Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Beninca BOB 30 czy ETM-01

Piotr1. 06 Cze 2017 14:19 738 11
  • #1 06 Cze 2017 14:19
    Piotr1.
    Poziom 14  

Zastanawiam się nad zakupem siłowników do bramy dwuskrzydłowej, które zajmują bardzo mało miejsca. Znalazłem dwa jak w temacie, które bym mógł ewentualnie u siebie "wcisnąć". Proszę o pomoc w wyborze między tymi dwoma. Opinii w internecie na ich temat jest bardzo mało. W rankingu popularności z czerwca 2017 też praktycznie nie występują. Czy to znaczy, że są kiepskiej jakości?
    Dodano po 3 [godziny] 39 [minuty]:
    Widzę, że rzeczywiście te siłowniki są mało popularne skoro nie ma rządnych odpowiedzi. Jedynie co wiem to Beninca jest produktem włoskim, a ETM-01 to produkt chiński. Ale to, że jest chiński wcale nie musi oznaczać, że jest gorszy.

• #2 06 Cze 2017 16:45
    Fest3r
    Poziom 13  

Nie znam siłowników ETM ale bardzo dobrze znam siłowniki Beninca i na pewno bym na nie stawiał. Główna różnica między nimi to zasilanie silników, Beninca -230V ETM - 24V.
    BOB 30 będzie mocniejszy, ma krańcówki na otwarciu i zamknięciu, no i bob jest sprawdzony, te siłowniki działają po kilkanaście lat bez problemów. Wymienia się tylko kondensatory rozruchowe co 6-8 lat.
    Zaletą ETM może być bardziej płynna praca i bezpieczniejsza (mają system przeciążeniowy), można też do nich podłączyć akumulator do pracy w razie braku prądu.
    Co do trwałości ETM to nie wypowiem się.

• #3 07 Cze 2017 08:43
    Piotr1.
    Poziom 14  

Właściwie to też bardziej skłaniam się do Benincy. Wybierając ten produkt muszę obgadać temat z sąsiadem aby przesunąć siatkę na wspólnym słupku gdzieś o 2 cm w jego stronę. Beninca ma 8,8 cm szerokości, a ETM 6,5 cm szerokości. ETM powinien mi się zmieścić bez przeróbek w ogrodzeniu. Stąd moje zastanowienie w wyborze. Czy warto dogadywać się z sąsiadem i dokonać pewnych przeróbek w ogrodzeniu i mieć bardziej sprawdzony produkt czy też zostawić jak jest i montować ETM?

• #4 07 Cze 2017 13:11
    Marek J.
    Moderator Automatyka Bram

Zerknij jeszcze na Aprimatic Raider 2000.

• #5 08 Cze 2017 08:42
    Piotr1.
    Poziom 14  

Aprimatic Raider 2000 ten by pewnie się zmieścił bez problemu tylko mało jest opinii o tym produkcie. Właściwie to nie znalazłem ani jednej. Jak jest z jego wytrzymałością, jakością wykonania w porównaniu z Benincą? Widzę, że też jest sporo droższy od Benincy i w zestawie jest tylko jeden pilot. Czy jest wart swojej ceny? Jak z serwisem? Najtańszy zestaw Aprimatica jaki znalazłem - 2378 zł

• Pomocny post
    #6 08 Cze 2017 14:31
    Marek J.
    Moderator Automatyka Bram

Niska cena to niestety podstawowe kryteria wyboru większości Polaków...
    Stąd niewiele opinii. Co do jakości to jest to kolejna "włoszczyzna" na razie nie skalana dalekowschodnimi programami oszczędnościowymi.
    Nie zamontowałem tego wiele (będzie raptem około 5 zestawów) na przestrzeni 4 lat i na razie (odpukać w niemalowane) wszystko jest ok. Co do części i serwisu - nie obawiam się, gdyż firmę Miwi-Urmet (Aprimatic jest członkiem grupy Urmet) mam "pod ręką"...

• #7 09 Cze 2017 14:27
    Piotr1.
    Poziom 14  

Po dogłębnym zbadaniu tematu już wiem, że w moim przypadku Beninca odpada. Do wyboru pozostaje mi Aprimatic Raider 2500 (2000 jest już wycofany) lub ETM-01. Aprimatic również jest produkowany w Chinach co potwierdził pan z firmy Miwi-Urmet jako główny ich dystrybutor. Teraz dylemat między dwoma produkowanymi w Chinach produktami, który wybrać? Czy ETM-01 czy też Aprimatica 100% droższego. Bardziej bym się skłaniał do tego drugiego bo jest dłużej na rynku. Tylko bardzo odstrasza tutaj cena i dają tylko jednego pilota.

• #8 09 Cze 2017 16:22
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

Piotr1. napisał:
    Zastanawiam się nad zakupem siłowników do bramy dwuskrzydłowej, które zajmują bardzo mało miejsca.

A możesz sprecyzować o co konkretnie Ci chodzi? Czy słupki wąskie? Jak długie i ciezkie jest skrzydło, czy jest furtka obok ( jesli słupek stalowy cienki) ?
    Jeśli niewielkie skrzydła to polecam life OP2. Bardzo trwały napędzik i nie robiony w Chinach raczej.

• #9 09 Cze 2017 18:08
    Piotr1.
    Poziom 14  

Beninca BOB 30 czy ETM-01

Mam taką sytuację jak na załączonym zdjęciu. Brama jest zawieszona na słupkach 10x10 cm. Jeden z nich dzielę z sąsiadem i to jest problem. Od osi zawiasu bramy do siatki ogrodzenia mam dokładnie 10 cm. Aprimatic Raider 2500 ma niecałe 6 cm szerokości. Przy tym siłowniku minimalna odległość od osi zawiasu bramy do osi zamontowanego siłownika na słupku wynosi tylko 7 cm. często na rysunkach montażowych jest oznaczana literą A. Przy tym siłowniku jestem w stanie tą minimalną odległość osiągnąć. Life OP2 ten wymiar ma chyba około 14 cm więc zbyt dużo. Jak powiedział mi doradca techniczny z Nice to przy takim zamontowaniu ich produktu oczywiście tracę gwarancję i po pół roku użytkowania bramy siłownik by był do wymiany. Aby zobrazować sytuację wyobraźmy sobie, że stoimy przy lodówce na jej szczycie i użyta siła do otworzenia drzwiczek jest dużo większa niż gdy staniemy pod kątem. Tak więc siłownik musi być osadzony pod pewnym kątem w stosunku do bramy.

• #10 10 Cze 2017 07:08
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

I tak nie zamontujesz siłownika w optymalnych wymiarach na takiej bramie zwłaszcza po tej lewej stronie z siatką. Siła i wymiary montażowe przy różnych siłownikach w tym konkretnym przypadku będą podobne, a poprawna praca zależy to głównie od ich trwałości i wytrzymałości ( i tu nie dziwię się, ze współczesne nice zaraz padnie, bo to niezły szmelc za spora kasę, a stare działały po 15 lat bez awarii). Ważne by tak umocować siłowniki by zawsze w stosunku do skrzydła czy otwarte, czy zamknięte były ustawione pod katem ostrym, a nie równolegle. Montowałem wiele siłowników OP2 na cieńszych słupkach (80mm) i podobnych lekkich bramach chodzą od wielu lat dlatego polecam.

• #11 10 Cze 2017 14:09
    Piotr1.
    Poziom 14  

Czyli w mojej sytuacji nie ma szans na zamontowanie automatyki do bramy, która by długo podziałała nawet jak w przypadku Raidera 2500 zachowam ten minimalny wymiar montażowy?Tutaj jest zamontowany OP2 na wąskim słupku: https://www.youtube.com/watch?v=-ycAo64JDA4 Ciekawe jak długo już działa bo wymiary montażowe raczej nie są zachowane.

Dodano po 3 [godziny] 59 [minuty]:

Znalazłem taki siłownik jak SOMMER TWIST 200 E. Osadzenie (A) może wynosić 8cm. Pomyślałem, że gdybym dogadał się z sąsiadem i bym zrobił otwór w siatce tylko na ten silnik, który zajmuje najwięcej miejsca to by było jakieś wyjście z sytuacji. Czy ten produkt jest godny uwagi? Mało jest opinii o nim, a właściwie znalazłem jedną i to negatywną. Co o tym siłowniku myślicie i całym pomyśle z dziurą w siatce?

• #12 02 Sie 2017 21:46
    Beldo
    Poziom 10  

Kolego mam zamontowane na słupkach okrągłych 8cm siłowniki etm01. Jak na razie chodzą u mnie 2 lata bezawaryjnie. Jak Cie dalej interesuje temat mogę podesłać film z ich pracy.
    Pozdrawiam

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme