Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gdzie znajdę taką zaślepkę/nakrętkę

paul871 22 Cze 2017 20:13 972 18
  • #1 22 Cze 2017 20:13
    paul871
    Poziom 6  

Witajcie. Zaślepki pochodzą od starych jarzeniówek (2 szt na lampę) wymiar gwintu zew 23 - 25 mm, długość 27 - 28 mm, jest to plastik w środku pusty aby mógł wejść starter. Nie potrafię znaleźć takiej zaślepki, są 1 cal i inne lecz takiego wymiaru brak.

• #2 23 Cze 2017 07:09
    Artur k.
    Admin grupy audio

paul871 napisał:
    wymiar gwintu zew 23-25mm dlugosc 27-28 mm

paul871 napisał:
    sa 1 cal i inne lecz takiego wymiaru brak

A jeden cal to ile milimetrów?

• #3 23 Cze 2017 12:13
    paul871
    Poziom 6  

25,4 mm jak sprawdzalem

• #4 23 Cze 2017 22:52
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

paul871 napisał:
    23-25mm
    paul871 napisał:
    25,4 mm jak sprawdzalem
    No ja właśnie widzę tu ten cal.

• #5 23 Cze 2017 23:27
    Artur k.
    Admin grupy audio

paul871 napisał:
    25,4 mm jak sprawdzalem

I nie widzisz zbieżności Twoich 23-25mm z jednym calem?

• #6 24 Cze 2017 07:44
    stanislaw1954
    Poziom 39  

telecaster1951 napisał:
    No ja właśnie widzę tu ten cal.
    Artur k. napisał:
    I nie widzisz zbieżności Twoich 23-25mm z jednym calem?
    Zbliżone wymiary 25mm a 1", to nie wszystko , a skok gwintu? Gwinty mają różne skoki. Jak jest w takich zaślepkach? trzeba się upewnić.

• #7 24 Cze 2017 09:50
    Artur k.
    Admin grupy audio

Nie sądzę by takie rzeczy robili z nie wiadomo jaką ilością różnych skoków gwintów. :)

• #8 24 Cze 2017 09:53
    stanislaw1954
    Poziom 39  

Artur k. napisał:
    Nie sądzę by takie rzeczy robili z nie wiadomo jaką ilością różnych skoków gwintów. :)
    Ale zgodzisz się ze mną że gwinty calowe i metryczne jednak się różną. .

• #9 24 Cze 2017 10:36
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

stanislaw1954 napisał:
    Ale zgodzisz się ze mną że gwinty calowe i metryczne jednak się różną. .
    Zestaw grzebieni kosztuje 10zł. Ostatecznie można kupić i zmierzyć. Albo przejść się do Castoramy i chłopaki z obsługi zmierzą a i tę nakrętkę dobiorą.

• #10 24 Cze 2017 10:38
    Artur k.
    Admin grupy audio

stanislaw1954 napisał:
    Ale zgodzisz się ze mną że gwinty calowe i metryczne jednak się różną.

Różnią się, jednak nie widziałem nigdy śruby w rozmiarze calowym z gwintem metrycznym ani na odwrót.
    Widziałem dziwolągi - śruby z łbem calowym (H7/64) i średnicą oraz gwintem metrycznym (5mm), ale żeby średnica była w calach, a gwint miał skok (i głębokość) typowy dla metrycznych to takich rzeczy nie widziałem. :)
    Tutaj wygląda na to, że mamy do czynienia ze średnicą calową, a więc i gwint prawdopodobnie będzie calowy.
    Zresztą M25 nie występuje w tabelach gwintów.
    http://www.stalmut.pl/tabela-skokow-gwintow-metrycznych-pm-14.html
    Jest M24, a potem M27.
    Dlatego jeśli rzeczywiście średnica to 25mm, należy przyjąć iż mamy do czynienia z nakrętką calową. Gwint w takiej nakrętce będzie albo calowy, albo jakiś specjalny ale jeśli jest specjalny to prawdopodobnie nie dobierzemy niczego innego.

Zgodzisz się ze mną?

• #11 24 Cze 2017 11:32
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Artur k. napisał:
    albo jakiś specjalny ale jeśli jest specjalny to prawdopodobnie nie dobierzemy niczego innego.
    Nawet jeśli będzie, to wystarczy aby był w miarę podobny. To jest miękkie tworzywo, jak skok będzie niewiele się różnił, to spokojnie się wkręci.
    Artur k. napisał:
    a gwint miał skok (i głębokość) typowy dla metrycznych to takich rzeczy nie widziałem.
    Ja widziałem. Angole u mnie w robocie takie dziwolągi zastosowali, chyba je specjalnie toczyli. Ale to był sprzęt za 3 bańki, a nie oprawa świetlówki!

• #12 24 Cze 2017 11:39
    Artur k.
    Admin grupy audio

W urządzeniach specjalistycznych różne nietypowe rozwiązania można spotkać, robi się to po to, by nikt nie zastosował nieatestowanej części zamiennej.
    Ale jak sam napisałeś - nie w oprawie do świetlówki. :)

• #13 24 Cze 2017 12:49
    paul871
    Poziom 6  

Panowie zamowilem calowki podobne przyjda to zobaczymy jestem dobrej mysli w najgorszym razie sprobuje przegwintowac gwint

• #14 28 Cze 2017 11:32
    paul871
    Poziom 6  

Panie Artur K. przyszły zamówione calówki. Jednak jest to inna para kaloszy . Co w takim razie Pan radzi, bo wypowiada się Pan najwięcej?
    Gdzie znajdę taką zaślepkę/nakrętkę Gdzie znajdę taką zaślepkę/nakrętkę Gdzie znajdę taką zaślepkę/nakrętkę Gdzie znajdę taką zaślepkę/nakrętkę Gdzie znajdę taką zaślepkę/nakrętkę

• #15 28 Cze 2017 18:41
    Artur k.
    Admin grupy audio

Najwidoczniej wymiar 1" podawany przez sprzedawcę dotyczy średnicy wewnętrznej, a nie zewnętrznej. Taki sposób podawania wymiarów jest wykorzystywany w np. hydraulice i ma to swoje uzasadnienie.
    Co z tym zrobić? Nie wiem jak to wygląda w całości i jakie są możliwości, ale ja bym chyba po prostu kupił nowe oprawki do starterów i wymienił całość. Szukanie nakrętki pasującej do konkretnie takiego modelu może zająć lata, a zaraz się okaże że tego modelu już nie produkują.

• #17 02 Lip 2017 16:14
    paul871
    Poziom 6  

Panie robokop jaki więc dławik wg Pana byłby tu odpowiedni? Bo szukam już czegokolwiek aby to zastąpić, lecz o zaślepkę też dość ciężko.

• #18 02 Lip 2017 16:31
    robokop
    Moderator Samochody

Artur k. napisał:
    Tutaj wygląda na to, że mamy do czynienia ze średnicą calową, a więc i gwint prawdopodobnie będzie calowy.
    Zresztą M25 nie występuje w tabelach gwintów.
    http://www.stalmut.pl/tabela-skokow-gwintow-metrycznych-pm-14.html
    Jest M24, a potem M27.
    Dlatego jeśli rzeczywiście średnica to 25mm, należy przyjąć iż mamy do czynienia z nakrętką calową. Gwint w takiej nakrętce będzie albo calowy, albo jakiś specjalny ale jeśli jest specjalny to prawdopodobnie nie dobierzemy niczego innego.

Artur, gwinty calowe w armaturze elektrycznej nie występują - są albo metryczne, z nieparzystymi włącznie, albo panzergewinde, jak napisałem wyżej. Tak przyjżawszy się bliżej, to będzie standardowy rozmiar M25 jednak - PG jest drobniejszy, po zdjęciach patrząc.
    paul871 napisał:
    Panie robokop . jaki więc dławik wg Pana byłby tu odpowiedni ? bo szukam już czegokolwiek aby to zastąpić . o zaślepke też dość ciężko

Panie @paul871 https://www.tim.pl/zaslepka-gwintowana-polietylenowa-m25-ip54-90-m25-ge-2032384-50szt

• #19 02 Lip 2017 19:11
    paul871
    Poziom 6  

Panie robokop czy jest Pan pewny co do tego rozmiaru, przyznam że 50 zł to sporo, a jeśli się okaże, że to nie to czego szukam...

Moderowany przez Mirek Z.:

Proszę pamiętać o właściwym stawianiu spacji przy znakach przestankowych - kolejnego postu poprawiać nie będę.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme