Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elektrolux EWTS 13420 W - Po włączeniu klawisza startu pobiera wodę

krito 19 Maj 2017 17:52 231 5
  • #1 19 Maj 2017 17:52
    krito
    Poziom 2  

Witam. Problem polega na tym iż moja pralka ostatnio zaczęła pobierać wodę bez końca zaraz po włączeniu klawisza start obojętnie na jakim programie (nawet wirowanie) gdzie może być problem?

• #2 19 Maj 2017 17:53
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Możliwe uszkodzenie modułu i / lub instalacji / elektrozaworu.

• #3 19 Maj 2017 18:45
    krito
    Poziom 2  

Gdzieś słyszałem że można wyczyścić elektrozawór, czy w tym przypadku jest to pomocne no i oczywiście możliwe?

• #4 19 Maj 2017 18:54
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

krito napisał:
    Gdzieś słyszałem że można wyczyścić elektrozawór, czy w tym przypadku jest to pomocne no i oczywiście możliwe?

Jeżeli po włączeniu zaczyna pobierać, to nie jest zanieczyszczenie, tylko uszkodzenie elektryczne i/lub elektroniczne.

• #5 19 Maj 2017 19:36
    krito
    Poziom 2  

Ustawiam program włączam start bęben robi kilka obrotów i zaczyna się pobieranie wody które trwa bez końca. Nie wiem właśnie czy to elektrozawór czy też czujnik poziomu wody, chociaż zastanawiające jest to że to samo się dzieje podczas programu wirowania no i jeszcze jedno zakręce wode włącze program wypuszczania wody przez minute pralka się obraca kilka razy w lewo kilka razy w prawo poczym wysysa wode ale nie do końca, wyjęłem pranie i okazało się że w bębnie jest jeszcze sporo wody

• #6 19 Maj 2017 20:19
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

krito napisał:
    Ustawiam program włączam start bęben robi kilka obrotów i zaczyna się pobieranie wody które trwa bez końca. Nie wiem właśnie czy to elektrozawór czy też czujnik poziomu wody, chociaż zastanawiające jest to że to samo się dzieje podczas programu wirowania no i jeszcze jedno zakręce wode włącze program wypuszczania wody przez minute pralka się obraca kilka razy w lewo kilka razy w prawo poczym wysysa wode ale nie do końca, wyjęłem pranie i okazało się że w bębnie jest jeszcze sporo wody

Czyli nieco inaczej jak zrozumiałem na początku..
    Pralka tak jakby nie widziała poziomu wody. Czujnik ciśnienia lub coś pomiędzy. Jak to sprawne, to może instalacja lub elektronika. Tylko po co na wirowaniu pobiera wodę...

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme