Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother DCP-J140W - ledwo drukuje czarny

cwirek91 18 Maj 2017 20:56 558 3
  • #1 18 Maj 2017 20:56
    cwirek91
    Poziom 8  

Witam,

jakiś czas temu drukowałem książkę - parzyste, później nieparzyste i okazało się, że źle coś dałem, po czym dałem stop i zacząłem na nowo drukować i od tego momentu zaczęła odwalać drukarka i czarny tusz zaczął co raz gorzej drukować. Myślałem, że tusz się kończy, wymieniłem i dalej to samo. Próbowałem kolejne i to samo.. Problem jest tylko z czarnym tuszem. Używałem również drukarkowego oczyszczania głowicy, jednak nic to nie zmienia. Nie drukuje praktycznie połowy kwadracików i tekst nad testem również jest rozmazany. Również drugi test na jakość linii ledwo drukuje się na papierze. Spróbowałem ostatnio rozkręcić drukarkę i wyczyścić głowice / wężyki itd. Cały tusz czarny wypompowałem, przepchałem itp. Drukarka z początku nic na kartce nie drukowała, z czasem jak wężyki wciągnęły mocniej tusz zaczęło się coś pojawiać. Co kilka minut puszczałem czyszczenie drukarki i z biegiem czasu zaczęło się wypełniać więcej kwadracików. Końcowy początkowy i końcowy etap przedstawiam na obrazku. Czarny jednak dalej jest rozmazany i słabo czytelny.

Brother DCP-J140W - ledwo drukuje czarny

Da rady coś z tym jeszcze zrobić? Opłaca się coś wymieniać / naprawiać?

• #2 19 Maj 2017 07:40
    fifek62
    Poziom 10  

Spróbuj zrobić mocne czyszczenie z poziomu trybu serwisowego. Wchodzi się bodajże przycisk stop, menu+color start(jednocześnie) i 4 razy strzałka w górę. Następnie wklepujesz strzałką w górę 7 i przycisk ok. i tak samo 6 wklep. Drukarka przejdzie do trybu czyszczeń. Wklep 6 przejdzie do czyszczenia e_init tego mocnego. I teraz wybierasz kolor to strzałkami wklepujesz > i powinno przeskoczyć z e_init all na e_init black. Można także wybrać dowolny kolor ale i tak zrobi czyszczenia wszystkim oprócz black(stacja czyszcząca podzielona na 2 sektory). Powinno pomóc za 1 razem jeśli nie spróbuj kolejny jeśli za 3 nie pomoże to niestety serwis. Pozdrawiam.

• #3 19 Maj 2017 18:06
    cwirek91
    Poziom 8  

Dałem kilka razy czyszczenie, wymieniłem na nowy tusz i dalej nic nie pomaga. Tak to wygląda (S/N - szary kolor):

Brother DCP-J140W - ledwo drukuje czarny Brother DCP-J140W - ledwo drukuje czarny

Czyli rozumiem, że sam nic nie zdziałam więcej i będzie potrzeba wymiany czegoś w drukarce? Jaki to może być koszt i czy jest w ogole sens naprawiać?

• #4 22 Maj 2017 13:51
    dr.master
    Poziom 35  

Można jeszcze spróbować moczyć w płynie do udrażniania głowic.
    Sama wymiana głowicy jest ekonomicznie nieopłacalna.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME