Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fotokomórki w bramie dwuskrzydłowej

Piotr1. 24 Maj 2017 14:57 597 9
  • #1 24 Maj 2017 14:57
    Piotr1.
    Poziom 14  

Kupując zestaw do otwierania bramy wjazdowej w komplecie mamy fotokomórki. Zastanawiam się tylko czy je w ogóle montować, a jeżeli tak to w jakim miejscu. Mam bramę dwuskrzydłową zamontowaną na słupkach metalowych 10/10 cm. Na środku płaszczyzny słupków są przyspawane zawiasy i stąd moje pytanie w jakim miejscu te fotokomórki zamontować, a może ich w ogóle nie montować?

• #2 24 Maj 2017 15:02
    Samuraj
    Poziom 34  

Poszukaj czujników montowanych na froncie bramy. Można w nich obrócić płytkę z czujnikami.
    Np. Focus Slim

• #3 24 Maj 2017 17:54
    sosarek
    Poziom 43  

Piotr1. napisał:
    Na środku płaszczyzny słupków są przyspawane zawiasy

Zajrzyj do instrukcji napędu i sprawdź na jakiej wysokości powinny być zamontowane fotokomórki.

• #4 24 Maj 2017 22:23
    luk9753
    Poziom 24  

Tak naprawdę powinny być dwie linie foto, a na każdy problem jest sposób. W takim przypadku montujesz fotki na podstawkach lub montujesz obracane tak jak kolega napisł np Beninca Pupila

• #5 10 Cze 2017 14:03
    janek ie
    Poziom 12  

Witam tak jak koledzy pisza powiny byc zamontowane dwa zestawy jedne na zewnatrz bramy drugie w srodku czyli na na podworku ja zawsze montuje na slupkach 10 /10 to te fotokomorki ktore sa z mozliwoscia obkrecania ,a co do fotokomorek wewnatrz to po otwarciu bramy 20cm od bramy czyli brama sie otwiera na 1,5m to montuje na 1,7 m jezeli nie zamontujesz to musialbys moim zdaniem miec zamykanie nie automatyczne tylko sterowanie pilotem pozdrawiam

• #6 10 Cze 2017 14:14
    marek49ae
    Poziom 22  

janek ie napisał:
    jezeli nie zamontujesz to musialbys moim zdaniem miec zamykanie nie automatyczne tylko sterowanie pilotem
    Fotokomórki mam odpięte, a brama i tak się automatycznie zamyka. Fotokomórki są pewną gwarancją bezpieczeństwa podczas zamykania. Ja odpiąłem, bo podczas opadów, brama potrafiła się cały czas otwierać i zamykać. Fotokomórki FAAC.

• #7 10 Cze 2017 14:31
    janek ie
    Poziom 12  

wiesz tak sa pewna gwaracja bezpieczenstwa tak jak piszesz to jest fakt zbyt duze opady deszczu czyli duze krople moga spowodowac przeciec fotokomorki i jej nie zamkniecie jezeli jest otwarta czy sniek zimowa pora tez moze to spowodowac To ja na twoim miejscu bym zlikwidowa automatyczne zamykanie tylko zostawil sterowanie pilotem czyli sygnal brama otwiera sie drugi sygnal brama stoi i trzeci sygnal brama sie zamyka to wszstko dal bezpieczenstwa

• #8 10 Cze 2017 17:55
    marek49ae
    Poziom 22  

Istnieje coś takiego--jeden sygnał--brama się otwiera i automatycznie po upływie zadanego czasu zamyka. Druga możliwość--jeden sygnał brama się otwiera, drugi sygnał--stop, trzeci sygnał--brama się zamyka. Tak jest zaprogramowane w sterowniku.

• #9 10 Cze 2017 18:29
    janek ie
    Poziom 12  

to jezeli masz tak zaprogramowane to ok nic nie powino sie stac tylko jezeli ktos inny posiada jeszcze pilota do bramy a ktos bedzie w bramie stal samochode i ta druga osoba bedzie chciala wjechac na posesje i da sygnal pilotem do otwarcia a brama jest juz otwarta i ten sygnal spowoduje zamkniecie bramy ja na twoim miejscu jezeli nie chcesz montowac fotokomore zainstalowal bym sobie wykrywacz metalu i podlaczyl go pod fotokomorki co wrazie czego nie spowoduje zamkniecie bo czesc auta zawsze bedzie lapac ten wykrywacz metalu sam mam zamontowany wykrywacz metalu na otwarcie bramy i pod fotokomorki

• #10 11 Cze 2017 13:45
    suworow
    Admin Zabezpieczenia Stacjonarne

marek49ae napisał:
    Fotokomórki mam odpięte, a brama i tak się automatycznie zamyka
    To nic. Ja odciąłem hamulce, a samochód dalej jechał ;) Problem nie w tym, że brama nie będzie działała w układzie automatycznego zamykania, tylko w tym, że jak pisali koledzy jest to po prostu niebezpieczne.
    pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME