Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszczelnianie gwintu lutem twardym

manveeru 11 Cze 2017 23:11 1383 13
  • #1 11 Cze 2017 23:11
    manveeru
    Poziom 8  

Witam serdecznie.
    Mam taki problem. W mojej kawiarce która jest ze stali nierdzewnej przepuszcza gwint zaworu bezpieczeństwa. Myślałem o tym aby spróbować dookoła zaworu zastosować lut twardy srebrny. Podpowie mi ktoś czy to się uda? Nie chciałbym ryzykować. A może uszczelnić czymś innym?

• #2 11 Cze 2017 23:54
    rb401
    Poziom 29  

manveeru napisał:
    Myślałem o tym aby spróbować dookoła zaworu zastosować lut twardy srebrny.

Jeśli tylko gwint cieknie a nie ma innych powodów przecieku to lutowanie jest bez sensu.
    Są różne metody uszczelniania gwintów, zaczynając od konopii, taśmy teflonowej po świetne uszczelniacze (np Loctite 542) tyle że drogie. Jeśli tam nie ma jakiegoś kołnierza gdzie by radę dała płaska uszczelka, to może na początek spróbuj skręcić ten gwint na taśmę teflonową (bardzo tania ok. 2zł i nie potrzebuje dużo siły).

• #3 12 Cze 2017 00:03
    idepopizze
    Poziom 31  

Lutowanie to ostateczność - no może w przypadku gdybyś zerwał ten gwint.

• #4 12 Cze 2017 08:29
    manveeru
    Poziom 8  

Wiem że są różne uszczelniacze ale tu chodzi o to że jest to kawiarka. Zaworek bezpieczeństwa ma kontakt z wodą którą się pije i do tego ma ona temperaturę wrzenia. To tego dochodzi cały pojemnik który stoi na gazie.

• #5 12 Cze 2017 08:35
    Stefan_2000
    Poziom 17  

Zastanawiam się jak jest zrobiony zaworek bezpieczeństwa w kawiarce - czy masz gwarancję, że jest zrobiony z elementów, które wytrzymają lutowanie?
    A może jakiś oring będzie bezpieczniejszy?

• #6 12 Cze 2017 08:38
    WędkarzStoLica
    Poziom 28  

Dla taśmy teflonowej sto stopni to dopiero rozgrzewka i jest przeznaczona do wody pitnej.
    No i tak na marginesie, przez nią nie będzie woda przepływać, woda po gwincie nie płynie.

• #7 12 Cze 2017 08:38
    manveeru
    Poziom 8  

Niestety gwarancji już nie mam:/
    wydaje mi się niestety że gwint jest zerwany ale racja, spróbuję najpierw jakiś miedziany lub mosiężny oring zastosować. Taśma teflonowa niby do ok 200st. wytrzymuje ale jak kawiarka stoi na gazie to nie wiem czy takiej taśmy nie stopi...

• #8 12 Cze 2017 09:19
    Kurtka na wacia
    Poziom 18  

A płomienie grzeją prosto na ten zaworek? Wrzuciłbyś jakieś zdjęcie tego.

• #9 12 Cze 2017 09:41
    manveeru
    Poziom 8  

Na szczęście nie ogrzewają zawór bezpośrednio, ale z drugiej strony nie mam pojęcia jaka jest temperatura przy zaworku. Oto zdjęcie znalezione w sieci:
    https://www.kamikava.cz/fotky31548/fotos/_vyrp14_75Bialetti-Venus-rozlozena-3.jpg

Niestety nie mogę go dodać przez "Dodaj obrazek".

Na pewno uszczelniłby mi to silikon wysokotemperaturowy, ale te są do silników a nie do urządzeń AGD:)

• #10 12 Cze 2017 12:05
    Kurtka na wacia
    Poziom 18  

manveeru napisał:
    na szczęście nie walą na zwór ale z drugiej strony nie mam pojęcia jaka jest temperatura przy zaworku
    Jak zaworek ma kontakt z wodą która jest podgrzewana to nie ma on temperatury większej od tej wody.

• #11 12 Cze 2017 21:36
    Frog_Qmak
    Poziom 25  

Kurtka na wacia napisał:
    manveeru napisał:
    na szczęście nie walą na zwór ale z drugiej strony nie mam pojęcia jaka jest temperatura przy zaworku
    Jak zaworek ma kontakt z wodą która jest podgrzewana to nie ma on temperatury większej od tej wody.

Może mieć, bo może być omiatany płomieniami na kuchence gazowej.

• #12 13 Cze 2017 10:30
    vodiczka
    Poziom 42  

Kurtka na wacia napisał:
    Frog_Qmak napisał:
    Może mieć, bo może być omiatany płomieniami na kuchence gazowej.
    Może ale niewiele większą. Maksymalnie 150 stopni a najprawdopodobniej 110-120.
    Proponuję zastosować teflon.

• #13 13 Cze 2017 21:09
    ladamaniac
    Poziom 37  

manveeru napisał:
    mosiężny oring

Mosiądz nie jest dopuszczony do kontaktu z żywnością.

Moderowany przez CMS:

3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

• #14 04 Sie 2017 11:36
    manveeru
    Poziom 8  

Pomocna okazała się taśma teflonowa. Pomimo że gwint był bardzo zjechany to i tak ładnie trzyma aż do dziś:)

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme