Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośnik przenośny 2+1 (50+50+100w)

danielafel 19 Maj 2017 16:04 579 8
  • #1 19 Maj 2017 16:04
    danielafel
    Poziom 4  

Witam, mam zamiar złożyć głośnik przenośny ze skrzynki.
    W planach już mam zakup dobrze zapowiadającego się wzmacniacza 2+1 (link: http://allegro.pl/wzmacniacz-hi-fi-audio-stereo-2x50w-100w-tpa3116-i6768458827.html )
    Do tego akumulator 12v i odpowiednie głośniki.
    (oczywiście jeśli uzyskam odpowiedź, zrobię filmik z budowy i wstawie na forum)
    Teraz pytanie klucz:
    Potrzebuje modułu zasilającego? np takiego: https://sklep.avt.pl/modul-zasilacz-mp2307-z-woltomierzem-i-amperomierzem.html
    Chodzi o to, czy z układem może się coś stać jeśli będą spadki napięcia itp?

Głośnik basowy: http://stx.pl/w-11-100-8-mc.html
    Głośniki mid/high : http://allegro.pl/glosniki-samochodowe-peying-py1010c-60w-10cm-7708w-i5965546904.html

• #2 19 Maj 2017 16:05
    sosarek
    Poziom 43  

Przenośny, zasilany z 12V, z taką mocą...zbyt przenośny to on chyba nie będzie ze względu na masę akumulatorów.

• #3 19 Maj 2017 16:07
    danielafel
    Poziom 4  

Nie będzie to glosnik który schowam do kieszeni, ale w plecak się zmieści, do tego 2 piwka i można iść ;)
    sprawdzałem oferty sklepowe i niestety z taką mocą nic nie znajdę w przystępnej cenie.

• #4 19 Maj 2017 16:08
    sosarek
    Poziom 43  

Jestem ciekaw jak duży jest ten plecak, po co Ci aż tak duża moc w głośniku przenośnym?

• #5 19 Maj 2017 16:11
    danielafel
    Poziom 4  

Takiej wielkości
    Głośnik przenośny 2+1 (50+50+100w)

Edit>
    Mamy fajną miejscowkę ze znajomymi i czasami nas weźmie na tańce w mocnej fazie, więc taki glosniczek super sprawa :D
    Na JBL Xtreme mi szkoda pieniążków ^^

No i mam okazje kupić ten wzmacniacz za 50 zł, obudowe mam, akumulator mam, Głośniki peying mam, tylko STX za 40 zł i tak naprawdę za 100 zł było by coś co na spokojnie mogło by ładnie i przyjemnie zagrać, nie mówię że słuchałbym na maxa cały czas, ale zapas mocy jak najbardziej na plus.

• #6 20 Maj 2017 15:03
    marian133
    Poziom 36  

W sprzęcie przenośnym mobilność to podstawa, dopiero potem głośność.

Kilka sprzętów przenośnych już zrobiłem i najlepszym okazuje się być taki na dwóch głośnikach szerokopasmowych 10cm.
    I wtedy faktycznie wchodzi to do plecaka (o pojemności 16L) i kilka piw.
    Więcej mocy naprawdę nie potrzeba ponieważ wtedy robi się dyskoteka na świeżym powietrzu niż spokojna posiadówka przy piwku.

Im lepsze głośniki tym lepiej to zagra.
    Najlepiej poszukać szerokopasmówki (chociaż w miare dobre szerokopasmówki są drogie) lub lepszego głośnika samochodowego z tweeterem.

• #7 20 Maj 2017 16:43
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

danielafel napisał:
    coś co na spokojnie mogło by ładnie i przyjemnie zagrać
    marian133 napisał:
    Najlepiej poszukać szerokopasmówki (chociaż w miare dobre szerokopasmówki są drogie) lub lepszego głośnika samochodowego z tweeterem.
    danielafel napisał:
    Do tego wzmacniacz, zasilanie i wszystko. Nie ma co kombinować z dodatkowymi basami, to pociąga za sobą więcej kłopotów, niż to (w tym zastosowaniu) warte. Wierz mi - jeśli już targanie na wycieczki sprzętu - to im mniej waży tym dalej zajdziesz... (a przy okazji dłużej pogra przy takim samym akumulatorze, jak by był potrzebny do dodatkowego basu).

• #8 22 Maj 2017 14:40
    danielafel
    Poziom 4  

No dobrze, a teraz pytanie które zadałem a nie otrzymałem odpowiedzi.
    Muszę mieć moduł zasilający czy mogę po prostu podłączyć aku do wzmacniacza skoro wzmacniacz pracuje na napięciu 12v?

• Pomocny post
    #9 22 Maj 2017 15:47
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

danielafel napisał:
    czy mogę po prostu podłączyć aku do wzmacniacza skoro wzmacniacz pracuje na napięciu 12v?
    Oczywiście.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME