Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie wyświetlaczem CLOCK, DATA, ENA.

Mbeat 16 Maj 2017 09:47 285 2
  • #1 16 Maj 2017 09:47
    Mbeat
    Poziom 21  

Witam kolegów, parę dni temu wymieniłem oryginalne radio w Seacie Leonie na inne. Do tej pory dodatkowy wyświetlacz pod zegarami podłączony był do radia i pokazywał różne informacje (numer utworu, stację radiową, głośność...). Na chwilę obecną jest on nie aktywny a mi zależy żeby go uruchomić i wiem, że jest to możliwe do zrobienia chociażby przy użyciu Arduino.

Do sterowania wyświetlaczem używane są 3 linie : CLOCK, DATA i ENA.
    Czy ktoś miał do czynienia z czymś takim i był by w stanie coś podpowiedzieć na temat sterowania i wysyłania informacji ?

• #2 16 Maj 2017 10:55
    pilot611
    Poziom 13  

Witam !
    Temat nie jest taki banalny. Nie napisałeś nawet jakie radio zamontowałeś. To nowe radio musiało by mieć wyprowadzoną magistralę synchroniczną np spi lub i2c na której przesyłane by były dane rds. Wtedy bezpośrednio lub przy pomocy konwertera (np. na Arduino) można by takie dane wyświetlać na tym wyświetlaczu.

• #3 16 Maj 2017 11:31
    Mbeat
    Poziom 21  

Radio jakie było zamontowane to Aura. Nowego radia nie będę próbował podłączać pod ten wyświetlacz.

Po paru godzinach nad programem w końcu udało mi się nawiązać komunikację z wyświetlaczem. Całość sterowana z Arduino. Temat do zamknięcia.

Szybka odpowiedź lub zadaj pytanie
Dziękuję Ci. Ta wiadomość oczekuje na moderatora.
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME