Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VHDL-Generator DDS-Pytanie

Elstan 14 Maj 2017 17:45 231 2
  • #1 14 Maj 2017 17:45
    Elstan
    Poziom 1  

Witam.
    Mam do projekt do oddania, który polega na napisaniu w języku VHDL, generatora DDS, które będzie generował przebieg sygnału sinus lub trójkąt (w zależności od ustawienia) na 32 punktach osi wraz z regulacją częstotliwości (16 danych częstotliwości) za pomocą suwaków na mikrokontrolerze. Do mikrokontrolera jest dołączony przetwornik C/A pozwalający połączyć się z oscyloskopem.
    Ideą projektu wg mnie jest stworzenie dzielnika częstotliwości, które dzieli w blokach odpowiednio częstotliwości, i wprowadzane są do multipleksera, następnie licznik zlicza wygenerowane impulsy i wykreśla je na oscyloskopie.
    VHDL-Generator DDS-Pytanie

Pytanie: Gdzie popełniłem błąd,że w oscyloskopie nic się nie pokazuje?
    W kompilatorze, nie ma żadnego błędu co do samego kodu. Ideowo chyba dobrze rozwiązany jest problem, a mimo to wciąż na oscyloskopie jest tylko szum, żaden sygnał wyjściowy z mikrokontrolera nie występuje.
    To nie wina kabli, oscyloskopu, mikrokontrolera, sprawdzałem to wielokrotnie..
    Wszelkie uwagi, inne rozwiązania mile widziane.

Kod: vhdl
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

• #2 15 Maj 2017 21:34
    JarekC
    Poziom 26  

A masz poprawnie zamapowane piny ?
    Czy DAC nie potrzebuje sygnału wyzwalającego przetwarzanie?

JarekC

• #3 16 Maj 2017 08:52
    yakuza_2000
    Poziom 19  

Poza tym warto stworzyć testbench i zobaczyć czy kod działa tak jak oczekujesz. W twoim przypadku wystarczy wygenerować zegar/reset oraz ustawić port "freq_set".

Takie podejście znacznie ułatwia prace przy układach FPGA.

Szybka odpowiedź lub zadaj pytanie
Dziękuję Ci. Ta wiadomość oczekuje na moderatora.
 Szukaj w ofercie
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME