Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co mam zrobić z tym komputerem?

Huxa3em 19 Maj 2017 17:59 897 21
  • #1 19 Maj 2017 17:59
    Huxa3em
    Poziom 3  

Posiadam dość stary komputer i chciałbym go sprzedać na części lub w całości. Od razu mówię, że do gier to on sie zbytnio nie nadaje.
    Chciałbym zapytać, za jaką cenę mógłbym sprzedać wszystkie komponenty tego komputera.
    Proszę, podajcię cenę za każdą część, i jak można to również miejsce/serwis gdzie mogę takie części sprzedać. Tu macie całą listę:

Zasilacz: Logic-350ATX (350W)
    Karta graficzna: ATI RADEON 9250
    Karta dźwiękowa: Creative EMU10K1 SB Live
    Procesor: AMD Sempron 2800+
    Dysk twardy: ST3120814A
    Płyta główna: MSI K8N Neo v2.0

Do tego dochodzi rozszerzenia pamięci RAM "Kingston KVR400x64C3A/512"
    Oraz Obudowa "Modecom Feel109"

Ile mógłbym na tym "staruchu" zarobić?

Tu jest zdjęcie wnętrza komputera:

Co mam zrobić z tym komputerem?

Jeszcze jedno pytanie, czy (bo chcę złożyć nowy komputer) opłaca się zostawić jakieś części z tego komputera?

• #2 19 Maj 2017 18:16
    siewcu
    Poziom 32  

Nic Ci się nie przyda, ewentualnie obudowa. A w całości może ze 150 zł dostaniesz przy dobrych wiatrach...

• #3 19 Maj 2017 18:20
    szymon122
    Poziom 36  

siewcu napisał:
    A w całości może ze 150 zł dostaniesz przy dobrych wiatrach...

HAHAHAHA nie ma szans cokolwiek z tym zrobić ;)
    Sprzedam ci 10 takich za 500zł, 50 za sztukę, zrobisz z tego 1500zł :D

Ciesz się jeśli nie będziesz musiał płacić za złomowanie jego.

• #4 19 Maj 2017 18:46
    Huxa3em
    Poziom 3  

Tego się właśnie spodziewałem, ale jak by ktoś szukał komputera do użytku domowego (oprócz gier oczywiście :) ) to może za jakieś 100zł mógłbym go sprzedać. (pomimo, że na tym złomie nawet youtube sie zawiesza). Ciekawym faktem jest to, że mój kolega kupił ten komputer w sklepie (byłem przy tym) za 700zł. Potem mi dał za darmo, bo kupił sobie nowy. Nie dziwie się, bo na tamte czasy (bo ten komputer ma chyba z 16 lat) to był dobry sprzęt (tak mi się zdaje)

Dodano po 20 [minuty]:

Ale nie wszystko stracone! Zauważyłem, że z łatwością sobie radzi z takimi grami jak CS 1.6, Half-life (oraz Half-life 2), Gta San Andreas, Star Craft, Need for Speed Most Wanted/Underground 2, nawet Call Of Duty 4 na minimalnych ustawieniach działało przy 38fps. Więc, jeżeli ktoś nie jest wymagającym graczem (powiedzmy w ogóle nie wymagającym :D ) to taki komputer byłby dla niego idealny.

• #5 19 Maj 2017 19:10
    szymon122
    Poziom 36  

Huxa3em napisał:
    Ale nie wszystko stracone! Zauważyłem, że z łatwością sobie radzi z takimi grami jak CS 1.6

A więc oddaj go potrzebującym który nie mają zbyt ciekawej sytuacji, nie każdy w domu ma komputer.
    Nawet "piątaka" za niego raczej nie dostaniesz a możesz kogoś uszczęśliwić ;)

• #6 19 Maj 2017 20:09
    iron64
    Spec Overclocking

Oddaj go do domu dziecka, kogoś uszęśliwisz, a sprzedać go nie sprzedasz bo jest starszy od dinozaurów.

• #7 19 Maj 2017 20:55
    E8600
    Poziom 29  

Hehe niewiele z tym zrobisz a jak sprzedasz to może się okazać, że coś padnie i będziesz mieć więcej zachodu niż dochodu. Tu masz rozwiązanie problemu: Link :)

• #8 19 Maj 2017 22:16
    310artur
    Poziom 42  

Za darmo bym tego nie wziął :D
    Tak poważnie na twoim miejscu - 30PLN i zaznacz "sprawny w chwili sprzedaży ze względu na wiek gwarancji brak".
    Rany boskie 16 lat na zasilaczu Logic - jednak czarna lista to solidne zasilacze są :D To może paść w każdej chwili, sprzęt z gatunku tych "po znajomości to ci go NIE sprzedam" ;)

• #9 19 Maj 2017 22:24
    E8600
    Poziom 29  

310artur napisał:
    jednak czarna lista

Hehe ja mam feela 300W co ma już z 10 lat i dalej napięcia w normie. Czarna lista moim zdaniem nie zawsze jest taka czarna. Gdzieś słyszałem, że w małej firmie po burzy padły komputery w tych z kiepskimi zasilaczami padł tylko zasilacz a tam gdzie były markowe zasilacze to padły i płyty główne i inne graty.

• #10 20 Maj 2017 01:12
    szymon122
    Poziom 36  

E8600 napisał:
    Czarna lista moim zdaniem nie zawsze jest taka czarna. Gdzieś słyszałem, że w małej firmie po burzy padły komputery w tych z kiepskimi zasilaczami padł tylko zasilacz a tam gdzie były markowe zasilacze to padły i płyty główne i inne graty.

A więc zajrzyj do środka ;)
    Na zabezpieczenia antygromowe składają się nie tylko zabezpieczenia w urządzeniu końcowym :)

• #11 20 Maj 2017 08:54
    E8600
    Poziom 29  

To tylko zasłyszana historia jednego z serwisantów więc sam tego nie sprawdzę. Zdaję sobie spraw, że w takich przypadkach ważna jest selektywność zabezpieczeń. Zasilacze z czarnej listy będą długo działać jeśli będą obciążone tylko w 30-40% natomiast gdy ktoś myśli nad podkręcaniem na takim sprzęcie to życzę powodzenia.

• #12 20 Maj 2017 13:23
    Huxa3em
    Poziom 3  

Z waszych odpowiedzi wynika, że mogę się cieszyć, że ten komputer w ogóle działa :) . Raczej żaden dom dziecka nie weźmie tego komputera ode mnie, gdy powiem ile ma lat (a w dodatku nie mam zamiaru dawać komputera który po paru miesiącach może przestać działać). Chociaż, wytrzymał tak długo to może i dłużej jeszcze pociągnie :) . Może po prostu zostawie go w domu, albo sprzedam części na złom za jakieś 25zł.

• #13 20 Maj 2017 14:26
    szymon122
    Poziom 36  

Huxa3em napisał:
    Raczej żaden dom dziecka nie weźmie tego komputera ode mnie

O to bym się nie bał ;)
    Zrobisz jak będziesz chciał ale pieniędzy z niego i tak nie będzie, zarówno teraz jak i za 10 lat. Równie dobrze jakbyś próbował sprzedać kamień z podwórka.

• #14 20 Maj 2017 14:56
    E8600
    Poziom 29  

szymon122 napisał:
    Równie dobrze jakbyś próbował sprzedać kamień z podwórka

Kamień może być więcej wart mam u siebie taki co waży kilka ton i miałem już kilka ofert. Później przerabiają takie kamienie na umywalki gdzie koszt jednej to kilka tys. ;)

• #15 20 Maj 2017 16:39
    Huxa3em
    Poziom 3  

szymon122 napisał:
    Zrobisz jak będziesz chciał ale pieniędzy z niego i tak nie będzie, zarówno teraz jak i za 10 lat.

Za 10-15 lat to to może być już antyk :).

• #16 20 Maj 2017 17:40
    iron64
    Spec Overclocking

Antyk to już jest, a wartość jakąś to nie szybciej jak za lat 50 nabierze.

• #17 20 Maj 2017 23:15
    nie_pamietam
    Poziom 6  

oddaj "w dobre ręce", a może piwo zarobisz.

• #18 21 Maj 2017 12:39
    helmud7543
    Poziom 42  

Oddaj do szkoły. Wiele szkół ma dużo starsze maszyny w nieraz kiepskim stanie. Zapytaj w okolicy. Kto współpracował ze szkołami ten wie, że nieraz dzieciaki naprawdę nie mają na czym pracować.

• #19 21 Maj 2017 12:47
    szymon1051
    Poziom 13  

Jak ci nie szkoda prądu postaw jakiś serwer torrent (oczywiście legalnych rzeczy np debian, gimp itp), albo innego rodzaju projekty przechowywania danych np storj.io, jakiś vpn, węzeł tora (nie wiem jakie konkretnie wymagania), użyj do nauki programowania jak coś spieprzysz nie uszkodzisz sobie kompa, chyba najwięcej co możesz zrobić to dane usunąć ale zawsze :), możesz też jakiś raid postawić ale na ata dyski są wolne a w raid jeszcze wolniejsze będzie :).

• #20 21 Maj 2017 13:53
    Huxa3em
    Poziom 3  

helmud7543 napisał:
    Oddaj do szkoły. Wiele szkół ma dużo starsze maszyny w nieraz kiepskim stanie. Zapytaj w okolicy. Kto współpracował ze szkołami ten wie, że nieraz dzieciaki naprawdę nie mają na czym pracować.

Wiem, sam korzystałem w szkole podstawowej z komputera z Windowsem 95 i procesorem uwagaaaaa...... 300mhz!
    Czasami pół lekcji minęło zanim zdażył się włączyć.

• #22 21 Maj 2017 18:34
    helmud7543
    Poziom 42  

Huxa3em napisał:

Wiem, sam korzystałem w szkole podstawowej z komputera z Windowsem 95 i procesorem uwagaaaaa...... 300mhz!
    Czasami pół lekcji minęło zanim zdażył się włączyć.

2016 - kilka z moich miejsc pracy (szkoły) - w klasach komputery klasy P3 z Windows XP, często zdezelowane (brak sprawnych napędów, uszkodzone porty USB, uszkodzone dyski), czytelnia szkolna - komputery niewiele mocniejsze i podobnie (lub gorzej) zdezelowane, szkolne serwery AD też niewiele szybsze (UPS dawno padnięte akumulatory, w razie restartu lekcja z głowy, dostęp do internetu też - trochę to przestawiłem na dostęp do internetu w szkole bez działającego serwera AD i konta lokalne w razie awarii serwera). Wisienka na torcie - jeden z serwerów miał zatarte chłodzenie, nie wiadomo od kiedy, narzekano że jest strasznie wolny (throtling albo coś podobnego działało). Potężne kopiarki bez żadnego wsparcia, na zasadzie korzystać z tego, co jeszcze działa (brak jakiejkolwiek sensownej konfiguracji). Dwie szkoły podłączone pod łącze 2 Mb/s (w tym jedna z działającym internetem 80 Mb/s który był do niczego niepodłączony przez półtora roku). Jeszcze inna szkoła - brak choćby jednego sprawnego ksero.
    Dlatego jak ktoś nie ma gdzie oddać starego (ale sprawnego i nadającego się jeszcze do czegoś) komputera niech popyta czy jakaś instytucja w jego okolicy nie potrzebuje.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme