Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centralki E045 zwarcie palenie F1

paweldre 23 Maj 2017 21:08 528 4
  • #1 23 Maj 2017 21:08
    paweldre
    Poziom 5  

Witam,
    Pewnego wilgotnego zimowego dnia w mojej centali bramie skrzydłowej Faac 414 nastąpiło jednoczesne przepalenie bezpiecznika F1 (2,5A) oraz bezpiecznik 6A w rozdzielnicy budynku.
    Zacząłem szukać problemu i po odłączenie i sprawdzeniu siłowników problem nie ustępuje. W zasadzie zostaje tylko podłączeniu samego zasilania - żadne inne odwody nie są podłączone i wali nadal. Dzieje się to wówczas na pilocie wciskam przycisk otwarcia.
    Czy powinienem płytę oddać do sprawdzenia, bo chyba już sam nie wydedukuje?
    Dziękuje za uwagi ..
    Pozdrawiam,

• #2 23 Maj 2017 23:16
    jarek225
    Poziom 16  

Wykręć płytę i wysusz ją w domu.Po wysuszeniu,sprawdź skrzynkę w której się znajduję,upewnij się że jest hermetycznie szczelna.Objawy jakie opisujesz wyglądają na wilgoć w środku i myślę że to będzie przyczyną.

• #4 25 Maj 2017 22:17
    jarek225
    Poziom 16  

Tak możesz spróbować przelutować o ile nie poleciało coś dalej.Po drugie jakaś przyczyna tego przepalenia musiała być,więc jeszcze raz Ci mówię sprawdź to skrzynkę czy nie jest w środku mokra lub coś podobnego

• #5 15 Cze 2017 12:31
    paweldre
    Poziom 5  

Witam,
    Tak też zostało to zrobione i pomogło. Oryginalnie było to słabo zrobione ( zlutowane) , Powstał węgiel pomierzy układem i robił zwarcie.
    Obudowę zabezpieczyłem antykorozyjnie.
    Pozdrawiam,
    P.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme