Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zbyt duze zuzycie pamieci fizycznej RAM po formacie z win 8.1 na win 10 home

Pablo668 19 Maj 2017 18:13 321 7
  • #1 19 Maj 2017 18:13
    Pablo668
    Poziom 4  

Po formacie od samego początku miałem duże zużycie pamięci RAM przez co mam strasznie mało fps w grze a o to mi głównie chodzi na win miałem w miarę normalne zużycie RAM ale po formacie na win 10 wszystko od samego początku zmula i fps tez mało ... Proszę o pomoc pilne!!
    Z góry dziękuje za zaangażowanie :)

• #2 19 Maj 2017 18:33
    Kolobos
    Spec od komputerów

Bios wykrywa poprawnie 6GB czy tez tylko 2GB tak jak system?

Podaj model plyty glownej oraz modele kosci ram.

Sprawdz tez w msconfig czy nie masz wlaczonego ograniczenia pamieci.

• #4 19 Maj 2017 19:56
    Pablo668
    Poziom 4  

enhanced napisał:
    To jest laptop co widać po procesorze i7-3630qm.

Czyli screeny z CPU-z z każdej kości RAM.

Coś było grzebane w laptopie w środku ostatnio?

Nie to nie laptop to komputer taki Lenovo z monitorem dotykowym a jednostka jest jakby wbudowana pod monitor wiesz mniej więcej o co mi chodzi...

I nie nic w środku nie było grzebane nigdy nwm wogule skąd taki pomysł ci przyszedł grzebać no to grzebie ale w kompie gdy mam jakieś problemy czy coś zawsze udawało mi się to rozwiązać ale to mnie powoli przerasta...

Wiesz może jak mi pomóc ps jeśli możesz pisz mi to wszystko tak prościej bo ja się znam na kompach trochę ale nie za dużo :/

• #6 19 Maj 2017 20:31
    Pablo668
    Poziom 4  

Kolobos napisał:
    Bios wykrywa poprawnie 6GB czy tez tylko 2GB tak jak system?

Podaj model plyty glownej oraz modele kosci ram.

Sprawdz tez w msconfig czy nie masz wlaczonego ograniczenia pamieci.

Wiesz jeśli chodzi o bios to nigdy tak nie sprawdzałem i nie wiem mniej więcej jak jeśli możesz mi to mniej więcej objaśnić jak to sprawdzić byłbym bardzo wdzięczny jak już Panu niżej odpowiadałem znam się na komputerach lubię sobie tak posiedzieć i pogłówkować z takim czymś ale ten błąd mnie przerósł.

Te modele Panu wyśle gdzieś późnym wieczorem bo aktualnie nie ma mnie przy stanowisku a i jeśli Pan wie gdzie dokładnie są nazwy tych modeli byłbym wdzięczny za jakaś podpowiedz a jeśli nie to jakoś znajdę w google czy coś... :)

W msconfig to akurat na rożnych forach widziałem wypowiedz ze zrobić czysty rozruch itp. ale tego ogranicznika pamieć nigdzie nie widziałem jeśli Pan może mi dać jakieś wskazówki gdzie on się mniej więcej znajduje byłbym bardzo wdzięczny

PS z góry dziękuje za zaangażowanie.

• #8 19 Maj 2017 22:17
    Pablo668
    Poziom 4  

enhanced napisał:
    Wstaw screeny z cpu-z - zakładki memory/spd i każdego slotu.

Czy w biosie widać całość RAMu czy tylko 2GB?

Czy o to ci chodziło ?

EDIT
    Kolobos napisał:

Bardzo Panu dziękuje jednak tu tkwił problem :) jestem taki szczęśliwy już mogę sobie spokojnie grać temat uważam za zamknięty i dziękuje za zaangażowanie Pozdrawiam wszystkich i miłej nocy życzę :D

Scaliłem. RADU23
    Zbyt duze zuzycie pamieci fizycznej RAM po formacie z win 8.1 na win 10 home

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME