Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tokarka małych gabarytów tzw stołowa

Stachu.G 28 Maj 2017 13:59 624 5
  • #1 28 Maj 2017 13:59
    Stachu.G
    Poziom 10  

Witam czy jest sens zakupu małej tokarki tzw stołowej oczywiście oryginalnej bo w samoróbki według mnie nie ma się co bawić?
    Grzebiąc przy motorowerach i motocyklach, wielokrotnie jest potrzeba dorobić jakąś tulejkę, stoczyć oś, poprawić gwint, błahostki, ale dostać się do fachowca i oczekiwać na wykonanie bezcenne. Czy tokarki do max około 2 tys są warte uwagi?

• #2 28 Maj 2017 14:20
    idepopizze
    Poziom 31  

Na takiej tokarce gwintu nie poprawisz bo do nacinania gwintów potrzebna jest śruba i reszta, no chyba że masz na myśli "poprawę" narzynką czy tam gwintownikiem.

• #3 28 Maj 2017 15:18
    Art.B
    Poziom 25  

A dla czego gwintu nie poprawi nożem? Przecież w tych małych wynalazkach są śruby pociągowe i koła zmianowe. Faktem jest że brak nawrotnicy utrudnia życie, ale się da.

• #4 28 Maj 2017 15:45
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

I tu jest problem bo albo kupisz TSA16 za 2 klocki albo większa za 3 ,4 klocki o dużo większej sztywniości i możliwościach.

• #5 30 Maj 2017 12:39
    Parowy
    Poziom 13  

Witaj.

Według mnie, do prac o których piszesz wystarczy.

Mam TechMig LD550 z LM, pomimo że dopiero uczę się wytwarzać wióry to odnoszę już nieduże sukcesy :)

Polecam poczytać cnc.forum, na tego typu tokarkach różne cudeńka chłopaki robią.

Przy okazji, znajomy ma na sprzedaż tokarkę stołową T.I.P. DREHMASHINE LD550, gdybyś był zainteresowany to pisz PW.

Pozdrawiam

• #6 02 Cze 2017 09:00
    Stachu.G
    Poziom 10  

Znacie model małej tokarki ale z skrzynią żeby się nie bawić w przekładanie paska?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME