Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

element ze zwrotnicy MMX EVOX 9229

Malcolm_x 25 Maj 2017 10:06 546 5
  • #1 25 Maj 2017 10:06
    Malcolm_x
    Poziom 6  

witam
    Mam pytanie.
    Orientujecie sie co to jest za element na oryginalnej zwrotnicy MMX EVOX 9229?element ze zwrotnicy MMX EVOX 9229DSC084..jpg Download (141.23 kB)

• #2 25 Maj 2017 10:36
    Tomek Janiszewski
    Poziom 29  

Malcolm_x napisał:
    witam
    Mam pytanie.
    Orientujecie sie co to jest za element na oryginalnej zwrotnicy MMX EVOX 9229?

Nie MMX tylko MMK. Ze strony:
    http://www.kemet.com/Lists/ProductCatalog/Attachments/65/F9000_GenInfo_OrderERCaps.pdf
    można odczytać że to kondensator poliestrowy metalizowany (a więc tej samej klasy co MKSE lub MKT, tj średniej). Trudno natomiast wywnioskować jaka to pojemność: nie ma tam nic po drugiej stronie?

• #3 25 Maj 2017 14:08
    Malcolm_x
    Poziom 6  

musialem rozmontowac zwrotke, i faktycznie na gorze jest symbol: 10.0K100
    czym mozna to zamienic?

• #4 25 Maj 2017 14:33
    Tomek Janiszewski
    Poziom 29  

To mi wygląda na kondensator 10µF i tolerancji 10% na napięcie 100V. Zamienić można go dowolnym równoważnym (MKSE, MKT) lub lepszym (MKP) kondensatorem o tej samej pojemności i takim samym lub wyższym napięciu dopuszczalnym. Ale w jakim celu chcesz go zamieniać? Urwała się może końcówka, bo elektryczne uszkodzenie tego elementu w zespole głośnikowym wydaje się wręcz nieprawdopodobne.

• #5 25 Maj 2017 15:40
    Malcolm_x
    Poziom 6  

Tomek Janiszewski napisał:
    To mi wygląda na kondensator 10µF i tolerancji 10% na napięcie 100V. Zamienić można go dowolnym równoważnym (MKSE, MKT) lub lepszym (MKP) kondensatorem o tej samej pojemności i takim samym lub wyższym napięciu dopuszczalnym. Ale w jakim celu chcesz go zamieniać? Urwała się może końcówka, bo elektryczne uszkodzenie tego elementu w zespole głośnikowym wydaje się wręcz nieprawdopodobne.

W jednym urwane z mojej winy..
    Moge zamienic to na np taki?:
    mundorf-mcap-evo-oil-kondensator

• #6 25 Maj 2017 16:00
    Tomek Janiszewski
    Poziom 29  

Malcolm_x napisał:
    W jednym urwane z mojej winy..

Dla pewności warto by odlutować ten drugi, sprawny i zmierzyć mu pojemność (na co pozwala niejeden niedrogi miernik cyfrowy z hipermarketu) na wypadek gdybyś źle odcztytał albo ja źle zinterpretował.
    Cytat:
    Moge zamienic to na np taki?:

Ze strony http://www.poweraudio.pl/mundorf-mcap-evo-oil-kondensator-10-00-uf-p-2787.html można wywnioskować ze EVO Oil Capacitors to kondensatory z dielektrykiem polipropylenowym oraz okładzinami w formie metalizacji aluminowej, impregnowane w oleju. To odpowiednia technologia dla kondensatorów audio, ale czy warto przepłacać? W zupełności wystarczy tutaj tańszy MKP firmy Jantzen lun MANT, a nawet śmieciowy poliestrowy MKSE z Miflexu nie byłby pewnie gorszy od oryginalnego evoxa. Natomiast wystrzegaj się kondensatorów elektrolitycznych, tzw. bipolarnych. Nie ma sensu narażać głośnika.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME