Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FAAC C721 - otwiera, ale nie zamyka.

tas23 04 Cze 2017 23:06 390 2
  • #1 04 Cze 2017 23:06
    tas23
    Poziom 8  

Witam,

Mój napęd po burzy przestał działać prawidłowo: otwiera bramę z pilota, ale tylko rozpoczyna zamykanie i zaraz staje (po ~15cm).
    W jednej z fotokomórek (tej dalej od silnika) mruga mi czerwona diodka, podejrzewam że jest zepsuta.
    Fotokomórki mam podpięte do szyny a zworki (te od 1 do 8) mam spięte przez montera wg instrukcji "brak zabezpieczeń oraz ogranicznika" (2, 4, 5 i 7).

Zresetowałem ustawienia do podstawowych i zamiast pomóc nawet trochę zaszkodziło. Mianowicie w programowaniu poziomu pierwszego nie mam L0 po dF, tylko jakieś chyba SP (nie jestem pewien) z wartością SL... Potem przeskakuje od razu na F0 (moc silnika) pomijając czasy pauzy (PA i Pb). W programowaniu poziomu drugiego po 7P (czas błyskania wstępnego) pomija fotokomórki (Ph i oP) i przeskakuje od razu do EC.

Niestety ostatnio sporo pracuję i najwcześniej będę mógł zaprosić serwis w przyszłym tygodniu (wcześnie wychodzę i późno wracam).
    Zatem mam dwie prośby:
    1. Jak odłączyć fotokomórki - w instrukcji tego nie znalazłem, bo wcześniej na "brak zabezpieczeń oraz ogranicznika" działały, a myślałem, że właśnie tak się je odłącza
    2. Jak spowodować, żeby było pełne menu z możliwością wyboru programów itp?

Będę wdzięczny za pomoc. Mam instrukcję FAAC_C721_instrukcja_E720_RevA_pl.pdf.

Pozdrawiam
    Marcin

• #3 05 Cze 2017 22:34
    tas23
    Poziom 8  

Dziękuję!
    Właśnie o to mi chodziło. Odłączyłem fotokomórki i w końcu mi się brama zamyka.
    Teraz będę miał chwilę, żeby wezwać serwis na ich wymianę.
    Pozdrawiam
    Marcin

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme