Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Beninca i Hormann, sterowanie jednym pilotem

sebastian czolnik 18 Cze 2017 04:42 303 5
  • #1 18 Cze 2017 04:42
    sebastian czolnik
    Poziom 7  

Witam,
    chciałbym zasięgnąć opinii na temat sterowania napędem hormann i beninca jednym pilotem. Hormann obsługuje brame garażową a beninca bramę przesuwną wjazdową. Hormann pracuje w paśmie 868mhz a beninca 433mhz jak to zrobić najprościej i przy małych kosztach?
    Bardziej zależy mi na pilotach od hormann bo mam do niego 3 szt.

dziękuję za odpowiedzi z góry

Moderowany przez suworow:

Wydzieliłem do nowego tematu i opatrzyłem odpowiednim tytułem. Do starego tematu podłączamy się wtedy gdy chcemy np dopisać rozwiązanie, lub nasz problem jest rzeczywiście identyczny ( chociaż w takim wypadku lepiej i tak założyć nowy swój temat, a do tamtego tylko się odnieść np podając link) Majac swój temat ma kolega np możliwość oznaczenia pomocnych odpowiedzi.
    pozdrawiam

• Pomocny post
    #3 18 Cze 2017 10:03
    kotbury
    specjalista -automatyka bramowa

Tylko zależy jakie masz piloty Hormanna - jeśli szaro-niebieskie (z kodem stałym) - Proxima pójdzie.
    Jeśli masz białe z połyskiem (Bi-Secur) i brama ma chodzić na zmiennym kodzie to czeka cię kupno oryginalnego odbiornika Hormanna Het/S 24 BS - albo pozostaje przestawić guzik pilota Hormanna mający obsługiwać bramę na kod stały - pilot będzie w trybie miesznanym - i wtedy Proxima pójdzie - ale musisz mieć choć jednego pilota Hormanna z kodem stałym (oryginał lub zamiennik). Można jeszcze - bez posiadania starego pilota - przestawić cały sprzęt Hormanna na kod stały (ale wtedy zniknie funkcja Bi-Secur na garażu) i także zastosować Proximę.

• #4 18 Cze 2017 12:16
    sebastian czolnik
    Poziom 7  

Witam,
    mam 2 piloty(małe-breloczek) 2 kanałowe hormann HSE2-868-BS i jeden większy 4 kanałowy z funkcją be-secure HS5-868-BS.
    Piloty od napędu bramy wjazdowej mam Beninca do napędu Bull 8 typu To.Go-Va 2 kanałowe - nadajnik ARC (Advanced Rolling Code)

Oczywiście najlepiej by było używać wyłącznie pilotów Hormann tylko na tym mi zależy z uwagi na częstotliwość otwierania bramy garażowej.
    Czy istnieje możliwość opisana przez ciebie w postaci zamiennika? wiesz zależy mi na niskich kosztach.

• Pomocny post
    #5 18 Cze 2017 20:32
    kotbury
    specjalista -automatyka bramowa

No to wszystko już napisałem wcześniej ale jeszcze raz:
    - albo ( duużo prościej) kupujesz za ok. 230 zł odbiornik Hormanna Het/s 24 BS, podpinasz go jako przycisk ścienny do centralki Benincy, rejestrujesz w nim swoje piloty i tyle.
    - albo ( trochę dookoła ale nieco taniej) kupujesz odbiornik Proxima NMH1 (ok. 140 zł), kupujesz stałokodowego pilota Hormanna HSM4 868 MHz - szary z niebieskimi przyciskami (albo dużo taniej - 50 zł - zamiennik Proximy) - lub jak masz od kogo - pożyczasz, od tego stałokodowca kopiujesz kod na ten guzik swoich pilotów Hormann BS którym zamierzasz otwierać bramę, odbiornik Proximy podpinasz pod sterownik bramy, dopisujesz do niego tak przygotowane guziki swoich pilotów.
    Jeśli wpszesz w G...gle "Proxima NMH" to m.in wyskoczy ci link do filmiku na YT zamieszczonego przez Proximę na którym cała operacja jest dokładnie wyjaśniona.

Metoda zawiła jest tańsza od oryginalnego odbiornika o ok. 40-90 zł ( w zależności czy kupisz czy pożyczysz starego pilota Hormanna) no i teoretycznie mniej bezpieczna bo brama będzie pracować na stałym kodzie ale w realu to mało istotne, czy to kod stały czy zmienny - jeśli złodziej się uprze to przeskoczy przez bramę z siedemnastką w ręku i po prostu odkręci napęd :) .

• #6 18 Cze 2017 21:05
    sebastian czolnik
    Poziom 7  

wszystko jasne dziękuję za wyjaśnienie problemu.

pozdrawiam.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME