Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FAAC 740 + Elfon Zi2 AU1/3

amokk 17 Maj 2017 23:33 453 4
  • #1 17 Maj 2017 23:33
    amokk
    Poziom 9  

Witam.

Posiadam zestaw FAAC 740 + Elfon Zi2 AU1/3 Zestaw domofonowy z zasilaczem i 2 unifonami A-U1/3.
    Do napędu dokupiłem 3 piloty 4-kanałowe FAAC XT4 868 SLH LR.
    Domofon również posiada piloty, którymi uruchamiam elektrozaczep.

Czy do zestawu muszę dokupić coś jeszcze abym mógł 3 przyciskiem pilota FAAC uruchamiać elektrozaczep, a 4 przyciskiem oświetlenie 230V??

Pierwszy przycisk otwieranie/zamykanie bramy.
    Drugi przycisk funkcja bramki.
    Trzeci przycisk elektrozaczep.
    Czwarty przycisk oświetlenie 230V.

Domofon robiłem sam i ogarniam schematy, jednak tutaj potrzebuję pomocy.

Oczywiście zwalnianie elektrozaczepu i otwieranie/zamykanie bramy chciałbym również realizować z domu.
    W domofonie mam trzy przyciski (elektrozaczep, interkom, dodatkowy).
    Chciałbym wiedzieć gdzie się wpiąć i co ewentualnie dokupić.
    Z góry dziękuję za pomoc.

• #2 18 Maj 2017 09:44
    sosarek
    Poziom 43  

Potrzebne są odbiorniki(lub odbiornik dwukanałowy) do których przypiszesz dodatkowe przyciski pilotów, zobacz Proxime.

• #3 18 Maj 2017 22:40
    amokk
    Poziom 9  

Z tego co przeczytałem to jeden odbiornik muszę zamontować w kasecie zewnętrznej domofonu, a drugi przy lampie zewnętrznej 230V i przypisać przyciski pilota zestawu FAAC.

Czyli żadnych dodatkowych przewodów od radia napędu nie muszę ciągnąć ani do domofonu ani lampy, bo odbiorniki są sterowane radiowo.

Mam jeszcze dwa pytania.

1. Przy słuchawce mam dodatkowy przycisk, który chcę wykorzystać do otwarcia/zamknięcia bramy.
    Wiem, że oprócz zasilania napędu muszę poprowadzić przewody od zasilacza domofonu lub od kasety wewnętrznej do styków 1 (OPEN A) i 7 (-).
    Pytanie czy dodatkowy przycisk ma wyprowadzenie do styków zasilacza czy jest luzem i trzeba bezpośrednio podłączyć pod niego.

2. Do uruchamiania elektrozaczepu wykorzystam sterownik Proximy NW1-999, który umieszczę w kasecie zewnętrznej domofonu, ale muszę go zasilić 12-24 AC/DC, a styki elektrozaczepu są w zasilaczu w domu oznaczone EZ. Elektrozaczep potrzebuje 9V-16VAC/DC, a wyjście sterownika daje 24V.

Jak to wszystko ugryźć??

• #4 21 Maj 2017 12:16
    amokk
    Poziom 9  

Ktoś pomoże??

• #5 21 Maj 2017 13:04
    nikusert
    Poziom 36  

Witam .
    Sterownik Proximy możesz zamontować przy zasilaczu domofonu.Zasilacz domofonowy ma wyjście 12V do podświetlenia panelu przy bramie,stąd można podłączyć zasilanie odbiornika,styki przekaźnika Sterownika łączysz między KE i masę(czyli takie odwrócone T)
    Sterownik oczywiście jednokanałowy.
    Do lampy i funkcji furtki odbiornik można dać dwukanałowy w zależności gdzie jest zamontowana lampa,lub dwa jednokanałowe.
    Pozdrawiam.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME