jednak odpuszczę - poszukam innych lamp :)

Skoro czarny to kabel - ale skoro masz możliwość zwrotu to to zrób

• #14 07 Maj 2017 22:00
    polaklbn
    Poziom 22  

Tanio nie będzie dobrze
    Dobrze nie będzie dobrze

Wyślij kolego model i producenta tych lamp.

• #15 07 Maj 2017 22:03
    retrofood

Gajoss1974 napisał:
    Kolego Moderatorze,

od osoby z taka funkcją oczekiwałem, pewnie nie tylko ja, rzeczowej i kulturalnej odpowiedzi na moje pytanie - tak, masz rację - dyletanta, który szuka rozwiązania, pyta i błądzi - w końcu dla takich także stworzono to forum, nie tylko dla Wszystkowiedzących.

Nawet, jeśli ta odpowiedź byłaby zdecydowanie negatywna.

A Ty sobie pojeździłeś. Ulało Ci się. Bardzo nieprofesjonalnie.

Za pozostałe odpowiedzi dziękuję.
    Można zamknąć.

A ja od dyletantów oczekuję zapytania, a nie stwierdzenia, że ja muszę. Poza tym, w ogóle "nie jeździłem" po Tobie, skrytykowałem jedynie szalony pomysł, jeden z wielu mnożących się ostatnio jak króliki. I to Twój pomysł był wysoce nieprofesjonalny, ale, oczywiście, próbowałeś go bronić, bo on był Twój! Najtwojszy! Nie miej więc pretensji do całego świata za to, że został oceniony tak, jak na to zasługiwał.
    A o Tobie zupełnie się nie wypowiadałem i nadal jestem gotów zupełnie kulturalnie wypić z Tobą piwo przy okazji.

Dodano po 1 [minuty]:

polaklbn napisał:

Wyślij kolego model i producenta tych lamp.

A jakie to ma znaczenie? Wybierz sobie dowolną z całej gamy oferowanych przez handel. Możesz nawet takie, pracujące pod wodą. One też mają zasilanie od wtyczki. I nie jest to nic nadzwyczajnego, rozwiązanie wręcz powszechne, bo do tego celu, jak pisałem, stosuje się gniazda ogrodowe. Bezpieczne i dostępne nad ziemią.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme