Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CAME BX-7 wyłączniki krańcowe magnetyczne

sim9 09 Cze 2017 07:24 543 8
  • #1 09 Cze 2017 07:24
    sim9
    Poziom 11  

Witam

Czy ktoś z szanownych forumowiczów próbował zainstalować magnetyczne/indukcyjne wyłączniki krańcowe zamiast oryginalnego mechanicznego w napędzie CAME BX-7 ? z tego co patrzyłem w cenniku firma Came nie oferuje takiego rozwiązania jako opcje dodatkową

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

• Pomocny post
    #2 09 Cze 2017 22:18
    Marek J.
    Moderator Automatyka Bram

Myślę, że ze zrobieniem/adaptacją czegoś takiego nie byłoby problemu, ale nie robiłem bo nie miałem takiej potrzeby. Jakoś nie zdarzyło mi się aby oryginał zawiódł.
    Należałoby sprawdzić jakie prądy płyną w obwodzie krańcówek.

• #3 10 Cze 2017 07:13
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

Marek J. napisał:
    ale nie robiłem bo nie miałem takiej potrzeby. Jakoś nie zdarzyło mi się aby oryginał zawiódł.

A magnetyczne zawodzą znacznie częściej niż mechaniczne więc też odradzam.

• #4 10 Cze 2017 09:05
    sim9
    Poziom 11  

Oryginalne są sprawne Marku..Tylko chodzi o to, że napęd jest wysoko w górach zamontowany i Klienci muszą co zima "walczyć" z odśnieżaniem listwy zębatej, bo mokry śnieg działa jak krańcówka :) wczoraj przymierzyłem magnetyczne z FAAC 740 i działa bez zarzutów..muszę tylko pomyśleć nad zamontowaniem czujnika :) także temat uważam za zamknięty i dziękuję Wszystkim za zainteresowanie :)

• Pomocny post
    #5 11 Cze 2017 00:53
    Marek J.
    Moderator Automatyka Bram

Rozumiem. Tylko i tak trzeba pamiętać o odśnieżaniu (nie tylko w "świetle" bramy ale również na "trasie" z tyłu )gdyż w belce zbiera się śnieg i powstaje zator lodowy który nie pozwala bramie otworzyć się i/lub zamknąć w całości...
    Wtedy krańcówki nie zadziałają i ...

• Pomocny post
    #6 11 Cze 2017 11:16
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

Jeśli masz pojecie i podstawowa wiedzę techniczna , to możesz przerobić mocowanie krańcówek i zamontować je w górnym prowadzeniu bramy.

• #7 11 Cze 2017 20:18
    sim9
    Poziom 11  

Andrzej na to nie wpadłem..Łapka w górę za pomysł :)

• #8 18 Cze 2017 19:20
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

Można jeszcze zamocować (w umiejętny sposób) zgarniacze śniegu /lodu tuż nad zębatą.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme