Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyj±tek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Parowanie pilota BFT z bram± garażow± STIR LF1 i bram± wjazdow± MIZAR 6

Jestem Słaby 15 Maj 2017 14:10 450 4
  • #1 15 Maj 2017 14:10
    Jestem Słaby
    Poziom 2  

Witam serdecznie,

Panowie jeste¶cie ogarnięci więc proszę was o pomoc. Kupiłem jaki¶ czas temu dom z bram± garażow± BFT STRIL LF1 i wjazdow± MIZAR 6. Dom stał 7 lat bez używania... (trudna sprawa :))

Mam do was takie pytanie

Co do garażowej:
    Brama generalnie działa od A do Z z guzika na płycie głównej. Przycisk się nazywa SW1. Ciężko znaleĽć co¶ do tych bram na internecie (jakiekolwiek materiały), żeby zrozumieć. Czy kto¶ wie w jaki sposób sparować go z pilotem?
    Czy pilot BFT B RCB podejdzie i załapie sygnał?

Co do wjazdowej:
    Brama otwiera się jak poł±czy się we wtyczce zasilaj±cej drucikiem chyba 2 i 4.
    Daję link do schematu:
    bft.cz/privat/navody/ridici_jedn/en/MIZAR%206.pdf
    W takim przypadku silnik rusza mocno przy otwieraniu i otwiera bez problemu, natomiast przy zamykaniu musi się "rozkręcić" i nie ma siły jej pchać.
    Problem mam z pilotem. De facto pilot działa - wysyła sygnał, ponieważ przy naci¶nięciu guzika od pilota słychać kliknięcie w elektryce bramy. Nie podaje ona sygnału do silnika, aby ten ruszył i otworzył b±dĽ też zamkn±ł bramę. I tu moje pomysły na ogarnięcie tematu się kończ±...
    Pytanie brzmi : czemu z pilota nie rusza brama, a ze 'zwarcia' tak. Czy silnik jest sprawny i czy ma się rozruszać czy to oznaki że jednak do wymiany (do nawinięcia?)?

Mogę wrzucić zdjęcia z puszki je¶li to co¶ da, może kto¶ co¶ podpowie. Dzięki serdeczne za pomoc z góry!

• #2 15 Maj 2017 14:55
    nikusert
    Poziom 36  

Witam
    Zwieraj±c 7-8 brama powinna ruszyć.Możesz j± rozblokować i ustawić uchylon± i zablokować ponownie,i wówczas zrobić próbę.
    Pozdrawiam.

• #3 16 Maj 2017 14:36
    kotbury
    specjalista -automatyka bramowa

Do garażu podpasuje to :
    https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct...fjttHz_5V_uUEbw9g&sig2=lN1X3o0-BGa-RCkoTeT-ZA

Co do bramy - czy LED LD3 mruga po naci¶nięciu pilota i "pstryknięciu"? Je¶li nie to co¶ z radiem i coby nie wykopywać 10 letnich leciwych sprzętów radziłbym podpi±ć na kabelkach jakie¶ współczesne radio (podobnie z garażem).

Bramę odpalisz poprawnie tak jak radzi przedmówca. Je¶li chcesz przetestować sam silnik - odepnij go od napędu , ¶rodkowy przewód do N sieci, skrajne poł±czyć oryginalnym kondensatorem i na zmianę do L sieci.
    Je¶li dalej w jedn± stronę słabszy, na pocz±tek wymień kondensator, je¶li i to nie - nowy stojan lub przewinięcie.
    Je¶li bezpo¶rednio pod pr±dem napęd ma siłę, sugeruję wizytę u kumatego lutowacza - naprawa przy odrobinie szczę¶cia zamknie się w 50 zł
    PS. Zdjęcia zawsze się przydaj±.

• #4 18 Maj 2017 09:55
    Jestem Słaby
    Poziom 2  

kotbury napisał:

tzn to znalazłem, ale nie mówi mi to nic o kodowaniu pilota :(

kotbury napisał:

Co do bramy - czy LED LD3 mruga po naci¶nięciu pilota i "pstryknięciu"? Je¶li nie to co¶ z radiem i coby nie wykopywać 10 letnich leciwych sprzętów radziłbym podpi±ć na kabelkach jakie¶ współczesne radio (podobnie z garażem).

Bramę odpalisz poprawnie tak jak radzi przedmówca. Je¶li chcesz przetestować sam silnik - odepnij go od napędu , ¶rodkowy przewód do N sieci, skrajne poł±czyć oryginalnym kondensatorem i na zmianę do L sieci.
    Je¶li dalej w jedn± stronę słabszy, na pocz±tek wymień kondensator, je¶li i to nie - nowy stojan lub przewinięcie.
    Je¶li bezpo¶rednio pod pr±dem napęd ma siłę, sugeruję wizytę u kumatego lutowacza - naprawa przy odrobinie szczę¶cia zamknie się w 50 zł
    PS. Zdjęcia zawsze się przydaj±.

te¶ć przyjedzie, jest elektrykiem, on trochę temat ogarnia, pokażę mu Twojego posta.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme