Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AmbiVision 4K | Dynamiczne, inteligentne podświetlenie ekranu

mongoł2000 09 Maj 2017 15:44 2676 10
  • AmbiVision 4K | Dynamiczne, inteligentne podświetlenie ekranu AmbiVision 4K pozwala przenieść akcję z filmu do naszego pokoju. Jest to następca poprzedniej wersji polskiego AmbiVision.

AmbiVision 4K to niesamowity system emitujący barwną poświatę na ścianę za telewizorem wypełniając cały pokój światłem.

Jest to pierwszy taki system dla Twojego TV lub monitora ze wsparciem technologii Ultra HD 4K. AmbiVision 4K rozszerza akcję poza ekran dzięki innowacyjnej, hybrydowej technologii LED.

W końcu możesz cieszyć się kinową atmosferą podczas oglądania telewizji, filmów lub grania. AmbiVision 4K wspiera ekrany aż do 120 cali, a instalacja zajmuję zaledwie kilka minut. Po skończonym seansie AmbiVision 4K nawet odprowadzi Cię bezpiecznie do łóżka!

AmbiVision 4K wykorzystując działanie ludzkiego oka (ostry obraz widzimy jedynie w centrum) pozwala wirtualnie zwiększyć wymiary ekranu.

Warto wspomnieć o unikalnym systemie AI, który:

- analizuje obraz rozpoznając zawartość (film, gra, sport, bajki) i na tej podstawie dynamicznie dostosowuje parametry oświetlenia; przykładowo: oglądając film urządzenie zwiększa „delikatność” zmian światła i inne parametry w celu zrelaksowania oczu; podczas gier ważniejsza staje się dynamika zmian,

- system znacznej redukcji zmęczenia oczu,

- brak wymaganej konfiguracji, natomiast pozostaje taka możliwość dla zaawansowanych użytkowników; urządzenie nawet samo wykrywa ilość używanych diod LED,

- sterowanie urządzeniem poprzez pilot zdalnego sterowania (HDMI CEC); domyślnie przyciskami telegazety,

- korekcja kolorów w zależności od koloru naszej ściany,

- automatyczna zmiana obszarów przechwytywania w przypadku filmów z pasami (zarówno poziomymi jak i pionowymi).

Zobacz więcej o AmbiVision 4K na: http://igg.me/at/ambivision4K

Link

Obowiązujące w kampanii ceny zestawów są nawet 40% niższe od docelowych. Pierwsze wysyłki urządzeń planowane są na drugą połowę września.

Strona projektu: ambivision.tv

Kampania potrwa do 23 czerwca.

AmbiVision 4K | Dynamiczne, inteligentne podświetlenie ekranu
    AmbiVision 4K | Dynamiczne, inteligentne podświetlenie ekranu AmbiVision 4K | Dynamiczne, inteligentne podświetlenie ekranu
    AmbiVision 4K | Dynamiczne, inteligentne podświetlenie ekranu AmbiVision 4K | Dynamiczne, inteligentne podświetlenie ekranu

• #2 11 Maj 2017 23:00
    george2002

Poziom 17  

Czyli jak dobrze rozumuję to to tylko działa jak się sygnał przez HDMI puści :) ? szkoda że do TV to nie działa np do sygnałów DVB-T w TV :( swoją drogą zna ktoś z kolegów podobne rozwiązanie tylko do DVB bez HDMI albo niech już do HDMI tylko wersja freeware na WS2812 :) ?

• #3 12 Maj 2017 09:22
    kasjo
    Poziom 25  

Marketingowy bełkot :)
    Nie ma to jak nazwać algorytm "unikalnym systemem AI"

• #4 12 Maj 2017 12:02
    AIIoT
    Poziom 5  

george2002 napisał:
    (...) szkoda że do TV to nie działa np do sygnałów DVB-T w TV :( swoją drogą zna ktoś z kolegów podobne rozwiązanie tylko do DVB bez HDMI albo niech już do HDMI tylko wersja freeware na WS2812 :) ?

nie pamiętam już źródła, ale kiedyś jak szukałem takiego rozwiązania, natrafiłem na info że jak masz TV z pełnoprawnym złączem SCART to z niego możesz wyciągnąć sygnał Video Out,
    sprawdziłem co tam jest wypuszczane i jest pod nim tylko sygnał wideo z tunera telewizyjnego(nic nie wyświetla na HDMI, USB), bez OSD czysty obraz idealny do Ambilight, wystarczy ci tylko układ gdzie urządzeniem przechwytującym jest grabber s-video np. jakiś projekt Ambilight na Raspberry Pi.

Sygnał sprawdzałem na tv SAMSUNGA z tunerem MPEG-2 (na analogowej i cyfrowej jest) oraz innym modelem z MPEG-4
    Kabel który jest potrzebny to EURO lub SCART do Video Out (przy zakupie kabla należy się upewnić że Video Out to sygnał wyjściowy ze złącza SCART)

• #5 12 Maj 2017 22:25
    george2002

Poziom 17  

AIIoT napisał:
    george2002 napisał:
    (...) szkoda że do TV to nie działa np do sygnałów DVB-T w TV :( swoją drogą zna ktoś z kolegów podobne rozwiązanie tylko do DVB bez HDMI albo niech już do HDMI tylko wersja freeware na WS2812 :) ?

nie pamiętam już źródła, ale kiedyś jak szukałem takiego rozwiązania, natrafiłem na info że jak masz TV z pełnoprawnym złączem SCART to z niego możesz wyciągnąć sygnał Video Out,
    sprawdziłem co tam jest wypuszczane i jest pod nim tylko sygnał wideo z tunera telewizyjnego(nic nie wyświetla na HDMI, USB), bez ODS czysty obraz idealny do Ambilight, wystarczy ci tylko układ gdzie urządzeniem przechwytującym jest grabber s-video np. jakiś projekt Ambilight na Raspberry Pi.

Sygnał sprawdzałem na tv SAMSUNGA z tunerem MPEG-2 (na analogowej i cyfrowej jest) oraz innym modelem z MPEG-4
    Kabel który jest potrzebny to EURO lub SCART do Video Out (przy zakupie kabla należy się upewnić że Video Out to sygnał wyjściowy ze złącza SCART)

Bardzo dziękuję za ciekawe info, mam TV LG 32LF2510 nie wiem czy takie sygnały z niego uda się wyciągnąć mam nadzieje ze tak ale fajnie by było na jakimś procku a nie Rpi żeby było urządzono ale to chyba marzenia ;)

• #6 15 Maj 2017 20:34
    starob
    Poziom 25  

kasjo napisał:
    Marketingowy bełkot :)
    Nie ma to jak nazwać algorytm "unikalnym systemem AI"

..oraz 4K na 100 LEDach.
    Oczywiście przedstawiane urządzenie nie odbiega od innych tego typu dostępnych rozwiązań i od strony technicznej trudno się przyczepić.

Sam robiłem takie ambi na Pi3, działatylko na KODI. Niestety moja Bravia nie posiada VideoOUT. Obecnie pracuje nad przechwyceniem obrazu z kamerki.

• #8 18 Maj 2017 12:06
    george2002

Poziom 17  

Kurde nie widzę, gdzież to kolega wypatrzył :) ? Swoją drogą ciekawe bo niby telefon kontaktowy jest do PL a firma zarejestrowana w GB :D ciekawe czy dla PL są jakieś upusty, bo teraz to trochę drogowa sprawa ;) najbardziej chciałbym mieć możliwość DVB-T czyli postolite TV mieć możliwość żeby obsługiwało bez dodatkowych kart USB - DVB itd :)

• #10 18 Maj 2017 14:40
    george2002

Poziom 17  

Niestety ja to rozumiem tak ze tylko listwa LED jest w tej wersji bezprzewodowa a nie źródło sygnału że każde :)

• #11 18 Maj 2017 16:23
    mongoł2000
    Poziom 18  

Zasada działania jest dosyć prosta - przechwytywany jest obraz z TV za pomocą kamery, a następnie obrabiany i do taśmy wysyłane sa tylko kolory na krawędziach. Z odpowiednią optyką (fisheye) można stworzyć w miarę niewymagający jesli chodzi o położenie zestaw.

Szybka odpowiedź lub zadaj pytanie
Dziękuję Ci. Ta wiadomość oczekuje na moderatora.
 Szukaj w ofercie
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME