Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prędkościomierz do karty DAQ

varo1978 19 Maj 2017 22:24 357 1
  • #1 19 Maj 2017 22:24
    varo1978
    Poziom 3  

Witam,
    Szukam pomocy przy pomiarze prędkości obrotowej do około 6000 obr/min z dużą dokładnością.
    Posiadam kartę DAQ firmy IOTech ze sterownikiem do Matlaba. Na wejścia analogowe chcę podać sygnał próbkowany około 2560Hz, ilość próbek również 2560 - sygnał z czujnika drgań. Ale, jedno wejście musi mierzyć prędkość obrotową z dużą dokładnością - najlepiej do 1 obr/min. Przy takich parametrach nie jestem w stanie mierzyć sygnału jeśli do wejścia podłączę bezpośrednio sygnał z czujnika obrotów. Potrzebuję interfejs pomiędzy kartą DAQ a czujnikiem który poda mi na kartę odpowiedni sygnał - może być napięcie stałe. Czyli interfejs musi przekształcić sygnał zmienny z czujnika na napięcie stałe. Dostępne mam napięcie w zakresie +/- 10V.
    Szukałem różnych schematów, ale wszystkie są na wysokie pasma częstotliwości, a mnie interesuje zaledwie od 0 do 100Hz.
    Będę wdzięczny za pomoc. Może są gotowe, proste schematy?
    Pozdrawiam
    Maciej

• #2 23 Maj 2017 09:06
    rafał
    Poziom 22  

Do Twojego projektu nie potrzebujesz Karty DAQ ( nie wiemy jaka to karta i jakie ma wejścia) a przynajmniej jej wejścia analogowego. Wystarczy zrobić konwerter poziomów logicznych nawet na jakimś LM358 (będzie tanio) i całość podłączyć do karty dźwiękowej komputera twój prostokąt 2650 Hz bez problemu zarejestrujesz i obrobisz w Matlabie.
    Idąc w minimalizm policz dzielnik napięcia dla układu i wepnij prosto do karty dźwiękowej...
    Najlepsza do takich pomiarów byłaby karta licznikowa...

Szybka odpowiedź lub zadaj pytanie
Dziękuję Ci. Ta wiadomość oczekuje na moderatora.
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME