Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Urządzenie do śledzenia (moduł GNSS i GSM/GPRS)

TommyISL 18 Maj 2017 17:19 300 10
  • #1 18 Maj 2017 17:19
    TommyISL
    Poziom 1  

Muszę zrobić projekt na zaliczenie. Tak jak w temacie moim zadaniem jest stworzenie urządzenia do śledzenia. Moje pytanie jest takie, czy jest możliwe zrobienie takiego urządzenia złożonego z samego modułu GPS (Ublox NEO-6M) i modułu GSM/GPRS? Czy jest możliwość oprogramować takie urządzenie bez jakiegokolwiek mikrokontrolera? Urządzenie ma za zadanie wysyłać na serwer (jakiś komputer) swojej aktualnej pozycji i powinno być możliwie jak najmniejszych rozmiarów.
    Jeżeli da się coś takiego zrobić to w jaki sposób mogę połączyć ze sobą oba moduły by ze sobą współpracowały i czy to jest obojętne jaki moduł GSM zakupię do Ubloxa? Niestety nie znam się na tym, więc proszę o pomoc/wskazówki.

• Pomocny post
    #2 18 Maj 2017 21:49
    zbyszkok
    Poziom 16  

CYTAT:
    Muszę zrobić projekt na zaliczenie.
    DALEJ:
    Niestety nie znam się na tym, więc proszę o pomoc
    ODPOWIEDZ:
    nie, musisz mieć coś pośredniczącego.

• #3 18 Maj 2017 22:37
    TommyISL
    Poziom 1  

A czym się kierować przy zakupie modułu GSM/GPRS i mikrokontrolera, tak by wszystko razem z modułem GPS współpracowało?

• Pomocny post
    #4 18 Maj 2017 23:05
    Jawi_P
    Poziom 23  

A nie lepiej zmienić temat pracy?
    No dobra. Arduino i gotowce wchodzą w grę, tylko i wyłącznie. Inaczej Ty tego nie zrobisz. A tak, jest szansa, że coś gotowego z netu dostosujesz. I szukaj takich, jakie moduły znajdziesz w przykładach.

• #5 19 Maj 2017 00:15
    TommyISL
    Poziom 1  

Jawi_P napisał:
    A nie lepiej zmienić temat pracy?

Niestety to jest tylko zaliczenie zwykłych zajęć projektowych i temat był najprostszym z tematów.

Cytat:
    No dobra. Arduino i gotowce wchodzą w grę, tylko i wyłącznie. Inaczej Ty tego nie zrobisz. A tak, jest szansa, że coś gotowego z netu dostosujesz. I szukaj takich, jakie moduły znajdziesz w przykładach.

Czyli jednak nie obędzie się bez dodatkowego wydatku. Dzięki za wskazówki.

• #6 19 Maj 2017 07:33
    zbyszkok
    Poziom 16  

Urządzenie do śledzenia można zbudować bez modułu GPS o ile założenia tego nie wymagają.
    Możesz pokusić się o pozycjonowanie GSM jeżeli taka dokładność mieści się w ramach projektu , a i całość będzie mniejsza.

• #7 19 Maj 2017 10:45
    TommyISL
    Poziom 1  

Właśnie chodzi o dokładność, dlatego wybrałem ubloxa. Jeżeli bez modułu GSM to w jaki sposób informacje o aktualnej pozycji byłyby przekazywane do serwera?

• #8 19 Maj 2017 11:18
    zbyszkok
    Poziom 16  

sorry nie GSM tylko GPS :) post poprawiłem.

• #9 19 Maj 2017 13:27
    TommyISL
    Poziom 1  

zbyszkok napisał:
    sorry nie GSM tylko GPS :) post poprawiłem.

Spoko :D
    A jak dobrać zasilanie do takiego układu (Arduino, moduł Ublox GPS i moduł GSM/GPRS)? Sumuje się potrzebne napięcie każdej części?

• #10 19 Maj 2017 18:55
    zbyszkok
    Poziom 16  

Sorry poddaje się. Z twoim zasobem wiedzy będzie ciężko.

• #11 19 Maj 2017 21:40
    TommyISL
    Poziom 1  

Wybacz, nie każdy urodził się geniuszem elektroniki... W każdym bądź razie dzięki za wskazówki. Temat zamykam.

Szybka odpowiedź lub zadaj pytanie
Dziękuję Ci. Ta wiadomość oczekuje na moderatora.
 Szukaj w ofercie
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME