Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przeróbki karty zbliżeniowej

ghost666 23 Cze 2017 23:20 23073 107
 • Przeróbki karty zbliżeniowej
  Masz dosyć kart zbliżeniowych, których kilka nosisz w portfelu? Może już się nie mieszczą? wszak jest ich całkiem sporo - identyfikatory, bilety miesięczne, karty do domu. parkingu etc etc... Może istnieje jakaś prosta alternatywa dla ich noszenia w portfelu?

  Autor poniższego poradnika znalazł bardzo prosty sposób, aby oszczędzić miejsce w portfelu i przekształcić karty zbliżeniowe w coś innego, zachowując ich funkcjonalność. Pokazana poniżej prosta procedura jak przekształcić kartę zbliżeniową w opaskę, brelok czy inny element elektroniki noszonej.

  Krok 1: Potrzebne materiały

  Przeróbki karty zbliżeniowej


  * Karta zbliżeniowa.
  * Aceton - może być np. zmywacz do paznokci 100% acetonowy.
  * Słoik

  Dodatkowo przyda nam się czytnik NFC, a także Suguru (masa plastyczna), gumowa opaska na rękę, PCB itp. Przyda się także dodatkowy drucik.

  Krok 2: Rozpuścić kartę w Acetonie  Należy umieścić kartę w szklanym słoiku i zalać całą acetonem. Kartę należy zostawić w ten sposób na 3..4 dni, aż cała karta w pełni się rozpuści. Warstwy karty powinny gładko od siebie odejść, zostawiając metalową antenę i układ scalony.

  Krok 3: Wyjęcie układu scalonego i anteny

  Przeróbki karty zbliżeniowej


  Po rozpuszczeniu karty w acetonie usunąć możemy układ NFC i drucik będący anteną. Należy zrobić to bardzo delikatnie, tak aby nie przerwać drutu, gdyż taka karta nie będzie już działała.

  Krok 4: Sprawdzenie czy układ NFC nadal działa

  Przeróbki karty zbliżeniowej


  Przed umieszczeniem chipu NFC z anteną w dowolnym urządzeniu należy sprawdzić czy system nadal działa. Są dwa proste sposoby, aby to zrobić:

  1. Wykorzystać można telefon z Androidem i oprogramowaniem do kart zbliżeniowych.
  2. Zakupić czytnik kart zbliżeniowych na USB i sprawdzać je w ten sposób

  Odczytując NFC należy pamiętać, aby chip wraz z anteną umieścić płasko na czytniku/telefonie, tak jak była ona ułożona w karcie.

  Krok 5: Opcja 1 - brelok z Sugru

  Przeróbki karty zbliżeniowej


  Sugru to elastyczna masa modelarska, którą zakupić można np. na Amazonie - Link . Po zwinięciu anteny w mniejszą cewkę należy sprawdzić czy nadal ona działa i jeśli tak, to zamknąć w pełni wszystkie elementy w breloku z masy.

  Krok 6: Opcja 2 - silikonowa opaska na rękę

  Przeróbki karty zbliżeniowej


  Należy zrobić miejsce wewnątrz silikonowej opaski takiej na przykład jak pokazana na zdjęciu i umieścić w pustej przestrzeni elementy anteny wraz z chipem. Całość, po sprawdzeniu działania, można uszczelnić np. masą plastyczną. W ten sposób otrzymamy chip w wodoodpornej opasce, którą możemy zawsze nosić ze sobą.

  Krok 7: Opcja 3 - własny projekt bransoletki

  Przeróbki karty zbliżeniowej Przeróbki karty zbliżeniowej


  Wykorzystując chip i antenę NFC możemy stworzyć też własną bransoletkę. Autor postanowił wykonać okrągły element, taki jak pokazano na zdjęciu. Zwinął on ciasno antenę w mniejszy zwój i następnie przymocował go do fragmentu płytki uniwersalnej. Całość dobrze jest wzmocnić klejem lub dowolną masą, na przykład epoksydową.

  Po umocowaniu anteny do sztywnego elementu możemy przyczepić do niego też coś, co umocuje go do naszego nadgarstka, lub gdziekolwiek chcemy. Autor wykorzystał zwykłą sznurówkę w tym celu. Dzięki temu tag nosić można na ręcę, ale także jako wisiorek lub też przymocować do zegarka czy gdziekolwiek chcemy.

  Źródło: http://www.instructables.com/id/Transform-the-SF-Clipper-Card-Into-a-Wearable/


  Fajne!
 • #2 24 Cze 2017 01:59
  prosiak_wej
  Poziom 26  

  Ja jestem za "dezaktywacją" anteny w płatniczej karcie. Na szczęście, moja karta ma tylko pasek i chip kontaktowy, ale jak bank mi wymieni na taką bezdotykalską, to w odpowiednim miejscu wykonam otworek i nikt androidowym czytnikiem NFC mi się do niej nie dobierze :)

 • #3 24 Cze 2017 05:49
  necavi
  Poziom 16  

  Ciekawsze to by było gdyby chip udało się skopiować nie niszcząc oryginału, który często nie jest naszą własnością. Można by się pokusić na zrobienie np. bransolety typu 3 w 1.

 • #4 24 Cze 2017 08:36
  zgierzman
  Poziom 16  

  Dokładnie tym sposobem jakieś 10 lat temu przeniosłem sobie kartę do otwierania drzwi w robocie (oficjalnie: system kontroli dostępu) na wewnętrzną stronę klapki baterii w telefonie.
  O NFC w dzisiejszej formie wtedy chyba jeszcze nikt nie słyszał, a ja wszystkie drzwi otwierałem sobie telefonem ;-)

  prosiak_wej napisał:
  jak bank mi wymieni na taką bezdotykalską, to w odpowiednim miejscu wykonam otworek

  Zauważ, że karty, dowody osobiste, paszporty itp. niszczy się czasem przed odcięcie rogu, albo właśnie wykonanie w nich dziurki. Jeśli przedziurawisz swoją kartę, to licz się z sytuacją, że próba płatności skończy się fiaskiem. Chyba, że płacisz zawsze gotówką, a kasę bierzesz z bankomatu. Chociaż nie jestem pewien, czy bankomaty nie są dość cwane, żeby taką kartę zatrzymać...

 • #5 24 Cze 2017 10:19
  R-MIK
  Poziom 35  

  Wielkie słowo przeróbka, a to tylko włożenie w inną obudowę. Niewielka różnica czy mam 50 kart, czy 50 breloków, bransoletek, itp.
  Co do kart płatniczych, to wystarczy ustawić limit wypłat kartą zbliżeniowa na 0 zł.

 • #6 24 Cze 2017 10:56
  prosiak_wej
  Poziom 26  

  Mimo wszystko fizyczne zniszczenie funkcji bezprzewodowej będzie bezpieczniejsze. Nie muszę odcinać rogu, czy robić wielkiej dziury. Wystarczy pod mocnym światłem prześledzić drogę anteny, zaznaczyć ją sobie markerem i później w miejscu, gdzie markerowa linia przecina się z jakąś grafiką, miejscu mało widocznym, wykonać otwór 1mm. Chipu nie niszczę, więc kontaktowa forma płatności będzie nadal działać. Jest gdzieś w Sieci nawet poradnik jak to zrobić, tylko nie pamiętam, czy bezpośrednio czy jako strona na Facebooku.

 • #7 24 Cze 2017 10:58
  nici
  Poziom 32  

  R-MIK napisał:
  Co do kart płatniczy, to wystarczy ustawić limin wypłat kartą zbliżeniowa na 0 zł.
  Szybko łatwo i z możliwością powrotu do oryginału

 • #9 24 Cze 2017 11:47
  nici
  Poziom 32  

  piotr_go napisał:
  moim banku
  A jaki bank ? PKO i mBank ma tę opcję .

 • #10 24 Cze 2017 11:51
  badworm
  Poziom 18  

  A po co niszczyć fizycznie możliwość płacenia bezdotykowego? Przecież one są bardziej bezpieczne od płatności zbliżeniowych, bo w razie nieautoryzowanego użycia, to po stronie banku leży udowodnienie, że posiadacz karty nią płacił, a nie osoba, która weszła w jej posiadanie w sposób nieuprawniony. Nie mogę się nadziwić osobom, które na pytanie padające na kasie w sklepie: "Zbliżeniowo czy normalnie?" wybierają drugą opcję, po czym... beztrosko wpisują PIN w taki sposób, że osoba stojąca obok może go podejrzeć. Nie wspomnę już o wymachiwaniu przy okazji kartą w taki sposób, że można podejrzeć wszystkie dane z niej - numer, termin ważności i kod CVC na drugiej stronie... Wiele osób żyje w złudnym poczuciu, że płatności niezbliżeniowe są bardziej bezpieczne, a przy niemal każdym skorzystaniu z karty czynią pierwszy krok (bo tym jest ujawnianie PINu) do bycia okradzionym z pieniędzy na koncie :-/

 • #11 24 Cze 2017 12:10
  prosiak_wej
  Poziom 26  

  badworm napisał:
  po stronie banku leży udowodnienie, że posiadacz karty nią płacił, a nie osoba, która weszła w jej posiadanie w sposób nieuprawniony


  Jeśli posiadacz karty ma ja nadal przy sobie, nie zgłosił w banku jej zaginięcia, czy kradzieży, to bank i tak powie, że nikt inny nie mógł nią zapłacić, bo przecież masz kartę przy sobie. Poza tym jestem ciekaw ile taka procedura zajmuje czasu i biurokracji.

  P.S.
  Kod CVC mam zaklejony kawałkiem cienkiej, nieprzezroczystej taśmy. Bankomaty się nie buntują, a gdy kilka razy do roku płacę kartą za bilety lotnicze, to ową taśmę sobie częściowo odchylam.

 • #12 24 Cze 2017 14:30
  R-MIK
  Poziom 35  

  prosiak_wej napisał:
  Mimo wszystko fizyczne zniszczenie funkcji bezprzewodowej będzie bezpieczniejsze.

  Twierdzisz więc, że gdy ustawię limit na 0zł to uda się wykonać transakcję? Jak to zrobić?

  Ja stwierdzam, że Twój sposób jest kiepski bo gdy sklonuje kartę to swoja możesz dziurawić ile chcesz i nic Ci to nie pomoże.

 • #13 24 Cze 2017 15:25
  Freddy
  Poziom 43  

  prosiak_wej napisał:
  jak bank mi wymieni na taką bezdotykalską, to w odpowiednim miejscu wykonam otworek i nikt androidowym czytnikiem NFC mi się do niej nie dobierze
  Po pierwsze zasięg nie jest taki wielki, a po drugie w banku zgłaszasz, że nie chcesz funkcji dotykowej i jej nie masz.

 • #14 24 Cze 2017 16:19
  Tommy82
  Poziom 39  

  A nie prościej włożyć kartę w metalowe etui? Widziałem nawet portfele z odpowiednimi wszywkami.
  Fizyka szkoła podstawowa Pan Faraday.

 • #15 24 Cze 2017 16:38
  R-MIK
  Poziom 35  

  Freddy napisał:
  Po pierwsze zasięg nie jest taki wielki

  10..15cm.

  Dodano po 2 [minuty]:

  Tommy82 napisał:
  A nie prościej włożyć kartę w metalowe etui? Widziałem nawet portfele z odpowiednimi wszywkami.

  Jest prostszy sposób. Kilka kart obok siebie. Jakkolwiek terminale obsługuja tryb multi to nie wykonują operacji, bo nie wiedzą, które konto (kartę) obciążyć. Dlatego zawsze musiałem wyciągać kartę, nie mogłem płacić "portfelem".

 • #16 24 Cze 2017 16:38
  Freddy
  Poziom 43  

  R-MIK napisał:
  10..15cm.
  Przy dobrych, firmowych czytnikach. Te popularne mają zasięg około 2-3cm :).
  Jeśli nie korzystasz i nie planujesz korzystać, lepiej zablokować taka możliwość.
  W temacie jednak nie o to chodzi :).

 • #17 24 Cze 2017 17:20
  piotr_go
  Poziom 26  

  R-MIK napisał:
  Twierdzisz więc, że gdy ustawię limit na 0zł to uda sie wykonać tranzakcje? Jak to zrobić?

  Transakcje offline gdzie terminal nie ma stałego połączenia z bankiem.
  Bezpieczeństwo tego to taka sama ściema jak 3D secure (potwierdzanie kodem jednorazowym transakcji internetowych). O ile przy zakupach w polskich sklepach kod jest wymagany to przy zakupach w zagranicznych już nie. :/
  Drobnym druczkiem można się doczytać że "tam gdzie obsługiwane". Hahahaha.

 • #18 24 Cze 2017 18:53
  TechEkspert
  Redaktor

  W przypadku kart zbliżeniowych unique trafiłem kiedyś na projekt transpondera oparty o ATtiny i dławik osiowy:
  http://scanlime.org/2008/09/using-an-avr-as-an-rfid-tag/
  prościej już nie można... ew. wersja multipas:
  https://www.nycresistor.com/2012/12/27/rfid-multipass/


  Ciekawą przeróbką, lub fabrycznie wbudowaną funkcją byłby przycisk na karcie zbliżeniowej, który uaktywnia jej działanie, wtedy skanowanie karty znajdującej się w kieszeni nie dałoby żadnego efektu.

 • #19 24 Cze 2017 22:01
  Kurtka na wacia
  Poziom 17  

  Ja mam kartę zbliżeniową ale zablokowałem płatności zbliżeniowe w banku. Czyli jak karte zgubie czy ktoś ją ukradnie to jak ktoś nią zapłaci zbliżeniowo w trybie offline to bank mi za to pobierze z konta? Bank PKO SA.

 • #20 24 Cze 2017 22:05
  R-MIK
  Poziom 35  

  piotr_go napisał:
  R-MIK napisał:
  Twierdzisz więc, że gdy ustawię limit na 0zł to uda sie wykonać tranzakcje? Jak to zrobić?

  Transakcje offline gdzie terminal nie ma stałego połączenia z bankiem.
  Bezpieczeństwo tego to taka sama ściema jak 3D secure

  Mam ustawiony limit 0zł, wykonano transakcji na 1000zł. Jeśli bank jest tak głupi, że chce mnie obciążyć tymi transakcjami to jaki są nakaże mi zapłatę?

 • #21 24 Cze 2017 22:25
  piotr_go
  Poziom 26  

  Kurtka na wacia napisał:
  Ja mam kartę zbliżeniową ale zablokowałem płatności zbliżeniowe w banku. Czyli jak karte zgubie czy ktoś ją ukradnie to jak ktoś nią zapłaci zbliżeniowo w trybie offline to bank mi za to pobierze z konta?

  Może się tak zdarzyć.

  R-MIK napisał:
  Mam ustawiony limit 0zł

  A jak to udowodnisz? Powiedzą że nie mają takiej informacji w systemie (to chyba standard przy rozsyłaniu spamu sms/email) i jeśli nie zgłosiłeś wcześniej kradzieży to płać. Procent od transakcji dostaną to im na rękę.

 • #22 24 Cze 2017 23:34
  bearq
  Poziom 34  

  piotr_go napisał:
  A jak to udowodnisz? Powiedzą że nie mają takiej informacji w systemie (to chyba standard przy rozsyłaniu spamu sms/email) i jeśli nie zgłosiłeś wcześniej kradzieży to płać. Procent od transakcji dostaną to im na rękę.

  Jak nie ma jak jest to raz, dwa że dzwonisz na infolinię i prosisz o zmianę limitu płatności na 0 zł, informacja ląduje w systemie + nagrana rozmowa.

 • #23 25 Cze 2017 11:10
  R-MIK
  Poziom 35  

  piotr_go napisał:
  Kurtka na wacia napisał:
  Ja mam kartę zbliżeniową ale zablokowałem płatności zbliżeniowe w banku. Czyli jak karte zgubie czy ktoś ją ukradnie to jak ktoś nią zapłaci zbliżeniowo w trybie offline to bank mi za to pobierze z konta?

  Może się tak zdarzyć.
  .

  "Może" jest szerokie i głębokie. Można wygrać milion w Totto (znasz kogoś). Fakty proszę.

  piotr_go napisał:

  R-MIK napisał:
  Mam ustawiony limit 0zł

  A jak to udowodnisz? Powiedzą że nie mają takiej informacji w systemie

  Już to poprzednik napisał, ja dodam, że bank to nie MSWiAi nie wciśnie kitu, że nagrania zagninęły (wymóg podwójnego backupu itp więc MSWiA w żywe oczy kłamie), ponadto moje wszystkie rozmowy tez się nagrywają. Mam archiwum SMS, e-maili. Więc mam dowód. Niech teraz bank udowodni, że zmieniłem dyspozycje. Widzę, że lubisz teorie spiskowe, więc spreparują dowody. Jeśli to robią, to jak myślisz tylko mnie oszukują czy także tysiące innych klientów? Z pewnością tysiące. Prędzej, że później fakt ujrzy światło dzienne (w końcu mamy MSWiA nad MSWiA w postaci TVN). Wiesz co ostało by się z takim bankiem i to na całym świecie (bo polskich banków to już zdaje się nie ma)?

 • #25 25 Cze 2017 12:20
  R-MIK
  Poziom 35  

  Jaki to bank?
  Jakiś klient stracił pieniądze?
  Konkrety proszę bo od listy klientów do kradzieży daleka droga.

 • #27 25 Cze 2017 13:09
  R-MIK
  Poziom 35  

  PKO jest drogim bankiem i z polskim nie ma wiele wspólnego, więc nikt rozsądny nie korzysta z ich usług.
  Dlaczego niby miał "siedzieć"? Jak widać prokuratura/sąd wykazał się zdrowym rozsądkiem. Jeśli jednak zakwalifikować ten czyn jako włamanie to należałby pozwać tez firmę Google.

  Waracając do meritum sprawy, opisz choć jeden udokumentowany przypadek, w którym klient zapłacić za transakcję zbliżeniowe gdy miał ustawiony limit 0zł.

 • #28 25 Cze 2017 13:35
  piotr_go
  Poziom 26  

  R-MIK napisał:
  opisz choć jeden udokumentowany przypadek, w którym klient zapłacić za transakcję zbliżeniowe gdy miał ustawiony limit 0zł.

  O takim nie słyszałem bo się tym średnio interesuję ale czytałem o kilku przypadkach klientów których oskubano na transakcjach zbliżeniowych sporo poza ich limit.
  Znaleźć linków nie znajdę bo to było parę lat temu i nie było o tym głośno.

 • #29 25 Cze 2017 17:10
  Freddy
  Poziom 43  

  R-MIK napisał:
  PKO jest drogim bankiem i z polskim nie ma wiele wspólnego
  Nie myl PKO BP i PKO SA, bo to całkiem różne banki.

 • #30 25 Cze 2017 21:46
  xangel
  Poziom 18  

  U mnie wala się jeszcze chyba kilka płytek do tego cuda:
  http://hackaday.com/2011/09/30/passive-rfid-tag-cloning/
  Jak ktoś chce powalczyć, to PW

  Pamiętam, że nie chciało działać, może kondensator źle dobrany do rezonansu, albo czytnik miał za mało Powera, żeby to zasilić :)
  Skończyło się tak, że kupiłem chiński kloner i działa OK.

  Co do tematu głównego - bez sensu zastępowanie kilkunastu kart kilkunastoma breloczkami. Gdyby można je było sklonować do jednej karty albo do jakiejś aplikacji w telefonie, to może... Ale wtedy staje pod znakiem zapytania bezpieczeństwo tych danych.
  Artykuł jak wiele innych na Instructables - ktoś odkrył, że karta się rozpuszcza, ale nie miał pomysłu, co dalej :)

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME