Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Błąd podczas zczytywania kodu z pilota IR

hubotx 14 Maj 2017 14:24 519 2
  • #1 14 Maj 2017 14:24
    hubotx
    Poziom 6  

Chciałbym zczytać kod z pilota IR i na podstawie tych kodów zrobić zdalne sterowanie radiobudzikiem. Kupiłem pilot IR razem z modułem z chin na aliexpress. W załączniku obrazek z tym modułem. Moduł jest działający, pilot także. Mam najnowszą wersję Arduino IDE 2:1.0.5+dfsg2-4.1. Programuję na Linuxie. Oto kod mojego programu:

Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Przy próbie skompilowania tego otrzymuję następujący błąd:

Code:

IRremote/IRremote.cpp.o: In function `IRsend::sendDISH(unsigned long, int)':
    /home/hubot/sketchbook/libraries/IRremote/IRremote.cpp:1010: multiple definition of `MATCH(int, int)'
    IRtest.cpp.o:/usr/share/arduino/IRtest.ino:59: first defined here
    /home/hubot/sketchbook/libraries/IRremote/IRremote.cpp:1010: multiple definition of `MATCH_MARK(int, int)'
    /home/hubot/sketchbook/libraries/IRremote/IRremote.cpp:1010: multiple definition of `MATCH_SPACE(int, int)'
    collect2: error: ld returned 1 exit status

Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże rozwiązać ten problem.

• #3 15 Maj 2017 11:21
    PiotrDzz
    Poziom 9  

A oprócz tego żeby było łatwiej masz podane w której linijce występuje błąd. Wystarczy zrobić kopiuj-wklej do tłumacza i będziesz wiedział o co chodzi. Troszkę więcej własnej pracy :)

Szybka odpowiedź lub zadaj pytanie
Dziękuję Ci. Ta wiadomość oczekuje na moderatora.
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME