Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

centrala GIBIDI pilot jak go ustawić

michal0303 06 Cze 2017 20:06 315 4
  • #1 06 Cze 2017 20:06
    michal0303
    Poziom 2  

Witam. Mam problem z ustawieniem pilota Gibidi. niestety nie znam jego nazwy i nigdzie nie mogę znaleźć instrukcji do niego. Z centralą sobie już poradziłem. Dorzucam zdjęcie pilota i centrali. Byłbym bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc. Pilot kiedyś działał na częstotliwości 433,92MHz. centrala GIBIDI pilot jak go ustawić centrala GIBIDI pilot jak go ustawić

[/img]

• #2 06 Cze 2017 20:25
    sosarek
    Poziom 43  

Skąd pewność że pilot będzie współpracował z odbiornikiem centrali?
    Co to za centrala, w jej instrukcji powinno być opisane jak kodować piloty.
    Alternatywa to osobny odbiornik, np.Proxima, Elmes...

• #3 06 Cze 2017 22:20
    michal0303
    Poziom 2  

Centrala z tym pilotem jeszcze kilka miesięcy temu współpracowała. Tylko ktoś pokombinował z pilotem poprzestawiał wszystko. Centrala jak działa prawidłowo. Chciałem się tylko dowiedzieć jak powinny być ustawione te przełączniki na pilocie.

• #4 07 Cze 2017 19:54
    sosarek
    Poziom 43  

W pilocie są dip switche służące prawdopodobnie do wyboru kanału nadawania, jednak podobnych nie widzę na płycie centralki.

• #5 08 Cze 2017 15:45
    Marek J.
    Moderator Automatyka Bram

Pilot:
    Dip 1-4 :wybór kanałów do których mają być przyporządkowane przyciski (1 i 2 ON)
    Dip 1- 10 :klucz kodowania (kod stały) ustawiany dowolnie (byle nie został fabryczny)
    Odbiornik(centrala):
    Przyciskiem sel. wybierasz opcje programowania - w Twoim przypadku ma mrugać dioda Code.
    Wciskasz przycisk ustawionego wcześniej pilota- dioda Code potwierdzi wczytanie pilota. Wychodzisz z trybu programowania i powinno być ok.
    Te piloty mają niestety wadę w postaci nietrwałego na wstrząsy rezonatora kwarcowego. Jeżeli upadł to raczej do wywalenia.
    Poza tym nie jestem pewien, czy nie masz gdzieś wpiętej innej radiolinii, gdyż ten pilot wygląda na 30 lub 40 MHz, a centrala z tym oznaczeniem(LR2151) była na częstotliwość 306 MHz. Czy ten pilot obsługiwał jeszcze jakieś urządzenie?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME