Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie fotokomórek Faac do innego napędu.

dariolublin 26 Maj 2017 11:10 447 2
  • #1 26 Maj 2017 11:10
    dariolublin
    Poziom 2  

Witam, mam mały problem z fotokomórkami. Mam napęd kupiony w firmie Elektrobim, chcę podłączyć fotokomórki FAAC ale działają one Podłączenie fotokomórek Faac do innego napędu. Podłączenie fotokomórek Faac do innego napędu. w odwrotny sposób jak poprzednie tzn. gdy w świetle bramy coś stoi to napęd się zamyka a gdy nic nie ma to napęd nie chce ruszyć. Jak to podłączyć? Dziękuję za sugestie.

Pozdrawiam

• #2 26 Maj 2017 12:48
    kotbury
    specjalista -automatyka bramowa

Albo w napędzie Elektrobima masz odwrotnie podpięty silnik i zamykane jest otwieraniem.
    Zrób zworkę na fotobeam i w czasie otwierania ją rozewrzyj (oczywiście jeśli do napędu podchodzą fotki NC, jeśli NO to odwrotnie - krótkie zwarcie, ale wtedy patrz zdanie poniżej) - jeśli zacznie się zamykać to masz sytuację j/w.
    Albo: co do tego że na odsłoniętych fotkach brama nie chce ruszyć to najpierw sprawdź w instrukcji napędu jakiego typu fotki do niego podchodzą - NO czy NC ( na zdjęciu napis akurat jest zasłonięty przez kabelek zielony...). Jeśli NO to fotki Faac się nie nadają bo mają tylko tryb NC (normalnie zamknięte).

• #3 26 Maj 2017 19:14
    Marek J.
    Moderator Automatyka Bram

W tej chińskiej centrali fotokomórki powinny być NO, czyli tak jak pisał kolega kotbury - FAAC nie pasuje.
    Chyba, że masz trochę pojęcia i je sobie przerobisz, a zasilanie przełożysz na 24V...

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme