Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak wymienic zepsuty kabel w headsecie? Dziala tylko jedna sluchawka.

rapaholin 19 Maj 2017 11:09 189 8
  • #1 19 Maj 2017 11:09
    rapaholin
    Poziom 3  

Witam. Tak jak w temacie. Niestety nie mam zabardzo pojecia jak to zrobic samemu wiec prosilbym o mala pomoc. W headsecie nie dziala jedna sluchawka, druga i mikrofon dzialaja jak nalezy. Kupilem nowy kabel i jacka tylko pojawil sie maly problem. Nowy kabel 4 biegunowy ma tylko 4 kabelki w srodku a w momencie jak rozkrecilem headset to jest tych kabelkow 5. Wydaje mi sie ze poprostu w nowym kablu jest wspolny minus glosnikow i mikrofonu a oryginalnie w sluchawkach sa 2 osobne kable. Wydaje mi sie ze jest to spowodowane tym, ze mikrofon ma opcje odlaczenia od sluchawek dlatego ma osobny modul. I teraz moje pytania.
    1. Czy w momencie kiedy minus mikrofonu i sluchawek bedzie na 1 kablu to czy headset bedzie dzialac jak nalezy?
    2. Jest jakas roznica miedzy tymi 4 kabelkami? Moge sie mylic ale wydaje mi sie ze jak mam nowego jacka to nie ma zabardzo roznicy ktory kabel przylutuje w odpowiednie miejsce. Oczywiscie dziekuje za kazda pomoc i zamieszczam pare zdjec jezeli ktos mialby jakiekolwiek watpliwosci na czym polega moj problem. Pozdrawiam.
    P.S Aha jezeli kupilem zly kabel co jest w sumie prawdopodobne to jaki kabel powinienem zakupic?
    Jak wymienic zepsuty kabel w headsecie? Dziala tylko jedna sluchawka. Jak wymienic zepsuty kabel w headsecie? Dziala tylko jedna sluchawka. Jak wymienic zepsuty kabel w headsecie? Dziala tylko jedna sluchawka. Jak wymienic zepsuty kabel w headsecie? Dziala tylko jedna sluchawka.

• #2 19 Maj 2017 11:16
    Kraniec_Internetów
    Poziom 36  

1. Teoretycznie tak. One i tak są połączone na jednym pinie we wtyku.
    2. Sprawdź w internecie który pin jest od czego i któty przewód podłączony jest z którymi pinami.

• #3 19 Maj 2017 11:23
    rapaholin
    Poziom 3  

W sumie nie wiem czy zrozumialem. Chdzi ci tylko o to ktory pin na jacku odpowiada miejscu w headsecie czy o kolor konkretnych kabli?

• #4 19 Maj 2017 14:14
    Kraniec_Internetów
    Poziom 36  

Chodzi mi o to, ze masz we wtyku 4 styki. Z przewodu wystają 4 żyły. Sprawdź która żyła od którego styku.
    Teoretycznie czerwony i zielony to głośniki, żółty to mikrofon, a ten czwarty po prawej to masa, tj. wspólny.
    Chyba że jest to jakiś chińczyk - wtedy różne cuda mogą się zdarzyć.

• #5 19 Maj 2017 17:46
    rapaholin
    Poziom 3  

Spoko juz sobie poradzilem. Kolor kabli nie ma znaczenia. Jacka ucialem i przylutowalem nowego z tego powodu iz nie posiadam multimetra. Uziemienie mikrofonu i sluchawek jest na jednym kablu i wszystko dziala jak nalezy. Az sam nie wierze ze tak latwo idzie naprawic taki headset. Wydalem moze max 50 zl a nowe kosztuja 300-400 zl. Dzieki za pomoc i pozdrawiam.

• #6 19 Maj 2017 19:32
    sosarek
    Poziom 43  

Jesteś pewny że kolory kabli nie mają znaczenia? Sprawdziłeś balansem czy lewa to lewa, a prawa to prawa(a nie na odwrót)?

• #7 19 Maj 2017 22:18
    rapaholin
    Poziom 3  

Tak testowalem w konfiguracji w windowsie. Jakosc dzwieku jest taka sama jak przed zmiana doslownie nie odczuwam zadnej roznicy. Symulowane 7.1 tez dziala tak jak przed wymiana. Mikrofon dziala znakomicie rozmawialem z godzine przez program Discord z kolega i mowil ze jest tak jak zawsze czyli dobrze. Kolory nie maja znaczenia. Kable wygladaja dokladnie tak samo tylko jeden jest bez izolacji i podlaczylem go jako uziemienie. Trzeba jedynie wlutowac nowe kable w odpowiednie miejsca w sluchawkach, jedyny problem jaki mialem to znalezienie schematu wtyczki ktorej uzylem. Ale jakos sie udalo znalesc ktore piny odpowiadaja za poszczegolne strony, uziemienie czy mikrofon. Troche poszperalem w google i znalazlem czytelny schemat. Wiec info potwierdzone ze kolory kabli nie maja znaczenia. Maja jedynie w momencie kiedy chce sie zachowac oryginalnego jacka z kabla ale wtedy trzeba sie pobawic multimetrem a niestety czegos takiego narazie nie posiadam wiec zrobilem po swojemu ucinajac dwie koncowki, do jednej lutujac nowego jacka, kolorami jak leci i potem druga strone do sluchawek. Dodam foto jak wygladaja juz po naprawie :P. Pozdrawiam.
    Jak wymienic zepsuty kabel w headsecie? Dziala tylko jedna sluchawka.

• #9 20 Maj 2017 07:42
    rapaholin
    Poziom 3  

Spoko juz problem w sumie rozwiazany bo naprawa sie udala. A o tym nie pomyslalem przepraszam ale nie mieszkam w polsce juz prawie 8 lat i do tego mam malo kontaktu z jezykiem na codzien. W kazdym razie nie bylo to zamierzone.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme