Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FAAC 741 - nie działa na radiu

noartist83 08 Cze 2017 23:10 348 2
  • #1 08 Cze 2017 23:10
    noartist83
    Poziom 11  

Witam
    Mam problem z napędem FAAC 741 (Radio eLR-FAA-H), mianowicie przestał reagować na piloty. Gdy uruchamiam napęd zwierając 1 z 7 w złączu niskonapięciowym wszystko działa poprawnie zgodnie z ustawioną logiką. Przywracałem już ustawienia fabryczne płyty głównej, usuwałem zapisane piloty i programowałem od nowa (samo programowanie przebiega zgodnie z instrukcją) ale po zaprogramowaniu nie ma żadnej reakcji na wciśnięcie przycisku pilota. Dziwi mnie to że przy programowaniu normalnie reaguje na pilota. Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz, czy na płycie napędu w złączu do którego podłącza się radio, między pinem masy a pinem CH1/OC powinno być napięcie (nawet gdy radio jest odłączone)?

• #2 09 Cze 2017 14:24
    kotbury
    specjalista -automatyka bramowa

Zewrzyj na złączu szpilkowym do radia GND z CH1 - jeśli brama zadziała ( podobnie jak przy zwarciu OPEN A i (-) na listwie zaciskowej) to ewidentna wina radia - kanał 1 jest chyba na tranzystorze i samo świecenie leda nie oznacza że tranzystor zwiera piny GND i CH1 w radiu.

• #3 10 Cze 2017 09:40
    noartist83
    Poziom 11  

Padło radio, udało mi się pożyczyć drugie do testów i jest ok. Na moim znalazłem uszkodzony driver ULN2003A, dokupię go i podmienię może pomoże.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME