Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf 4 1.9 TDI 110 Km ASV - Nie Działa Wentylator Chłodnicy.

Mateo89 19 Maj 2017 18:22 135 3
  • #1 19 Maj 2017 18:22
    Mateo89
    Poziom 4  

Witam. Mój problem polega na przegrzewaniu się silnika i nie włączaniu się wentylatora chłodnicy. Po podłączeniu przez mechanika komputera VAG zero błędów do tego temperatura wzrasta do 97.2 stopni i dalej rośnie a wentylator się nie włącza. Mechanik znalazł usterkę zepsuty (przekaźnik, sterownik) pod akumulatorem który nie puszczał nawet prądu. Po wymianie na działający problem nie ustąpił i wentylator dalej się nie uruchamia przy temperaturze 97 stopni . Mechanik podłączył na krótko wentylator na pierwszym biegu do wtyczki i od razu zaczął działać i powiedział że przyczyną będzie termowłącznik na chłodnicy który na pewno się zepsuł a jak wymiana tego termowłącznika nie pomoże to jego wiedza się wyczerpala ale dzisiaj już nie miał czasu tego robić wiec znalazłem chwile by zapytać Was czy to na pewno to bo nie uśmiecha mi się kupować na darmo takiego termowłącznika bo bardzo tani nie jest. Dodam że wszystkie możliwe bezpieczniki i przewody zostały sprawdzone i są ok , termostat tez został wymieniony na nowy . Zapomniałem napisać że mechanik wymienił też wentylator bo mój był spalony a ten który założył jest z rozbitego takiego samego auta. Proszę o pomoc

Golf 4 1.9 TDI 110 Km ASV 2001 rok

• #2 19 Maj 2017 19:21
    Qbuś
    Poziom 38  

Jak wyobrażasz sobie sprawdzenie "na odległość", nie ma takich długich przewodów do mierników.
    Jeżeli mechanik sprawdził i stwierdził uszkodzenie, to o co ci chodzi, jak mu nie wierzysz , to zmień mechanika.
    Ps. Jak ci lekarz powie, że masz katar i gorączkę, to też do "wróżki" idziesz ?

• #3 19 Maj 2017 19:26
    Mateo89
    Poziom 4  

Założyłem ten temat po to by dowiedzieć się czegoś więc od znawców tematu jakie mogą być przyczyny jeśli nie chcesz pomóc w ogóle nie pisz. Mechanik nie jest pewny czy to będzie ta przyczyna o której napisałem i powiedział że jeśli nie pomoże wymiana termowłącznika to jego wiedzą się wyczerpala a ja jestem obecnie za granicą i mam problem ze znalezieniem dobrego mechanika Polaka któremu dokładnie wytłumaczę problem a w mojej okolicy w promieniu 25 km jest tylko on więc nie mam zamiaru zmieniać mechanika.

• #4 23 Maj 2017 11:50
    Mateo89
    Poziom 4  

Pomogła wymiana sterownika bo był zepsuty i termo włącznika w chłodnicy.Sprawa załatwiona temat do zamknięcia .

Szybka odpowiedź lub zadaj pytanie
Dziękuję Ci. Ta wiadomość oczekuje na moderatora.
 Szukaj w ofercie
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME