Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki brzęczą w jednym, konkretnym miejscu

KrzyGon 04 Cze 2017 21:22 516 1
  • #1 04 Cze 2017 21:22
    KrzyGon
    Poziom 1  

Witam serdecznie,

występuje u mnie dość nietypowy problem:

po przeprowadzce z kamienicy do bloku i przenosinach peceta wraz z peryferiami, satelity moich głośników (Creative T3100) buczą w dziwny, niejednostajny/pulsujący sposób, czasem głośniej, czasem ciszej. Zaobserwowałem że buczenie ustaje całkowicie po podpięciu do innego kontaktu w mieszkaniu,w tym samym gniazdku czasem zanika gdy głośniki odsunie się jak najdalej od ściany. Nie udało mi jednak wyeliminować buczenia choć na chwilę gdy stały na swoim domyślnym miejscu koło monitora. Zastanawiam się czy może to wynikać z tego, iż w ścianach bloku znajdują się przewody, a głośniki zaczynają działać jako swojego rodzaju antena.

Wypróbowane rozwiązania:

- zmiana masy (odwrócenie wtyczek)
    - odłączenie z listwy wszystkich innych sprzętów
    - przesuwanie routera, wszystkich sprzętów wysyłających jakieś fale

Co może być przyczyną takiej sytuacji, i jakie są ewentualne rozwiązania? Czy w grę wchodzi uszkodzenie głośnika (co byłoby dziwne, biorąc pod uwagę że gdzie indziej działają bez zarzutu) i czy w wypadku kupna innych głośników sytuacja może się powtórzyć? Czy problem może tkwić w gniazdku w ścianie, i jest jakiś prosty sposób żeby to sprawdzić? Czy wina może leżeć np. po stronie sąsiada zza ściany, i czy powinienem się martwić o inne sprzęty podpięte pod te gniazdka? (choć innych problemów nie zauważyłem)

EDIT: podpiąłem głośniki do innych kontaktów i położyłem na biurku, buczenie występuje dalej, więc prawdopodobnie wykluczyć można się potencjalne uszkodzenie gniazdka

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

• #2 05 Cze 2017 00:15
    D214d3k
    Poziom 38  

Słabe ekranowanie wzmacniacza plus jakieś mocne urządzenie radiowe w okolicy. Spróbuj podłożyć pod wzmacniacz metalową blachę. Jeśli pomoże przykręć pod biurkiem. Można też podłączyć masę wolnego gniazdka do bolca lub rury.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME